Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeterince açıkladım işte, daha ne istiyorsun? Kanıt sundum işte net kanıtlar bunlar.
Tanınma olayı denen bir şey var seri de. Sivil katliamı yapan kişiler oluyor bunların ödülleri daha çok artıyor. Adamın biri normal gücünü sınayacak biriyle dövüşememiş ya da denizciler tarafından tanınmıyor haliyle ödül verilirken tek atan ya da tek yiyen birisi arasında farklar olması gayet doğal. Kid’in ödülü daha fazla Süpernovalar içinde ama E. Oda çıkıp açıklama yapıyor Luffy daha güçlü diye. Ya da Kid BM korsanlarından bir tatlı komutanını indirmeye çalışıp başarısız olurken Urogue’nin ödülü Kid’den daha düşük olmasına rağmen Tatlı komutanı alabiliyor gibi gibi.

Korsanların ödülünü değiştiren çok farklı faktörler ya da yorumlanacak alt sekmenler varken sen gidip ödülün bir önemi yok 30 M lik adam 50 lik adama tek atıyor dersen yanlış yorumlamış olursun bence.

Tanınma olayı denen bir şey var seri de. Sivil katliamı yapan kişiler oluyor bunların ödülleri daha çok artıyor. Adamın biri normal gücünü sınayacak biriyle dövüşememiş ya da denizciler tarafından tanınmıyor haliyle ödül verilirken tek atan ya da tek yiyen birisi arasında farklar olması gayet doğal. Kid’in ödülü daha fazla Süpernovalar içinde ama E. Oda çıkıp açıklama yapıyor Luffy daha güçlü diye. Ya da Kid BM korsanlarından bir tatlı komutanını indirmeye çalışıp başarısız olurken Urogue’nin ödülü Kid’den daha düşük olmasına rağmen Tatlı komutanı alabiliyor gibi gibi.

Korsanların ödülünü değiştiren çok farklı faktörler ya da yorumlanacak alt sekmenler varken sen gidip ödülün bir önemi yok 30 M lik adam 50 lik adama tek atıyor dersen yanlış yorumlamış olursun bence.
Bende üstteki mesajımda açıkladım zaten bu durumu. Aokiji'nin söylediği sözden yola çıkara söyledim.

Şu mesajıma bak istersen ;

Edit : Aokiji neyi açıklamış acaba? Diyorki adam '' Ödüller sadece gücünüzü değil, oluşturduğunuz tehditide göz önünde bulundurularak veriliyor '' diyor.

Enel gidip sivil halka çok zarar verecek kadar çılgın birisi olduğu için 500 milyon alabilir, ama bu onun bireysel gücünü mü oluşturuyor ? hayır.

Sivil halkı yağmalayacak kadar, ruh hastası bir psikopat Enel, ama karşısına kendisine vuracak bir haki kullanıcısı çıktığında şamarı yiyecek birisi. Bu kadar basit.

Sonuç olarak şuan seride karakterlere verilmiş veya söylenmiş ödüllerle güç seviyesi çıkartamayız. Alakasız yani. Savunduğum şey bu.

Edit : Ayrıca o kadar örnek verdim, sen tutup 26 milyonluk adamın 55 milyonluk adama tek attı dediğim şeyi söylemişsin sadece.

O kadar örnek verdim yani, o örneklerin hepsini çöpe attın resmen. Ve şunuda söyliyim bu tip örneklerden daha çok var, bunlar sadece benim yakaladığım örnekler. Bunun gibi çok bulabilirsin seride arasan. Bu yüzden şuan seride açıklanmış ödüllerle bir güç seviyesi kurmak kadar saçma birşey yok.

Son düzenleme:
Neymiş efendim Crocodile çok güçlü bir saldırıyla yenilmiş, Luffy yer katmanını yukarı taşımış falanmış fistanmış.

Yahu alabasta arc'ındaki Zoro bile çift katlı binayı ölü haliyle kaldırıp Daz Bones'ın üzerine fırlatıyor.

Bellamy denen soytarı daha ilk tanıtımındaki haliyle şunu yapıyor Roshio ile olan dövüşünde ;

İşin özü bu tür küçük yıkımların op evreninde bir olayı yok. Şu bir anlaşılsa, Croco'nun yenildiği final saldırı 1 milyarlık adamın saldırısıymış, bizde yedik tabiki.

Cp9 Lucci bile tek rankyaku ile şunu yapıyor üstelik, bunlarınki saldırı gücü mü?

Croco ve Enel serinin abartısız en abartılan karakterleri. Hem çok '' Dikkatsizler '' logiaya güvendiklerinden hemde egoları o kadar yüksekki her zaman şamarı yemeye mahkumlar. Kendilerine dokunabilecek hakisiz karakterlerden dayağı yiyip iradeleri kırıldı bunların. 2'sinin toplamı Ceasar Clown'un tırnağı etmez o derece ciddi fark var.
Yani görüntüyle ses arasında ciddi fark var.Beyazsakala saldırıyorsun ama çaylak tarafından uzaklaştırılıyorsun bu işte bir yanlışlık var.Ya Oda saçmalıyor yada bu Croco çok aptal senin neyine Wb.Mihawk bile saldırısı durdurulunca adama bulaşmıyor sen çaylak tarafından kovalanacak seviyedeyken niye böyle işlere kalkışıyorsun anlaması zor.Cidden öz babası olduğunu düşüneceğim artık. :S. @Sir Crocodile Yan çizme şimdi.Niye beyazsakalı koruyorsun elleme bana diye tırsak moda geçmedi mi ? O kadar güçlü madem şansa yendin beni havalanma diyip uçuraydı orada Luffy’i.Sonra beyazsakala dalmaya devam ederdi.Ama bildiğin Luffy’e bulaşmaya cesaret edemiyor orada. :D

Adamlar Ace'in yaptığı fedakarlığı gölgelemek için ağzına ne gelirse söylüyorlar.

Neymiş, eğer Ace Blackbeard'e karışmasaymış, Blackbeard Aokiji ile Garp'a denk gelecekmişte, onlarda Blackbeard'i yakalayacakmış. Nereden nereyi hesap edip böyle şeyler uyduruyorlar.

Ama bir şeyi unutmuşlar, o dönem Blackbeard'in kelle ödülünün olmadığını. :ehe:

Yani Luffy'nin fedaileri Aokiji ve Garp, hangi amaç ile Blackbeard'i yakalayacaklar veya onu 300 milyon ödüllü bir suçluyu yakalamasına engel olacaklar. Adam diyecek ki benim kelle ödülüm yok, ve Luffy'yi yakalayacağım. Onlar ancak Blackbeard'e teşekkür edip elini sıkarlar, başka da bir şey yapamazlar. :good:
Luffy'den başka 100m + ödüllü adam bulamıyor muydu?:D

Ace Luffy için saldırmıyor Teach'e. Zaten saldıracaktı.

Yani görüntüyle ses arasında ciddi fark var.Beyazsakala saldırıyorsun ama çaylak tarafından uzaklaştırılıyorsun bu işte bir yanlışlık var.Ya Oda saçmalıyor yada bu Croco çok aptal senin neyine Wb.Mihawk bile saldırısı durdurulunca adama bulaşmıyor sen çaylak tarafından kovalanacak seviyedeyken niye böyle işlere kalkışıyorsun anlaması zor.Cidden öz babası olduğunu düşüneceğim artık. :S. @Sir Crocodile Yan çizme şimdi.Niye beyazsakalı koruyorsun elleme bana diye tırsak moda geçmedi mi ? O kadar güçlü madem şansa yendin beni havalanma diyip uçuraydı orada Luffy’i.Sonra beyazsakala dalmaya devam ederdi.Ama bildiğin Luffy’e bulaşmaya cesaret edemiyor orada. :D
La siz cidden gözlerinizle mi okuyonuz seriyi şüphe ediyorum artık cidden. Yok Luffy tarafından uzaklaştırılmış falan bunlar nerde oluyor la yani illa şu sayfaları atıp kör gözlerinizi mi açayım? Bu zamana kadar açılmamış bundan sonra da açılmaz ama buyur oku tekrardan sonra bana seride olmayan şeyleri yaz...

Bakın anlamayacaksınız diye madde madde anlatıyorum.

Savaş başlangıcı gemi düşüyor.

Daha sonrasında Crocodile'ın WB'ye saldırması.

Luffy'nin araya girip saldırıyı engellemesi ki buradan sonra Luffy ile ona yardım etmesi dışında karşılaşmıyorlar. Hani siz boş boş Luffy tarafından uzaklaştırıldı diyorsunuz ya o manada...

Bunun dışında Luffy'nin sözlerine bak hani Luffy lafta küsküyü falan atıyor size göre "Dokunma Ace bu ihtiyarı seviyor" diyor.

Sonra Crocodile geminin biraz uzağında görünüyor WB korsanları arkalı önlü saldırıyor. WB'nin sözlerine bakalım ve Jozu'nun arkadan gelip saldırması...
Hani nerede sizin dediğiniz yerler? WB bile adam hakkında ne diyor siz ne diyorsunuz. Anlıyorum hepinizi. :D

La siz cidden gözlerinizle mi okuyonuz seriyi şüphe ediyorum artık cidden. Yok Luffy tarafından uzaklaştırılmış falan bunlar nerde oluyor la yani illa şu sayfaları atıp kör gözlerinizi mi açayım? Bu zamana kadar açılmamış bundan sonra da açılmaz ama buyur oku tekrardan sonra bana seride olmayan şeyleri yaz...

Bakın anlamayacaksınız diye madde madde anlatıyorum.

Savaş başlangıcı gemi düşüyor.

Daha sonrasında Crocodile'ın WB'ye saldırması.

Luffy'nin araya girip saldırıyı engellemesi ki buradan sonra Luffy ile ona yardım etmesi dışında karşılaşmıyorlar. Hani siz boş boş Luffy tarafından uzaklaştırıldı diyorsunuz ya o manada...

Bunun dışında Luffy'nin sözlerine bak hani Luffy lafta küsküyü falan atıyor size göre "Dokunma Ace bu ihtiyarı seviyor" diyor.

Sonra Crocodile geminin biraz uzağında görünüyor WB korsanları arkalı önlü saldırıyor. WB'nin sözlerine bakalım ve Jozu'nun arkadan gelip saldırması...
Hani nerede sizin dediğiniz yerler? WB bile adam hakkında ne diyor siz ne diyorsunuz. Anlıyorum hepinizi. :D
İhtiyara dokunma dediği yerde işte küskü.Croco kaç adım geriye atmış bir tane çarpıp uzaklaştırıyor animede bile aynen böyle neyi açıklattırıyorsun.Ben anlaşmaya uydum sen bozuyorsun demeye getiriyor Luffy’e ama ona rağmen gıkını çıkaramıyor.Bir tane orada Luffy’e sallaması gerekirdi.Yanar döner adam sonuçta wb görünce saldırıp sonra da ace koruyan adam bu.Ama sinip kalıyor Luffy’i görünce.Luffy iyi dayak atmış cesaret edemiyor.Demek şansına dövmedi seviyesi yetersiz croconun. :D Böyle karakterler genelde ne olursa olsun daha güçlü olduğunu düşünür tekrar dövüşürler aynı kişiyle ama croco yenilgisini net kabul etmiş.Luffy’den zayıf olduğunu bilmese yolundan çekmeye çalışırdı onu.

İhtiyara dokunma dediği yerde işte küskü.Croco kaç adım geriye atmış bir tane çarpıp uzaklaştırıyor animede bile aynen böyle neyi açıklattırıyorsun.Ben anlaşmaya uydum sen bozuyorsun demeye getiriyor Luffy’e ama ona rağmen gıkını çıkaramıyor.Bir tane orada Luffy’e sallaması gerekirdi.Yanar döner adam sonuçta wb görünce saldırıp sonra da ace koruyan adam bu.Ama sinip kalıyor Luffy’i görünce.Luffy iyi dayak atmış cesaret edemiyor.Demek şansına dövmedi seviyesi yetersiz croconun. :D Böyle karakterler genelde ne olursa olsun daha güçlü olduğunu düşünür tekrar dövüşürler aynı kişiyle ama croco yenilgisini net kabul etmiş.Luffy’den zayıf olduğunu bilmese yolundan çekmeye çalışırdı onu.
Heee Luffy'den zayıf olduğunu kabul eden adam WB'ye "Ben geçmişte böyle bir adama mı yenilmişim?" diyor demi. Hem de WB adam hakkında ne derken. Anlamaya çalışıyorum seni ama anlayamıyorum be MW haterlik yapıcan da mantıklı yap bari.

Sana o anlaşma muhabbetini 10 defa yazmışımdır tek tek açıklayarak İmpel Down'dan buyana manga sayfalarıyla. Sen hala kendi yorumlarını yapıp karakter gömmeye çalışıyorsun o yüzden boşa tekrardan zamanımı harcamıcam. :D

Neyse ağlamaya devam ne diyeyim...

Üye silindi 1004

44 yaşında Luffy dayak yemek ağır olmalı. Milletin 30 küsur yaşında Yonkou olduğu deniz sonuçta :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık