Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Büyük iş tabii onu küçümseyen yok.Orada dalga geçilen nokta bunun bir amiral bile değil Chinjao için yapılmasıydı.

O zaman ver bakayım Johnny ile Yosaku'ya Mihawk'ın kılıcı kolayca dağ kessinler.Oldu mu sonuç ? :D
Bana deme artık. Buraya One Piece'teki kılıçlar ile ilgili her şeyi anlatan bir kılıç kılavuzu link atıldı. Orada yazıyor. Bununl nasıl daha rayına sokar. Uzmanlık der gecer. Uzmanlık içine de fiziksel güç girmez zaten.

Bana deme artık. Buraya One Piece'teki kılıçlar ile ilgili her şeyi anlatan bir kılıç kılavuzu link atıldı. Orada yazıyor. Bununl nasıl daha rayına sokar. Uzmanlık der gecer. Uzmanlık içine de fiziksel güç girmez zaten.
Hangi uzmanlık olursa olsun güç ve kuvvet işin içine girer.Bunları birbirinden ayıramazsın.Yani Nami gibi biri tam bir usta diyip ona dağı,taşı adaları filan yok ettiremezsin zayıfsa.

Bu tarz şeyler için vs siteleri bile var.Battlevs wikia falan var mesela.Orada görürsün adamların dayanıklılıkları atak güçleri için şehir boyutu,dağ boyutu gibi ölçütler koymuşlar.Bunlar uzmanlıkla alakalı şeyler değil tamamen fiziki olaylar.

dağ kesemyen ortalam bir kılıç ustası mihawkın kılıcı alsa dağı keser.
:D

Hangi uzmanlık olursa olsun güç ve kuvvet işin içine girer.Bunları birbirinden ayıramazsın.Yani Nami gibi biri tam bir usta diyip ona dağı,taşı adaları filan yok ettiremezsin zayıfsa.

Bu tarz şeyler için vs siteleri bile var.Battlevs wikia falan var mesela.Orada görürsün adamların dayanıklılıkları atak güçleri için şehir boyutu,dağ boyutu gibi ölçütler koymuşlar.Bunlar uzmanlıkla alakalı şeyler değil tamamen fiziki olaylar.

Kılıcın etkisi inkar edilemez. Manga onaylı bu bilgi.:oleyo:

Bahsettiğim teknik Shishisonson olan. Kuma Luffy'i alırken yardığı teknik.
Zoro yavaştır demiyorum, ortalama üstü bir hızı muhakkak vardır. O örneklerinde yıkıcılık hızdan değil tekniğin içeriğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bunu belirttim sadece.

O örneklerde tek kılıç kullanıyor Zoro.
Orda da kılıç çekmekle ilgisi yok :) Kılıcı hızlı çekse yerinde kalır. Kılıcı hızlı çekmesiyle hareket etmesi arasında bir bağlantı yok ki. 23. saniyeye bakalım:

İster shishi son son ister rashomon olsun tekniklerde ileriye doğru bir hareket söz konusu. Mr 1, Kuma, Px gibi düşmanlar karşısındaki örneklere bak. Saldırıdan sonra hep rakibin arkasına geçiyor Zoro. Sadece Kuma'da arkasına geçmiyor onda da Kuma Zoronun saldırısını gözlem haki ile görüp kendini geriye doğru attığı için. Velhasıl hareket olmasa böyle bir durum olmaz Zoro'da. Sanji örneğini de atayım. 2:42'den sonra bakalım:

Sanji Zoro yan yana. Ama Zoro Px'in işini Sanji'den daha önce bitiriyor.

Velhasıl burada kıyas ne Luffy ne Sanji. Lakin hız konusunda iyi durumda olan Sanji bile kimi yerlerde Zoro'nun gerisinde kalmış, Zoro kısa mesafelerde patlayıcı gücünden kaynaklı yüksek hızlar göstermiş ise Law gibi yavaş bir karakter bu konuda Zoro'nun önüne koyulamaz.

Bak bunu bana söyleme işte. Kılıcın kesiş gücü kolayca bir dağı kesecek kadarmış. Orada öyle yazıyordu. Ha uzman olmayan doğru kullanamaz kendini keser başka.Kılıcı savuracak kadar gücü olan ve uzmanlığı olan ortalama bir kılıç ustası o dağı keser. Bıraksan kılıç kendisi kesiyormuş zaten.:D Aynı bıraksan Akainu'nun magması da bir seyleri eritirde olduğu gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık