Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1.Arkadaşın dediği gibi burası tartışma çıkarılacak yer değil, ayrıca korsan değil kesinliği nereden geliyor, korsan olmayan bir adam niye Shichibukai oluyor, korsan olmayan birisine niye Shichibukai'lık teklif ediyorlar, kaale bile alınmayacak kadar uçuk bir iddia üstelik kesin yazmışsın sanki bir şey biliyormuş gibi.
Normalde araya girmeyecektim ama bizimde iddia ettiğimiz şeylere uçuk demişsin, senin arkadaş ile tartışmandan ayrı olarak yazıyorum bunları , o sizin aranızda bir şey, ben sadece yazdıklarına karşı bir şeyler yazmak istedim bilgin olsun.
Şimdi bunu kaale alınmayacak bir iddia demişsin ama Vivre Card'ı referans alan biri olarak hiç de öyle bir şey yok. Kartlar da adam korsan rengi değil, dünya hükümeti rengi ve bayrağı taşıyor ve bu da iddia etmek için yeterli bir kanıt değil mi? Yani orada ki Schilerin neredeyse hepsi korsan o yüzden genelleme yapıp, bunlar korsan demeleri çok normal olur. Yani bizim iddialara uçuk demen uçuk olmuş.
2.Mihawk'ın olduğu konum ve karşılaştığı zorluklar ile Shanks'ın olduğu konum ve karşılaştığı zorluklar kıyaslanamaz bile, Shanks WB ve Kaido gibi canavarlar ile muhatap olup (ikiside açık ara Mihawk'tan güçlü) Yonko pozisyonunu koruyorken Mihawk WB'nin ve Luffy'nin yancıları, Vista ve Zoro gibi adamlarla muhatap oluyor, burada da kesin konuşmuşsun ve ilk iddian kadar uçuk. Birisi Luffy'nin tayfa üyesi Zoro tarafından hedef alınıyor, diğeri Kid-Hawkins-Apoo üçlüsü tarafından hedef alınıyor, kalibre farkı var arada. İnsan onu yazarken acaba ayıp mı ettim diye bir oturup düşünür sonrada özür diler.
Shanks tek başına mı dolanıyor? Yada tek başına mı zorluklara karşı geliyor? Tayfası ne işe yarıyormuş bu adamın? Roger Kk diye alıp göklere çıkartılıyordu ama en güçlü Kk olmayan Wb yazıyor kartta onu ne yapacağız? Sonra Zoro'ya yancı diyorsun da adam Luffy den sonra seride ki ikinci karakter yani başrollerden biri adamı iyi gömmüşsün ama o da saçma. Kid hawkins apoo hedef haline getirir tabi adam Yonkou, arada ki fark da şu; Birinin tayfası var öteki'nin yok. Yani birinin ilgisi bu yönde diğerinin değil. Eğer Mihawk'ın da tayfası olasaydı ve Yonkou olamamış olsaydı isteyip olamamış olsaydı haklı olabilirdin ama öyle bir şey yok. Yani bireysel olarak Mihawk Shanks'e denk olabilir.
3.Mihawk istediğini kessin, güç seviyesi önemli olan. O da Shanks'a kıyasla çok düşük gözüküyor.
Nasıl düşük mesela? Mihawk dan ne gördün? Shanks den ne gördün? Açıkla da bilelim. Biri yonkou diğeri bilmem ne diyeceksen, tekrar Wb-Roger olayına bak. Biri KK diğeri değil ama kk olmayan ön plana çıktı.
5.Zoro ile istediği kadar dövüşsün, hadi seri sonunda dövüşsün. Bu onu bir Yonko olan Shanks seviyesine koymaz. Benn Beckman seviyesine koyar en fazla. Luffy vs. Shanks seri sonu olacaksa Zoro'nun seri sonu rakibide Benn Beckman olur çünkü. Mihawk taş çatlasın Benn Beckman seviyesi oluyor.
Vay be seri sonu kk'nin sağ kolu anca sağ kol mu ediyor? Rayleigh hangi seviyede senin için çok merak ediyorum?

Moria Jinbe'den tek yemedi.İkincisi geçmişte 1000 gölgeli halinde ne seviyeydi bilinemez.Croco da beyazsakala kafa tutmuş dövüşebilecek düzeydeymiş bu adamlar en azından.Yalan haber değil sana o izlenimi vermemiş şu anki hali.
Jinbe'den tek yedi demedim zaten, neden onu belirtme ihtiyacı hissettin? Ama Jinbe'den güçsüz olduğu bariz bir şey idi. 1000 gölgeli de olsa Jinbe'nin gücünü aşacağını düşünmüyorum, haliyle Jinbe'den açık ara güçlü olan G4 bile Kaido'ya rakip olamıyorken Moria'nın tek değil yarım yemesi lazım.

Croco'da aynı bunun gibi yalan haber işte. Savaşta gördük Croco daha Jozu'yu geçemiyorken ne Beyazsakal'ı?
Doflamingo'nun Kaido'nun ismini duyduğunda şekilde şekile girdiğini sana hatırlatmakta fayda var.

Wb sayı üstünlüğüne karşı koyamadı.Tamam handikaplıydı ve yaralıydı ama yine de o halde bile bir amiralden güçlü olduğunu gösterdi.Ona rağmen karşı koyamadı.Şimdi buraya tek tek mızrak saplayan denizcileri atmanın gereği yok.O kadar gülleyi,mermiyi boşa yemedi herhalde hepsiyle aynı anda başedemedi.En son yine bb tayfasının sayı üstünlüğüne karşı koyamadı ve öldü.

Birşey zorladığım yok Ray 1000 tane süpernovaya karşı yenilirdi 2 sene önce tanrı değil ya bu adam.Hani logia olduğu için vuramıyorlar gibi bir durum olsa neyse o da yok yenilirdi 1000 tane 200 - 300 milyonluk adama karşı bu bence tartışmaya açık değil.
Milenium hakkaten zorluyorsun, ne sayı üstünlüğü? Bir tsunami ile hepsini temizleyecekti adam Amiral araya girmese.

BB tayfasının yarısı seviye 6'dan çıkma adamlar, kıyaslanamaz. Üstelik BB'nin yarattığı fırsat ile saldırıp işi bitiriyorlar, orada BB'ye yoğunlaşmasa yine WB'nin işi o kadar çabuk bitmezdi. Asıl işi BB yaptı siz kabul etmesenizde. BB orada bayılsa veya dikkat dağıtamasa hiçbir şey yapamazlardı.

Smile meyve kullanıcılarının vücudundaki diğer kişilik anladığım kadarı ile meyvenin ta kendisi. Tam dönüşüm olmadığı için ayrı bir yüzle çıkıyorlar ve kendi bilinçleri var. Örneğin holdemin karnındaki aslan. Bu aslan kendisi ayrıca bir meyve yiyebilir mi?
Normal şeytan meyvesi yiyebilir de smile yiyemez bence.

Jinbe'den tek yedi demedim zaten, neden onu belirtme ihtiyacı hissettin? Ama Jinbe'den güçsüz olduğu bariz bir şey idi. 1000 gölgeli de olsa Jinbe'nin gücünü aşacağını düşünmüyorum, haliyle Jinbe'den açık ara güçlü olan G4 bile Kaido'ya rakip olamıyorken Moria'nın tek değil yarım yemesi lazım.

Croco'da aynı bunun gibi yalan haber işte. Savaşta gördük Croco daha Jozu'yu geçemiyorken ne Beyazsakal'ı?
Doflamingo'nun Kaido'nun ismini duyduğunda şekilde şekile girdiğini sana hatırlatmakta fayda var.

Milenium hakkaten zorluyorsun, ne sayı üstünlüğü? Bir tsunami ile hepsini temizleyecekti adam Amiral araya girmese.

BB tayfasının yarısı seviye 6'dan çıkma adamlar, kıyaslanamaz. Üstelik BB'nin yarattığı fırsat ile saldırıp işi bitiriyorlar, orada BB'ye yoğunlaşmasa yine WB'nin işi o kadar çabuk bitmezdi. Asıl işi BB yaptı siz kabul etmesenizde. BB orada bayılsa veya dikkat dağıtamasa hiçbir şey yapamazlardı.

Az bir gölge yemiş haline üstünlük kurdu Jinbe o kadar.O da muhtemelen 320 milyonluk hali işte 1000 gölge formu cidden güçlüydü aslında zombi Oz'dan güçlü deniyordu sanırım.Kaido ile dövüşürken bu kadar şişman değildi muhtemelen o yüzden belli değil diyorum herşey olabilir.

Croco da mı yalan ?:hoo: Sen baya hatları karıştırdın bence.
Anladım.O yüzden Wb bu adamı yakından tanıyormuş gibi davranıyor. :)

Ben Wb için savaşın başındaki halinden bahsetmemiştim.Kizaru ile kıyasladığıma göre yaralanmış kalbi teklemiş halinden bahsediyorum.O hali bile amiral seviyesi hatta üstüydü bu açık yani tsunami yapması şart değil denizin dibinde olmasa tsunami yapamayacak sadece buna bel bağlayarak güç mü ölçeceğiz alabasta çölünde olsa ne yapacak o kadar adama karşı...

Neyse benden bu kadar anlatacağımı anlattım en azından okuyanlar olur.

Normalde araya girmeyecektim ama bizimde iddia ettiğimiz şeylere uçuk demişsin, senin arkadaş ile tartışmandan ayrı olarak yazıyorum bunları , o sizin aranızda bir şey, ben sadece yazdıklarına karşı bir şeyler yazmak istedim bilgin olsun.
Şimdi bunu kaale alınmayacak bir iddia demişsin ama Vivre Card'ı referans alan biri olarak hiç de öyle bir şey yok. Kartlar da adam korsan rengi değil, dünya hükümeti rengi ve bayrağı taşıyor ve bu da iddia etmek için yeterli bir kanıt değil mi? Yani orada ki Schilerin neredeyse hepsi korsan o yüzden genelleme yapıp, bunlar korsan demeleri çok normal olur. Yani bizim iddialara uçuk demen uçuk olmuş.
Kartlarda renk ayrımı çok mu önemli? Bence değil. Hadi önemli olsa diyelim, kesin kez Mihawk korsan değil mi demiş? Hayır öyle bir bilgi geçmiyor.

Shichibukai'ların neredeyse hepsi korsan olduğu için o da korsandır diye bir şey demedim ben. Shichibukai'lar zaten korsanlık üzerine kurulu bir oluşum olduğu için korsandır dedim;

Denge bu;
Korsanlar vs. Denizciler.

Korsanlar Yonko'dan ötürü Denizcilere karşı ağır basıyor.
Denizcilerde Yonko olmayan diğer Korsanları kiralıyor yani Shichibukai'lar, ve bunun sonucunda Korsan vs. Denizci dengeleniyor.

Uçuk olması bu sebeptendir. Eğer sen Shichibukai oluşumunun bir korsanlık oluşumu olmadığını ispat edersen bu iddia üzerine düşünülebilir, bu söylediğinin Yonko'lar arasında Korsan olmayan birisi var demekten hiçbir farkı yok.

Shanks tek başına mı dolanıyor? Yada tek başına mı zorluklara karşı geliyor? Tayfası ne işe yarıyormuş bu adamın? Roger Kk diye alıp göklere çıkartılıyordu ama en güçlü Kk olmayan Wb yazıyor kartta onu ne yapacağız? Sonra Zoro'ya yancı diyorsun da adam Luffy den sonra seride ki ikinci karakter yani başrollerden biri adamı iyi gömmüşsün ama o da saçma. Kid hawkins apoo hedef haline getirir tabi adam Yonkou, arada ki fark da şu; Birinin tayfası var öteki'nin yok. Yani birinin ilgisi bu yönde diğerinin değil. Eğer Mihawk'ın da tayfası olasaydı ve Yonkou olamamış olsaydı isteyip olamamış olsaydı haklı olabilirdin ama öyle bir şey yok. Yani bireysel olarak Mihawk Shanks'e denk olabilir.
Bu tayfayı bahane olarak öne sürmek demode olmadı mı? Buna defalarca cevap yazdık zaten.

Shanks Beyazsakal ve Kaido ile dövüşürken sen tayfası ile mi dövüşüyor zannediyorsun? Peki Beyazsakal'ın ve Kaido'nun tayfaları o esnada ne yapıyor patlamış mısır ile kenardan dövüşümü seyrediyor acaba bizim kaptan tek başına Shanks ve tayfasını alabilecek mi diye?

Haliyle burada ki önemli nokta kaptanın gücü. Marco neredeyse aynı tayfa ile Yonko olabildi mi? Veya olabilir miydi? Hayır. O zaman kaptanın gücü burada esas noktadır.

Shanks'ın tayfasının bu sebepten bir önemi yok, çünkü rakiplerinin de en az kendi tayfası kadar güçlü tayfaları var. Haliyle Shanks vs. Wb veya Kaido olurken, Beckman vs. King veya Marco olur. Bu da tayfayı bahane olarak sürmenizi engeller, bilmem anlatabildim mi.

Mihawk'ın tayfası olup olmamasından bahsetmiyorum, Mihawk'ın karşılaştığı rakipler daha güçsüz ve düşük kalibre adamlar oluyor ve olacak ; Vista ve Zoro.

Shanks ise Beyazsakal ve Kaido seviyesi rakipler ile karşılaşıyor. İkisinin bulunduğu konumlar kıyas bile kabul etmez. Yonko pozisyonu Mihawk'ın en iyi kılıçustası pozisyonundan daha zorlu bir yer.

Nasıl düşük mesela? Mihawk dan ne gördün? Shanks den ne gördün? Açıkla da bilelim. Biri yonkou diğeri bilmem ne diyeceksen, tekrar Wb-Roger olayına bak. Biri KK diğeri değil ama kk olmayan ön plana çıktı.
Yukarıda açıkladım.

Vay be seri sonu kk'nin sağ kolu anca sağ kol mu ediyor? Rayleigh hangi seviyede senin için çok merak ediyorum?
Rayleigh diğer Yonko sağ kollarından üstün seviyede. Bu Mihawk'ı neden üst konuma taşısın? Zoro Mihawk'ı geçecek, yanlış mı biliyoruz? Zoro ben Mihawk ile eşit güçte olacağım mı diyor yoksa Mihawk'ı geçeceğim, onu yeneceğim mi diyor? Zoro > Mihawk olacağına göre, dediğim gibi Mihawk'ta en fazla seri sonu geçilebilecek Yonko sağ kollarının seviyesinde olur, bana kalırsa Mihawk'tan daha güçlü Yonko sağ kolu görürüz bu da Görünmez Adam Shiryu olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık