Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben iyi gün destekcisiyim. Law iyi olsun desteklerim. Şu an hiç memnun değilim. :D Law karismaz dedim. Güçsüz demedim.

Law tayfa üyesi değil bu arada. Tayfa + Samuray dedim. Olaya dahil değil yani
Böyle bir durum baz alarak konuşuyorsak ve o adada Law barınıyorsa kalmaz köşede. Dahil olur bir şekilde.

Tayfa + Samuray istiyorsan illa ki bence dolunay yoksa öyle yada böyle yine alırlar. Dolunay varsa baya çetin ceviz dövüşler olur, ciddi zorlanırlar. Ciddi zorlanmayı da sulong formu tam/en iyi şekilde kullananlara karşı diyorum.

@Dr. Hiluluk

Alternatif senaryo 1.

Ace normal Dadan altında bir oğlan. 10 yaşında. Hükümet yakalayıp yine idama mahkum ediyor. Roger oğlu sebebi ( Zaten MF'de sebebi de oydu zaten)

Soru 1: Garp napardi? Denizciligini bi kenara atar mıydı?

Alternatif Senaryo 2

Ace Kupa korsanlari üyesi. WB'ye bağlı değil. Roger oğlu diye idam ediliyor.

Soru 2: Rayleigh, Gaban, Crocus, Inu ve Neko kaptanının oğlu için gelir miydi?

@Dr. Hiluluk

Alternatif senaryo 1.

Ace normal Dadan altında bir oğlan. 10 yaşında. Hükümet yakalayıp yine idama mahkum ediyor. Roger oğlu sebebi ( Zaten MF'de sebebi de oydu zaten)

Soru 1: Garp napardi? Denizciligini bi kenara atar mıydı?

Alternatif Senaryo 2

Ace Kupa korsanlari üyesi. WB'ye bağlı değil. Roger oğlu diye idam ediliyor.

Soru 2: Rayleigh, Gaban, Crocus, Inu ve Neko kaptanının oğlu için gelir miydi?
Hmm. Garp'ın Ace olayında pasif kalma sebebi biraz da Ace'in en büyük korsan tayfasının tanınan bir üyesi olmasıydı. Ace'i yine tanıyor, seviyor ve suçsuz olduğuna inanıyorsa bu sefer bir şeyler yapabilirdi.

Soru2: Olay esnasında öğrendiklerinde gelmediler. Daha önceden haberleri olsaydı belki gelebilirlerdi.

Tamam da Wb için kral olmak istemiyor dendi. Big Mom'ın kral olmak istiyor mu? Ana amacının o olduğunu söyleyebilir miyiz? Fakat, Elbaf bana katılsaydı Wb'yi bile geçebilirdim sözü var. Ya kendi gücü o kadar yeterli değildi ya da tayfa gücü. Buradan Roger'a yakın olan Wb'yi bir şekilde yenebileceğini anlıyoruz. Op serisinin en güzel yanı bu zaten Naruto'da olduğu gibi tepedekiler yenilmez veya tanrı değil : )
Mesajını tam çözemedim ama sanırım diyorsun ki Big Mom, Elbaf desteğini alsaydı Roger'a yakın olan WB'yi yenebilecekti ve dolaylı olarak Roger'ı da yenebilirdi?

Roger zamanında(muhtemelen WB zirve dönemlerindeyken) Wb'yi çizmiş. Yaşlı ve hasta WB de yonkou olduğuna göre bu nasıl oluyor?
Wb her zaman yaşlı ve hasta mıydı? Bunun açıklamasını düşünürsen, cevabı bulursun.

Edit: Cidden çok ilginç ya. :D Yonko ve Roger arasında çok büyük farklar yok diyoruz, sıkıntı oluyor gibi :D Hani Roger daha güçsüz demedik.

Evet. Öyle büyük farklar olduğunu düşünmüyorum. Yonko ve Roger arasında.
Valla ben düşünüyorum. Roger ve Genç WB ile şu anki imparatorlar arasında biraz fark olduğunu düşünüyorum. Bir de yenilmez dediysek bu adamlar ölümsüz demiyoruz. KK olmuş Roger ile genç WB dövüşse Roger kazanır ama bayağı zarar da görür yani.

Kanka yapma bunu lütfen :D Ortak lafına gelmedim yahu, orada ki önemli detay Kara Kral :D Bir de Kaido'nun, Dof'a dediği şey ile Roger ve Ray'in dediği aynı şey değil ki. Roger ve Ray,tayfayı beraber kurdular sayılır o arada ki bağ ile alakalı tamam ama devamında o adamlar da hayvan gibi güçlü arada fark olamaz, yani başından beri ben bunu anlatıyorum :D Ama sen, KK bu adam fark atmıştır diyorsun sorun bu :D Bir de bak kendin diyorsun, Sonradan gelmiş ve arasından sıyrılmış. Peki nasıl? Yanında Kendi gibi güçlü Ray var sence de mantıklı değil mi? Mesela Şuan Marco efsane mi? Ya da Shiki'nin böyle sağlam bir adamı var mı? İşte öyle bir kendi gibi canavar sağ kolu olması da bence KK olmasında ayrıca bir etken :D

Tamam kanka dövüşmemesin de sıkıntı yok bende onu anlatıyorum zaten. Yani KK unvanı bireysel olarak tanrı yapmıyor seni. Yeri geldiğinde kaçıyorsun ve tayfan da Rayleigh gibi adam oluyor hatta başka güçlü adamlarda. Tabi ki de bireysel gücü var kimse bireysel olarak o kadar güçlü değil demiyor ama Wb, Garp, Sengoku, Shiki, Ray gibi efsane olmuş adamlara ile arasında fark olamaz :D
Ay ay. Ben de başından beri diyorum ki biri kaptan, diğeri sağ kol. Reyli de güçlü ama eşit/yakınlık durumu yok. Ula madem yanında kendi kadar güçlü Rey varmış, alsalarmış Big Mom'ı o zaman? :D Yani sen ısrarla Rey, Roger'a çok yakına getiriyorsun olayı. Abi bi zahmet Korsan Kral'ın sağ kolu farklı olsun ya. Ama tutup da KK oldu, çünkü Rey ona çok yakındı falan demek ne bileyim...:)

La adam Big Mom'dan kaçarken KK değildi, o yolculukta idi.:) Öyle bir anlatıyorsun ki Roger, KK olup Big Mom'dan kaçmış :D Ben, Roger > Wb dediğimde sen ne anlıyorsun, onu merak ettim şimdi. Dediğim gibi Roger'a yakın olarak WB ve düşük ihtimal Garp'ı koyarım. Rey falan işin hikayesinde yani.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık