Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy ile ilgili iken de bir iş yapamadi ki. Önünde Luffy var, adami K.O. yapamıyor kaç hamle

Bak Kizaruya. Bir vurdu WB'ye kadar uçtu, Ivankov'a hormon bastirip kalkabildi Luffy

Mihawku ne kadar sevdiğimi biliyorsun. :good: Lakin Sengoku ile beraber kötü cizildiler
Ya kim iyi çizildi ki? BM, WB, Fujitora. Bunlar iyi mi resmedildi mesela?

Ya kim iyi çizildi ki? BM, WB, Fujitora. Bunlar iyi mi resmedildi mesela?
Fujitora mesela amirallerin tüm karizmasını çizdi, doru dedin. Akainun rahat aldığı Ivankovdan aşağı 2 veya 3 komutanı amirallerden biri rahatça alamıyor ise (Hadi Sabo birini tutsun)Ryo da kötü çizilmiş olur.

Doğru bir kıyas değil. Nası bakmak istediğinle ilgili bir durum.

Mihawk Vista ile kılıç tokuştururken o panelde dikkati tamamen Luffy'deydi yani mangakanın denklik gösterdiği filan yok. Vista ile kapışırken Luffy ile ilgili düşünüyordu, potansiyelini ölçüyordu.

Vista'nın kaçıncı komutan olduğu da belli değil zaten, belki Marco'dan sonraki adam. Ya da belki Jack potasında. WB tümenleri arasında hiyerarşi yok.

Bu seri One Piece ve düşük seviye karakterler yüksek seviye karakterleri anlık da olsa durdurabiliyor. Ki Vista düşük seviyeli biri değil.
Sen de Mihawk penceresinden bakıyorsun yalnız :D Vista'nın kaçıncı adam olduğu da biraz belli edildi diye düşünüyorum ben.Marco,Jozu,Vista,Ace şeklinde gittiğini düşünüyorum güç sıralamasının.Linlin'de yemek düşünüp haki,meyve kullanmadan Queen'i pestil ediyor :D

Mihawk reyis şaşırtacak. Bekle.

Bu mantıkla BM, BB'nin de ruhunu alır götürür. Saygılar.
Queen ile Teach arasındaki farkı söylemeye gerek yok bence reis :D

BM-Choppi örneği varken hala böyle yorumlar atmak...
İçinde tayfanın bulunduğu bir olay ile bunu karşılaştırmak da ne bileyim :D Perospero bile Linlin'i hiç öyle bir durumda görmediğini söylemiş iken.

İstediğin yere eğiyorsun bu doğru bir tartışma metodu değil.

Benim forumdaki Mihawk tartışmalarıyla genelde alakam olmadı çünkü çok tek tip gidiyor.

aynı örnekler BM, Akainu, Luffy, WB, dayanma olarak Jozu, konu diklenmeyse Moria gibi tipler için de geçerli.

MF'de Crocodile Akainu'ya kesik atıp elinden adam almasa ve ben bunu iddia etsem hasstır lan derlerdi. Ama seride böyle örnekler var.

Ya da Doflamingo'yu görünce uçuklayan tayfa bir arc sonra her hangi bir power up almadan Big Mom'a kesik atacaklar, tanklayacaklar dense yine kimse inanmazdı.

Her battle shounende olan şeyler bunlar, ki kaldı ki Vista kaçıncı adam o belli değil komutanlar arası hiyerarşi yok. Muhtemelen 3 ya da 4. adam. Ki WB'nin tayfası diğer tayfalardan özel, One Piece'e en yakın tayfa olarak geçiyor ve BM'nin kendisi "HAtta ve hatta" diyerek Beyazsakal'ı Kaidou ve Shanks'dan ayrı bir yere koyuyor.

Ki olay tartma filan değil, orada Mihawk kılıç tokuştururken tartmıyor, aklında Luffy var. İlgili panele bakabilirsin. Ki Mihawk eli şeyinde geziyor o savaşta kimseye bir kini düşmanlığı yok. Vista'yı görünce çok heyecanlansaydı zaten çekilmeyi teklif etmezdi, ilgisini çekmiyor belli ki. Ha korktu çekildi diyorsan Shanks'dan korkmayan adam o da sizin bileceğiniz iş.

Ayrıyetten WB'nin bisento mevzusu açıklanmıştı.
Neyi eğiyorum? Big Mom'a olanlar ortada. Krizler, zayıflamalar felan. Tayfanın nasıl kaçtığı ortada. Bunlar Mangaka'nın ittirmesi işte. Aynını Wano'da da yaptı. Big Mom aklı başına geldii sıra bile Queen aurası tamamiyle değişti diyor. Sadece bakışıyla Queen'İ korkutuyor.

Verdiğin örnekleri yarım yamalak verip geçirmişsin. Crocodile Akainu'yu kesti diyorsun. Evet yarım düzine WB Komutanı + bir kaç kişiyle uğraşırken yer altından gelen atak ile ikiye ayrıldı ki logia bedeni ikiye ayrıldı. Bu Kizaru'nun kafasından mermilerin geçmesine izin vermesi gibi bir şey.

Benim açıklığa kavuşturmak istediğim nokta bir Yonkou istediği sıra Komutan seviyesindeki bir adamı aradan çıkarabiliyor. Bunun örneklerini gördük. Big Mom hafızası yarı gidik halde bile Queen'İ yere soktu. Aynı Queen ayağa kalkmaya bile korkar oldu. Kaido, Luffy'i tekledi.

Vista kesin kez bu iki adamdan da güçlü değil. Mihawk Vista öncesinde karşısına kim çıktıysa tek attı. Mihawk bir Yonkou olacak güçteyse aynını Vista'ya da yapması gerekirdi. Üstteki örnekler bunun sağlaması çünkü. Hayır Mihaw ciddi değildi deniliyor ama aynı ciddiyetsizlik Vista'da da vardı. Olay Marco'nun bile bile Mihawk'ı durdurmak için Vista'yı göndermesinin anlaşılmamasında. Olay Mihawk'ın neden Vista ile olan savaşı Vista'yı tekleyerek bitirmesiyle değil de söz ile bitirmesinde. Bunlara verilecek cevap yok evet.

@William cutting

Dereceli kılıçlar olarak örneklerin olduğu sayfada WB'nin de bisentosu vardı.

@William cutting

Dereceli kılıçlar olarak örneklerin olduğu sayfada WB'nin de bisentosu vardı.
Daha önce yazmıştım, tekrar yazayım. Meito'ya (名刀) kılıç anlamı veren şey (刀). Tō katana anlamına geldiği gibi hançer, bıçak ve neşter gibi kesici aletleri de kapsamakta. Yani öyle sadece kılıç anlamı yok.

Başka bir seriden örnek verirsem kullanımı daha iyi anlaşılabilir gibi. Naruto serisinde mesela sword diye değil, Chakra Blade (チャクラ, Chakura ) diye çevirmişler.

Bu ise orijinal çeviriden.

Daha önce yazmıştım, tekrar yazayım. Meito'ya (名刀) kılıç anlamı veren şey (刀). Tō katana anlamına geldiği gibi hançer, bıçak ve neşter gibi kesici aletleri de kapsamakta. Yani öyle sadece kılıç anlamı yok.

Başka bir seriden örnek verirsem kullanımı daha iyi anlaşılabilir gibi. Naruto serisinde mesela sword diye değil, Chakra Blade (チャクラ, Chakura ) diye çevirmişler.

Bu ise orijinal çeviriden.

Yani? Anlatmak istediğini anlıyamadım. Burada Kılıç dahil,mızrak ya da bisentoyu aynı kategoriye soktuğunu gördük işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık