Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@amaneden Yeri gelmişken Luffy Kata'yı yüzde yüz hâliyle de yenemez şu an için. Don't underestimate Kata :artiz: Bu arada artık gelmeyecekse spoiler ki öyle görünüyor son olaylardan sonra, fake spoiler olarak mı açsak, herkes bölümde ne olacağıyla ilgili görüşünü yazar.

@amaneden Yeri gelmişken Luffy Kata'yı yüzde yüz hâliyle de yenemez şu an için. Don't underestimate Kata :artiz: Bu arada artık gelmeyecekse spoiler ki öyle görünüyor son olaylardan sonra, fake spoiler olarak mı açsak, herkes bölümde ne olacağıyla ilgili görüşünü yazar.
Öyle İngilizce yazmamak gerek. :oleyo:

İlk olarak Cracker yerine Katakuri ile karşılaşsalardı gene yenerlerdi. :oleyo2:

@amaneden Nami'nin yağmur olayı Kata'da da işe yarardı muhtemelen. Kata meyvesini kullanamazdı evet yenerlerdi. Ama Luffy tek başına şu an gördüklerimizle yenemez diyorum. Fake spoiler fikrini direk görmezden gelmişsin gözümden kaçmadı:oleyo:

@amaneden Nami'nin yağmur olayı Kata'da da işe yarardı muhtemelen. Kata meyvesini kullanamazdı evet yenerlerdi. Ama Luffy tek başına şu an gördüklerimizle yenemez diyorum. Fake spoiler fikrini direk görmezden gelmişsin gözümden kaçmadı:oleyo:
Ben Cracker dövüşünden sonraki Luffy'nin Katakuri'yi yenme ihtimalinden bahsediyorum ama. :oleyo:

O tür bir konu zaten var, o olmasa saçma spoiler diye konu var gerek yok. :(

Depreme nasıl haki eklenir daha öncede yazdım valla kafama bir türlü yatmıyor o olay.
Depreme haki eklenmez. Ama bu işin şöyle bir mantığı var.

Gura gura'yı destekleyen güç douriki, yani daha çok fiziksel güç. Buna ek olarak fiziksel gücüne eklediğin haki. Yani normal bir yumruk düşün bir de hakili yumruk düşün. Hakili yumruk nasıl daha güçlüyse hakili yumrukla attığın deprem yumruğu da o kadar güç katıyor vuruşa.

Aksi halde meyvenin gelişimi sadece douriki ile desteklense çok sığ ve limitli bir gelişim olur bu. Çünkü fiziğini sürekli geliştiremezsin. Fiziksel gelişimin durduğu zaman meyve gücünün desteklenmesi ve gelişimi de durur. Aynı şekilde hakini de sürekli geliştiremezsin, evet. Ancak bu, meyveyi sadece fiziksel güçle desteklemekten daha iyidir. Yani meyve gelişimi için ikinci bir opsiyondur. Aynı Luffy'nin hakisini geliştirip diğer yandan meyvesini de geliştirmesi gibi :sapkali:

Oda reyizin bazen aklına gelen yeni fikirlerden ötürü plânlarını ertelediğini biliyoruz.

Mesela Water 7'dan 1 yıl sonra Going Merry'nin yanma sahnesini çizmeyi plânlamış ama o sahnenin gelmesi 3 yıl sürmüştür.

Muhtemelen şuan bu arc içinde benzer şeyler geçerli. Düğün baskınından sonra Sanji alınacak ve oradan tüyülecekti ki kurgu her şeyiyle bunu gösteriyordu. Ama sanırsam Oda reyizin aklına başka fikirler geldi ve bu yüzden Reveire'yi, Wano'yu falan ertelemiş gibi gözüküyor. Hikâyenin biraz farklı yönde ilerleyeceğini düşünüyorum her nedense.

Fake olduğuna %99 eminim ama yine de yazayım dedim;

Reddit'te şöyle bir bilgi geçmiş;

Katakuri ile Luffy arasındaki dövüşten pek bir şey gösterilmemiş. Luffy, Katakuri'nin saldırılarından sıyrılmayı başarıyormuş.

Big Mom yüzüne yediği patlamadan ötürü ya bayılmış ya da bilinci yerine gelmiş adamın ne demeye çalıştığını anlayamadım açıkçası.

Wano'dan bir kare geliyormuş bölümün sonunda.

Şuan HunterxHunter izlemeye başladım daha 40. bölümdeyim ve bu seriyi izlerken One Piece'teki 2 eksik gözüme çarptı.

1) Oda sensei maalesef haki sistemini serinin başındayken kafasında oturtmamış belli ki. HunterxHunter'daki Aura muhabbeti gibi oturup da detaylı bir şekilde açıklanmadı Haki muhabbeti, uzun süre de açıklanmayacak gibi gözüküyor. Haliyle böyle olunca serideki dövüş sistemi belli bir mantığa oturmuyor.

2) Luffy serideki tek gözde karakter. Yani denizcilerde Luffy gibi genç bir çocuk var mı? Yok. Korsanlar arasında Luffy gibi KK olmanın peşinde koşan ve gerçekten ortalığı ayağa kaldıran başka bir eleman var mı? Yok. Law ilk başta o izlenimi verir gibi oldu ama o da artık bir ittifak... Kid sayılır mı bilmiyorum. Demek istediğim en potansiyelli kişi Luffy. Ama Luffy'den de daha yüksek potansiyelde birilerini görmek gerekirdi. Luffy basamakları tırmanışı esnasında bazı mantıksız sıçramalar mevcut işte bu yüzden... Bu nedenle de bazı şeyler içimize sinmiyor. Yani Luffy'nin Kid ile dövüşse bariz üstünlük kurarak dövüşü kazanacağına emin olamazken, bazıları Luffy'i yonkou seviyesi görüyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık