Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3 amiralin bu kadar önemli ve nokta atışı yapılmış meyvelerin, kendilerinin bulmuş olacağı fikri pek inandırıcı gelmiyor. Fujitora ve diğer amiral içinde donanma verdi bence.

Aokiji, Akainu ve kizaru küçükken potansiyel var diye donanmaya alınmış kişilerdir. Belkide direk meyve yedirilip öylede yetiştirilmiş olabilirler, alışsınlar diye kullanmaya.

Kor'larada donanma vermiş olabilir veya kendileri bulmuş olsun. Onların meyveleri diğer üçünün yanında sönük kalıyor zaten.

Dünya Hükümetinde o güç var zaten, yani bu meyveleri sağlayacak güç. Yoksa gitsin kumda oynasınlar. Dof, Crocodile ve yonkou'larda o kadar meyveli adam varken.
Olabilir olamaz demiyorum ama sen çok kesin konuşunca garibime gitti :/

Olabilir olamaz demiyorum ama sen çok kesin konuşunca garibime gitti :/
Kesin konuşmamın sebebi, bu 3 amiralin donanmada yetişmiş olması. Hemde meyvelerinin özel olması, mantıken düşününcede donanmadan başka bir şey pek akla yatkın değil.

Üçü birden seferlerde denk getirdi diyorsan bilemem, hemde böyle meyveleri, genç iken seferlere pek çıkamazlar, çıksalarda onlara düşmez meyveler herhalde.

Geç yaşta yemiş olmalarıda ihtimal dahilinde ama meyveyi kullanma becerileri göz önüne alınınca o da sıkıntılı. ..

Valla ben mf wb yi gene en güçlü görüyordum,hadi kılıç yedi başta,kalbi tekledi hastalığı nüksetti gene en azından bir yonkou seviyesi vardı ve görebiliyoruz gayet gene çarpışabiliyorlar,amiral yonkou arası bence yok gibi birşey çarşafa çok çok az,amiraller böyle sahnelere bakınca sağ kol muhattabı değil yonkou muhattabı adamlar
Sağ kol bir amiralle dövüşüp bir süre durdurabilir ama sonu mağlubiyet olur. Amiraller tümenlerle dövüşecek güç ve donanımda.

İnsanlar doğuştan iyi mi kötü mü sorusu akıllara geliyor? Bu örneğe baksak doğuştan geliyor deriz ama açıklamaya yetmez. Tüm suç babada bence. İkiz çocuklar bile farklı karakterde oluyor. Dof'un dedesi veya amcası üst soyu, Dof gibi kötü diyebileceğimiz kişilerden oluşuyordur. Bin yıldır kutsal olmazlardı. Babanın hatası çocuklar doğmadan gitmemek. Hayatında çikolata yememiş ve görmemiş bir çocukla en güzel çikolataları yiyerek büyüyen çocuk bir olmaz. Misal lufy, Coby gibi biriyle büyüseydi. Garp ikisini de denizci yapacağım diyor ve Coby'nin de hayali bu biliyoruz. Haydutlara rağmen bak Coby denizci oldu niye olmadı içi böyle desek ne olurdu? Lufy'ye saydıralım. Coby etkilenmedi diye.

Dof zaten kötü karakter ama Roci iyi niye Dof böyle demek serinin dinamiklerine ihanet gibi. Bu seride iyi kötü yok yani tam olarak yok. Herkesin hayalleri var. Sabo gibi ufak çocuğu kaçırıp devrimci yapan bir Dragon var. Çocuk istismarından ömür boyu müebbet yatması lazım. Dragon iyi gibi algılanıyor. Küçük çocuklardan faydalan onların beynini yıka sonra kahraman ol.

Son olarak Dof kutsal olduğunu hiç bilmeden normal dünyada doğsa ve büyüsü belki mahallenin yaramazı olurdu, belki yine bu kadar psikopat olurdu belkide daha fazlası olurdu ama bunu bilemeyeceğiz.
Doflamingo empati yeteneğinden yoksun bir canavar, ve evet insanlar kötü doğabilir. Psikopati dediğin budur zaten, morallerini geliştirme kabiliyeti olmayan canlılar. Ellerinden çikolata alındı diye, kardeşine "bak sana meyve yedirecğeim, hayatını bana feda edeceksin" diyen adam bir canavardır. Serideki sayılı "saf kötü" diyebileceğimiz adamlardan biri Doflamingo. Hatta benim aklıma başka biri gelmiyor.
Aslında anlıyorum fakat yine temel noktayı anlatamamışım, bunu da kendi beceriksizliğim olarak kabul ediyorum.

Bunun dışında yine tek yanlışa odaklanıp belki de başka doğruları atlamışsın. Arada bir kaç doğruyu kabul etmek zor olmasa gerek.

Son kez tekrar ve basitçe söylüyorum. Ben Roci konusunda hem fikirim söylediklerim Dof hakkında. Ortalığın karıştığı durum ise "Madem Dof bu konularda bu kadar etkilendi, aynı durumları yaşayan Roci neden doğru bir kişilik oldu" bu konuda ise net bir şey söyleyemiyorum ve önermenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Fakat bazı zorlu durumlarda Dof'un daha etkin rol almasının etkili olduğunu düşünüyorum.
H.haki uyandırıp zorlu durumdan kendi ve ailesini kurtarması, daha sonrasında babasını öldürüp kutsallara gitmesi vb.
Bu ve benzeri sahnelerde Roci'den daha etkin olması verdiğin önermeyi tetikliyor bence.
Umarım yine cımbızla seçip almazsın.
Cımbızla seçip almadım ki? Direkt söylediğin şey oydu yahu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık