Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@amaneden birşey hakkında senin analizine ihtiyacım var bu bölümde adı geçen kılıçları (cehennem tanrısı,yılan biçen ..) kılıçlarını hitetsu tanıtırken şaheserlerim diye bahsediyor. Kendiside demirci zaten ilk okuduğumda bu kılıçları onun yaptığını sandım ama sonradan ahenk yolu ile birlikte cehennem tanrısını şimotzuki tarafından yapılmış olduğunu söyluyor. Kafam karıştı bu konuda o yüzden şuan bu kılıçlar hakkında biraz bilgi verebilirmisin. Hangi demirci hangi kılıcı yapmış- Zoroda şuan hangi kılıçlar var-Hangi kılıcı daha önce kim kullanmış... gibi
Cevabı izninle ben devralıyorum:
Orada Hitetsu'nun şaheserim diye bahsettiği kılıç Enma değil, Ame no Habakiri. Yani Oden'in, Momonosuke'ye mirası.
İsimli kılıçlar için Smoker'in yeni açtığı konuya bakabilirsin:
http://www.korsanfan.com/konu/Ünlü-kılıçlar.77/
Kafanda yine soru işareti kalırsa bana yazabilirsin.

Cevabı izninle ben devralıyorum:
Orada Hitetsu'nun şaheserim diye bahsettiği kılıç Enma değil, Ame no Habakiri. Yani Oden'in, Momonosuke'ye mirası.
İsimli kılıçlar için Smoker'in yeni açtığı konuya bakabilirsin:
http://www.korsanfan.com/konu/Ünlü-kılıçlar.77/
Kafanda yine soru işareti kalırsa bana yazabilirsin.
:sapkali:

@Cassis35

"Enma" derken Cehennem Tanrısı, "Ame No Habakiri" derken de Yılan Biçen'den bahsediyor. Türkçe okuyorsan hep Japoncalarına hâkim olmayabilirsin diye söyleyeyim dedim. :sapkali:

Acaba G4'le yapınca o vuruşun da etkisi artıyor mu? G4 daha fazla haki kullanıyor ama Luffy istese G4 açmadan da o hakiyi toplayamaz mı acaba?
G4'ün mantığı lastiğin gerilimini kullanmak. O gerilim Luffy'nin kokasının sertliğiyle ve sürekliliğiyle orantılı bir artış gösterir. Ama saf güç harcıyor çok fazla. Ben Luffy bu hakiyi öğrendikten sonra hakisini çok daha etkili kullanacak bu yüzden g4'ün süre sınırı ortadan kalkacak diyordum. Hem süreyi artıracak hem de daha da güçlü vuruşlar elde edecek.

G4'te haki toplamıyor zaten. Sürekli haki basıyor ki formunda kalsın en azından benim anladığım o. Uzuvlarının belli kısımları ile düğüm noktaları oluşturuyor bunları da hakinin sertleştirme özelliğiyle ile sağlıyor. Bizim balonu şişirip çevirme ile bir düğüm noktası oluşturmamız gibi düşün. Ama bunun Luffy'e zararı çok oluyordu acayip haki tüketiyordu. Şimdi Oda sürekli ''salt güç kullanma'' ifadesiyle bizden bu şekilde düşünmemizi istiyor gibi geldi bana.

G4'ün mantığı lastiğin gerilimini kullanmak. O gerilim Luffy'nin kokasının sertliğiyle ve sürekliliğiyle orantılı bir artış gösterir. Ama saf güç harcıyor çok fazla. Ben Luffy bu hakiyi öğrendikten sonra hakisini çok daha etkili kullanacak bu yüzden g4'ün süre sınırı ortadan kalkacak diyordum. Hem süreyi artıracak hem de daha da güçlü vuruşlar elde edecek.

G4'te haki toplamıyor zaten. Sürekli haki basıyor ki formunda kalsın en azından benim anladığım o. Uzuvlarının belli kısımları ile düğüm noktaları oluşturuyor bunları da hakinin sertleştirme özelliğiyle ile sağlıyor. Bizim balonu şişirip çevirme ile bir düğüm noktası oluşturmamız gibi düşün. Ama bunun Luffy'e zararı çok oluyordu acayip haki tüketiyordu. Şimdi Oda sürekli ''salt güç kullanma'' ifadesiyle bizden bu şekilde düşünmemizi istiyor gibi geldi bana.
Anladım. Yani yeni teknik sayesinde hem G4 modunda kalma süresi artacak hem de dıştan zarar veremediği durumlarda içten zarar verecek. Güzel güç artışı. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık