Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 1004

Senin dediğini bir çok karakter için uygulayabiliriz. Örneğin Luffy'nin tayfaya karşı bir sorumluluğu var. Shanbody'de bir kutsal ejder Camie'yi vurunca ejderi yumrukladı. Üstelik Camie uzun zamandır tanıdığı biride değildi. Birkaç gündür takıldığı biri idi. Bu olay sonucunda da Kizaru gelip herkesi paketledi. Üstelik Luffy amiral geleceğini biliyordu. Şimdi birkaç gündür tanıdığı biri için tayfasını tehlikeye atması onu delikanlı yapmaz mı? Hayır tabiki yapar. Asıl o yumruğu atmasaydı delikanlı değildir derdik. Hancock için de aynısı geçerli. Aşık olduğu adam için bu tehlikeleri göze almasydı delikanlı değildir derdik. Ayrıca adada yaşayan kişilerde Luffy'i baya seviyorlardı. Hancock'un yaptıklarından rahatsız olduklarını sanmam.
Dostum sivil bir halkla bizim tayfayı bir mi tutuyorsun? Zaten bizimkiler tayfaya girerek Luffy için ölürüz demiş insanlar. Luffy'nin tayfaya karşı olan sorumluluğuyla bir hükumdarın vatanına olan sorumluluğu arasında dağlar kadar fark var.

Dostum sivil bir halkla bizim tayfayı bir mi tutuyorsun? Zaten bizimkiler tayfaya girerek Luffy için ölürüz demiş insanlar. Luffy'nin tayfaya karşı olan sorumluluğuyla bir hükumdarın vatanına olan sorumluluğu arasında dağlar kadar fark var.
Adadakiler korsan değil mi? Yaşlı ve çocuklar var ama büyük çoğunluğu korsanlardan oluşuyor. Mesela şuan Hancock'un shici ünvanı gittiği için o adadaki herkes korsan olarak görülüyor büyük ihtimalle.Kaldı ki sivil dediğin halkın hepsi savaş eğitimi görüyor. 2 yıl önce bile Luffy'i kovalayan o kadar kadın oka haki basıp etrafı patlatıyordu. Yani güçsüz bir halk değil Kuja. Aksine şuana kadar gördüğümüz en güçlü ada.

Üye silindi 1004

Adadakiler korsan değil mi? Yaşlı ve çocuklar var ama büyük çoğunluğu korsanlardan oluşuyor. Mesela şuan Hancock'un shici ünvanı gittiği için o adadaki herkes korsan olarak görülüyor büyük ihtimalle.Kaldı ki sivil dediğin halkın hepsi savaş eğitimi görüyor. 2 yıl önce bile Luffy'i kovalayan o kadar kadın oka haki basıp etrafı patlatıyordu. Yani güçsüz bir halk değil Kuja. Aksine şuana kadar gördüğümüz en güçlü ada.
Halkın tamamı asker olsun ne fark eder? Güçlü güçsüz olması bir şeyi değiştirmez. Zaten kabile gibiler korsandan çok.

Halkın tamamı asker olsun ne fark eder? Güçlü güçsüz olması bir şeyi değiştirmez. Zaten kabile gibiler korsandan çok.
Güçlü oldukları için bu kadar riski alabildi diyorum ben. Halk Dressrosa gibi çöp olsaydı adayı tehlikeye atmazdı. Yav zaten bu Kuja'daki kişiler de Hancock'a "Bu lastik oğlan için böyle tehlikelere girmeyin Kraliçem"diyecek kişiler değiller ki gördüğümüz kadınlar demedi öyle birşey. Yani halkı tehlikeye attı bu yüzden delikanlı değildir söylemi doğru olmaz benim için. Kaldı ki Hancock'tan önce de Kuja'da korsanlık yapılıyordu. Yani senin dediğine göre önceki kraliçeler de halkı tehlikeye attı.

Üye silindi 1004

Güçlü oldukları için bu kadar riski alabildi diyorum ben. Halk Dressrosa gibi çöp olsaydı adayı tehlikeye atmazdı. Yav zaten bu Kuja'daki kişiler de Hancock'a "Bu lastik oğlan için böyle tehlikelere girmeyin Kraliçem"diyecek kişiler değiller ki gördüğümüz kadınlar demedi öyle birşey. Yani halkı tehlikeye attı bu yüzden delikanlı değildir söylemi doğru olmaz benim için. Kaldı ki Hancock'tan önce de Kuja'da korsanlık yapılıyordu. Yani senin dediğine göre önceki kraliçeler de halkı tehlikeye attı.
Vivi kurtarmak için elinden geleni yaptı.
Becca desen yine aynısı.

Hancock halkını tehlikeye attığı için değil ruh hastası olduğu için delikanlı değil zaten. Hancock'un bi tık üstü aşırı sevgiden, sevdiğinin kafasını kesen yandere manyaklığı.

Vivi kurtarmak için elinden geleni yaptı.
Becca desen yine aynısı.

Hancock halkını tehlikeye attığı için değil ruh hastası olduğu için delikanlı değil zaten. Hancock'un bi tık üstü aşırı sevgiden, sevdiğinin kafasını kesen yandere manyaklığı.
Neyse reis farklı düşünüyoruz. Sabah erken kalkıcam uyumam lazım bu yüzden. Sana iyi geceler.:sapkali:

Sanji'nin içinde yaşadığı bunalımı göremeyen bir karakterdir Nami yoksa orada yaptığı şeyi daha öncesinde Luffy'de yapardı.Orada bahsettiğim şey o değil Nami'nin hemen her şeye atlamasından bahsediyorum Water 7'de aynısını yapmıştı çünkü. Zoro'nun o malum EL'de ki konuşmasını hatırlatayım istersen : Usopp özür dilemeden yaptıklarından pişman olmadan tayfaya bir daha girmesine izin vermem eğer öyleyse ben bu tayfa da yokum. Peki Sanji için çizilen resimlere ve içinde yaşadığı burukluğu hiç görebildin mi Aydın? İstersen sana Sanji ve Luffy'nin çizilen panellerini atayım malum dövüş sahnelerinden sonra ki özür sahnesini? Nami bunları anlayamayacak kadar kezban bir karakter. He Sanji'nin özrü sana samimi gelmiyorsa bilemem. Aşırı fanservice bir karakterdir kendisi zaten.
Ney? Biri sırf bunalım yşaıyor diye her hareketini mazur görme diye bir olay var da benim mi haberim yok? Bu nasıl bir saçmalıktır. Nami ne diyor Sanji'ye, ne olursa olsun Luffy'e böyle davranmamalıydın, haklı mı, haklı. Ben bunalımdayım diye arkadaşlarımı organ mafyasının eline bırakayım, kimse de çıkıp ya birader sen napıyon demesin. Saçmalığa bakar mısın ya? :D Hitler de bunalımdaydı kafasına sıktı hemen acıyalım. Bu nasıl bir sorumluluktan kaçıştır? Neymiş Nami anlamamış, Nami gayet anladı, lakin yaptığı hareketlerin sırf bunalımda diye sorumsuzlaştığını kabul etmedi. Soykırımcı ailesine acımış hühü :'( hemen anlayışlı olmalıyız, bizi Yonko yemeği yaparsa hiç ama hiç kızmamalıyız beyefendiye.

Ney? Biri sırf bunalım yşaıyor diye her hareketini mazur görme diye bir olay var da benim mi haberim yok? Bu nasıl bir saçmalıktır. Nami ne diyor Sanji'ye, ne olursa olsun Luffy'e böyle davranmamalıydın, haklı mı, haklı. Ben bunalımdayım diye arkadaşlarımı organ mafyasının eline bırakayım, kimse de çıkıp ya birader sen napıyon demesin. Saçmalığa bakar mısın ya? :D Hitler de bunalımdaydı kafasına sıktı hemen acıyalım. Bu nasıl bir sorumluluktan kaçıştır? Neymiş Nami anlamamış, Nami gayet anladı, lakin yaptığı hareketlerin sırf bunalımda diye sorumsuzlaştığını kabul etmedi. Soykırımcı ailesine acımış hühü :'( hemen anlayışlı olmalıyız, bizi Yonko yemeği yaparsa hiç ama hiç kızmamalıyız beyefendiye.
Nami bugüne kadar neyi anlamış yav şimdi bir şeyi anlamasını bekliyoruz bom boş karakter aynı tavrı Usopp'tada sergileseymiş mrs fanservice. Kimse yonkou'ya servis falan etmedi, Sanji' kendisi bizzat bir arc önce zaten hayatlarını kurtarmıştır Nami'nin Brook'un ve Chopper'ın. Şu yazdıklarının hepsinin cevabı manga'da zaten var tek tek arayıp uğraşamayacağım. Yine söylüyorum kezbanın önde gidenidir hatta Sanji ne kadar adam değilse Nami'de o kadar kezbandır hadi seninde gönlün olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık