Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sabo meyveyle birlikte Sağ Kol seviyesidir. Luffy'nin şu anki seviyesiyle aynıdır yani. Dressrosa'da Luffy'den güçlüydü zaten ancak Luffy Kata dövüşüyle yetişmiştir ona. Dof'u da meyveyi yeni yemiş haliyle bile alırdı.

Sabo meyveyle birlikte Sağ Kol seviyesidir. Luffy'nin şu anki seviyesiyle aynıdır yani. Dressrosa'da Luffy'den güçlüydü zaten ancak Luffy Kata dövüşüyle yetişmiştir ona. Dof'u da meyveyi yeni yemiş haliyle bile alırdı.
Sağ kol farklı birşey aga. Bu adamlarla Luffy değil başkaları karşılaşmalı ki gerçek gücü-değeri anlaşılsın. Bu mal kimle karşılaşırsa karşılaşsın işin içine bir saçmalık giriyor adamlar mundar oluyor. O sebeple Sabo meyvede "usta seviye" olmadan bir sağ kolu yenemez gibime geliyor.

Sağ kol farklı birşey aga. Bu adamlarla Luffy değil başkaları karşılaşmalı ki gerçek gücü-değeri anlaşılsın. Bu mal kimle karşılaşırsa karşılaşsın işin içine bir saçmalık giriyor adamlar mundar oluyor. O sebeple Sabo meyvede "usta seviye" olmadan bir sağ kolu yenemez gibime geliyor.
Şu an acemiliği üzerinden attığını varsaydığım için Sağ Kol dedim. Ustalaşınca ancak Sağ Kol olur diyorsan, o da makul. Ben zaten Sabo, kesin Sağ Kol yener demiyorum ama denktir. Kata'dan farklı görmem mesela. Luffy de yardımla, kaçarak, Kata'nın buna müsamaha göstermesiyle vs dövüş esnasında gelişmiş ve Kata'nın dengi göreceği biri olmuştur. Bunu şu an inkar etmek olmaz.

Şu an acemiliği üzerinden attığını varsaydığım için Sağ Kol dedim. Ustalaşınca ancak Sağ Kol olur diyorsan, o da makul. Ben zaten Sabo, kesin Sağ Kol yener demiyorum ama denktir. Kata'dan farklı görmem mesela. Luffy de yardımla, kaçarak, Kata'nın buna müsamaha göstermesiyle vs dövüş esnasında gelişmiş ve Kata'nın dengi göreceği biri olmuştur. Bunu şu an inkar etmek olmaz.
Yok bir amirali var Sabo'nun ileride. Lakin Kata konusu farklı. Kata'nın müsamaha dediğin olayı zaten mangaka müdahalesi. Brulee Lütfü kaçsın diye orada zaten. Mangaka onun icin sokmuş Brulee'yi orwya :) Kata buna ne yapsın ? Adamın kendini deşecek onura sahip olması mesela. Normalde bütün kötü korsanlar lanet, ifrit, karaktersiz tipler ama sen gel Kata'yı onurlu bir adam olarak tasarla ki kendine handikap verip kendi dövüşünü sabote etsin :oleyo: Yani Kata Lütfü'yü dengi görüyor diye dengi olmuş değil çünkü buna engel bir sürü unsur var görüldüğü üzere.. Hal böyleyken Kata=Luffy demek pek de mümkün olmuyor.

Yok bir amirali var Sabo'nun ileride. Lakin Kata konusu farklı. Kata'nın müsamaha dediğin olayı zaten mangaka müdahalesi. Brulee Lütfü kaçsın diye orada zaten. Mangaka onun icin sokmuş Brulee'yi orwya :) Kata buna ne yapsın ? Adamın kendini deşecek onura sahip olması mesela. Normalde bütün kötü korsanlar lanet, ifrit, karaktersiz tipler ama sen gel Kata'yı onurlu bir adam olarak tasarla ki kendine handikap verip kendi dövüşünü sabote etsin :oleyo: Yani Kata Lütfü'yü dengi görüyor diye dengi olmuş değil çünkü buna engel bir sürü unsur var görüldüğü üzere.. Hal böyleyken Kata=Luffy demek pek de mümkün olmuyor.
Sabo ilerde bir amiral eder tabi. Daha yaşı kaç zaten. Mangaka müdahalesine ben de senin gibi bakıyordum ama sonradan fikrim değişti. Oda Luffy'yi Kata'ya denk bir seviyeye çıkarmak istedi. Bunu da sıradan dövüşler çizmek istemediği için, böyle renklendiriyor. Okurken benim de hoşuma gitmedi. Kağıt üstünde Kata'yı alması mümkün değildi. Ancak Oda böyle çiziyor. Mühim olan adamın Luffy'yi şu an ne seviyede gördüğü, o noktaya nasıl getirdiği değil. Kata'nın kendisi denk görmüş, Oda'nın mesajı açık. Dediğin faktörler içinse, Luffy zaten Kata'ya iki kere açık bir şekilde yenildi. Üstün olduğu belliydi. Ancak Luffy de KK olacak adam, dövüş içinde gelişti. Hoşumuza gitmese de durum bu. WCI'dan sonra bu adam bir başka oldu. Göreceğiz Wano'da.

Şuraya bir ciddili yorum yazayım.
1-Yanlı bakış açısı.
Genelde Zoro fanlarının bunu yaptığını çok görüyorum.Hep geleceğe yönelik yorum yazılıyor.Örneğin: Geleceğin en güçlü kılıç ustası,geleceğin kk sağ kolu bu adamlarla mı karşılaştırılır.Karşılaştırıldığı karakter atıyorum konusu ortadayken Law ve Hawkins.
Şimdi şöyle bir durum var.Zoro gelişirken bu karakterler yerinde mi sayacak? Yada Zoro gelişirken hiç onun seviyelerinde bir karakter olmayacak mı? Elbet de olacak.Mesala geçmiş KK'nin sağ kolu Rayleigh.Bu karakterden net güçlü Wb ve Garp var.Zoro'nunda önünde böyle karakterler olması lazım.Denizciler ve Korsanlar tarafından en az 1 karakter olması lazım.Dünya Hükümeti'nide sayarsak CP den bir kişi oda benim açımdan Lucci olur.Hani şu geleceğe yönelik yorumlarda tek Zoro'nun lehine yorumlar görüyorum.Atıyorum Sanji desek hala Vergo'da bacağı çatlayan Sanji olarak anılır.Law desek Dof'a çizik atan diye anılır.Biraz daha geniş bakmak lazım.Her karakterin bir gelişim süreci vardır.Ona göre yorum yapmak lazım.
2-Zoro ve Sanji arasında güç dengesi.
Bence bu karakterler arasındak fark azdır.Ve böyle olmak zorundadır(benim genel bakıç açıma göre).Nedenini de yazayım.
1-Yeni Dünyaya girdiğimizden beri Yonkou'larda dikkat çeken as adamlar genelde 3 komutan en güçlüleri diye ayrılır.3 tatlı komutan,3 yıkımcı,Yasopp,Roo,Beckmann gibi.Bu adamların arasında öyle çok uçuk bir fark olduğunu düşünen var mıdır? Atıyorum Kata Cracker'a tek atar.Böyle uçuk bir fark olduğunu düşünmez kimse herhalde.Ha burda bizim tayfaya Jinbe geliyor.Şimdi gelipte Sanji olamaz diye trollük veya haterlık yapacaksınız baştan söyliyim alıntılamayın.Güç sıkalasıda hadi gönlünüz olsun :D Zoro-Jinbei-Sanji olsun.Bu durumda hani bazı üyelerin dilinden düşürmediği o müthiş fark olmasını mı istersiniz? Yoksa diğer yonkou komutanları gibi mi olmasını istersiniz? Bakın ben kendi görüşümü en başta yazdım.Bunu fanlık yaparak söylemiyorum seri açısından genel bir durum olarak yonkou komutanları gibi fark olması daha dinamik ve genel tayfa gücü olarakda güzel olur.(Luffy=Zoro diyenlerede bu olay imkansız gelir).
Söyliyeceklerim bu kadar hakim bey? Ha olay Sanji'nin genel durumundan memnun olmayanlar varsa onlarla özelden tartışabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık