Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayır fandaş öyle değil.Örneğin tam karşılamıyor bu Shanks-Aka olayını.Çünkü senin verdiğin örnek bireysel güçle alakalı bir şey.Sırtlan sağlıklı aslan geldi mi dediğin gibi kuyruğunu bacaklarının arasına alıp kaçar.İşte bu aslanın tamamen bireysel gücüyle alakalıdır.Ama Aka-Shanks durumunda sadece bireysellik yok.Orda ikisinin de temsil ettiği bir oluşum var.

Shanks bir imparator.Bir oluşumun başındaki kişi olarak savaşa girmeyi göze almış ve tayfasıda onun yanında bunda sıkıntı yok.Ama Akainu kendi oluşumunun başı mı ? Hayır.Emir-komuta zincirine bağlı biri.Orda üstü Sengoku varken Aka kafasına göre denizcileri başka bir savaşa sokabilir mi sence ? Sokamaz.Çünkü dediğim gibi orda iş bireysellik değil.Aka'da içinde bulunduğu oluşumun başı değil.

Ayrıca dediğinden Aka şu an hangi yonkoyla karşılaşsa korkar gibi bir anlamda çıkıyor.Şu anki yonkoların hepsi sağlıklı ya o bakımdan diyorum.Peki sence bu mümkün mü ? Adam denizcilerin en önemli isimlerinden.Dediğim gibi hayatı asker olarak geçmiş biri.Yaşının getirdiği bir tecrübe var.O seviyedeki her adam korkuyu aşmıştır.Orda değil Shanks Roger olsun Aka'yı adam akıllı korkutamaz.O savaşa girmeyi kabul eden adam ölmeyi de kabul etmiştir zaten.Yani Roger bile olsa neyle korkutacak Aka'yı ?

Zaten Shanks geldiğinde Aka şerefsiz Akagami falan diyordu.Korkan adam bunu diyecek cesareti de bulamaz.Orda Sengoku ''Tamam Shanks'a da giriyoruz'' dese Aka ''Yok abi ben almıyım,dövüşmem'' mi diyecek ? Bahsettiğimiz adam en prensipli amirallerden.Sengoku'nun emriyle Shanks'a da dalardı.Ha bence de yenilirdi orası ayrı ama kesinlikle Shanks'tan korkmazdı ki korkmadı da zaten.
Dürüstçe konuşmak gerekirse Shanks Akainu'nun burnuna kadar girmişken Akainu'nun oluşum ya da emir-komuta zinciri gibi şeyleri düşündüğünü hiç mi hiç zannetmiyorum :ehe: Korkma meselesi biraz abartılı anlatım olsa da çekindiği çok bariz bence. Neyse bakalım :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık