Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Chopper lastikte mi imal ediyor. Garip ya zaten seri toz pembede bari aradaki azcık ciddi olayları yansıt be. En azından bir yara izi falan koy.
Zoronun Mihawk izi, Luffy'nin Akainu izi. Daha koymazlar. Usopp neler yaşadı, orası burasına neler oldu. İz yok. Façası yoksa iz kalmıyor :D

Dediğim gibi ama. Chopper etkisi. Adam tam doktor. İyileştirmediği hastalık, kesik, yarık yok. Zoro ve Luffy izi kaldı neden? Chopper yoktu :)

Zoronun Mihawk izi, Luffy'nin Akainu izi. Daha koymazlar. Usopp neler yaşadı, orası burasına neler oldu. İz yok. Façası yoksa iz kalmıyor :D

Dediğim gibi ama. Chopper etkisi. Adam tam doktor. İyileştirmediği hastalık, kesik, yarık yok. Zoro ve Luffy izi kaldı neden? Chopper yoktu :)
Sonuna bence 'Chopper bandajlarından stoklarda sadece 5 tane kaldı.Acele edin ve hemen arayın' gibi bir şey ekleyebilirdin

Gaza getirme hemen bizi. Daha o noktalara 2-3 yıl var :(

Ama Wano'dan sonra süper olur tabi. O zaman güç olarak da zirvelere yakın olacağı için güzel de olur hatta.
Oldu zaten son bölümle beraber 29 bölüm. Az kaldı az. xD

Wano sonu olayları gör sen.
En son hatırladığım katakuri bunun sol tarafını almıştı. Ne ara düzeldi. Yemek yiyince hasarlı alan yok mu oluyor. Eğer böyleyse insafsız oda verseydin Ace ve WB'ye iki tane somondu ölmeselerdi ya.
Herkeste bir Chopper yok. Bir Chopper kolay yetişmiyor.
Bandajların gücü adına!

Onların ne dediğini hatırlamıyorum valla. Çünkü birçoğu bende engelli. Ben, senin onların yorumlarını desteklemen üzerine bir şeyler dedim.

''Her kılıç Yoru olabilir'' Bundan ne anlıyorsun bilmiyorum ama;

-Mihawk hakiyi anlatıyor ve arkasından her kılıç siyah kılıç olabilir diyor.
-Bu bölümde de Hazan Suyu haki basılmasından dolayı etkilendi deniyor ya da söylenecek
-Vivre Card'ta Vista için kılıcını Mihawk'ın Zoro'ya öğrettiği gibi siyah kılıç yapabilir diyor. Yani Vista? siyah kılıç? Haki basma? Ya da Vista'nın hakisi > Mihawk'ın hakisi demek lazım galiba. Çünkü Yoru, Vista'nın kılıçlarından daha üstün diye biliyorum ben.

Üçüncüsü; isimli kılıçlar yapılışlarından/ustalarından dolayı ünlü zaten, mangada açıklandı bu. Bunları ünlü yapan kullanıcıları değil. Yani Hazan Suyu, (eğer yapılmışsa) Ryuma'dan önce de ünlü. Ya da Yoru, Mihawk'tan önce de ünlü. Önceden sıradan kılıçken bu adamlar sayesinde ünlü olmadılar. Bu adamlar kılıçların ününe ün kattı.

Shanks olayında Vivre Card bilgilerinde ne yazıyorsa onu attım. Orada hakiden bahsedilmiyor. Kılıcın magmaya dayanma gücünden bahsediliyor. Sen ise sıcaklık, haki diye işin içine yorum/faktörler katıyorsun. Vivre Card'ta geçen bilgi bu. Mihawk'ın kılıcı çıkardığı zamanı yanlış hatırlamışım. Onda sıkıntı yok.

Son paragrafta ise önceden ben de benzer düşünüyordum ama bu durum 1-100 gibi uçuk fark olarak olmaz. Eğer aradaki farkı haki ile ya da başka özellikler ile kapatacak olsa Zoro kılıç değiştirmez bu ark. Basar hakiyi ya da diğer özellikleri o şekilde Mihawk seviyesine çıkar.

Neyse uzadı konu zaten. Kısaca kılıçtan ziyade, kılıç ustası önemli. Bunu herkes kabule diyor zaten. Ama kılıçların önemi çok az gibi bir düşünceye katılamam. Bana göre (100 üzerinden düşünürsek) ustanın gücünü rahat %15-20 etkiliyordur.
Tüm bunların çıkış noktası, kılıç ustasının gücünün çoğunu kılıca bağlayanlara tepkiden doğmadı mı zaten? Zoro kılıç alırsa beleş power up olmuş olacak denmedi mi? Tepki, bu düşünce mantığına gösterildi. Yoksa ne kadar etkiliyor ne bilelim, tahmin ve çıkarım yapıyoruz.

Ayrıca "Zoro'nun yahu nerede bu en iyi 12 kılıç, üç 12'lik kılıcım olsa var ya..." dediğini duymadık. Çünkü kılıç kalitesi, laneti falan işin tuzu biberi. Kılıç ustalığın arttıkça zaten karşına çıkan rakiplerin elinde daha iyi kılıçlar göreceksin. Bu iki durum beraber gider. İkisi de birbiriyle döngü içindedir. Biraz meyve gücü gibi. Belli bir noktaya kadar güç sağlar ama asıl önemli olan meyvede ne kadar uzman olduğun demiyor muyuz? Gomu gomu'yu yeyip sadece pelte gibi kalan adamla, Yoru'yu beceriksizin birinin kullanması gibi bence. Luffy'nin Gomu gomuyu kullanması da 50'lik kılıçla dağı taşı kesmek gibi. Bunun en güzel örneğini Zoro'nun seppuku bıçağıyla attığı slashte gördük. Dünyada kaç tane kılıç ustası var acaba onu yapabilecek?
Senin dediğin yüzde gayet makul. Ben de 15-20 arası bir yüzde verirdim ama dünden sonra daha da azaldı bu. Şu siyah kılıç olayı açıklansın da, tam etkilerini görelim hakinin kılıç üstündeki. Fazla uzadı ama yazmak istediğim son şeyleri de ekleyeyim dedim. İyi forumlar.

En son Naruto'da vardı böyle bir lakap.Shinobi tanrısı diye.

Şimdi kontrol edeyim dedim altı yolun bilgesi,Hashirama ve Hiruzen almış galiba bu ismi wikide öyle yazmışlar.

Varın buradan Ryuma'nın lakabın büyüklüğünü siz anlayın.Şu adamlar gibi kendi serisinde ulaşılmaz isimlerden biri olduğunu anlatmanın yollarından biri.

Funduska

Tek zoro bölümü ile birden kaç tane konu tekrar hareketlendi zoro sen nelere kadirmişsin böyle :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık