Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido en güçlü olsa bile saçma oluyor.Amiraller 10 gün dövüşüyorken Kaido en güçlü diye diğer yonkoları ne kadar sürede yenebilir ? Bence yine günler sürer.E sen rakibini birkaç günde yeniyorsan daha güçlü olsan ne olmasan ne ? Yani Kaido 10'sa Shanks,BM 9.8 olur ki ''En güçlü'' lafı gereksiz oluyor.Bi bana mı mantıksız geliyor bu durum.Oda'nın yine arc bossunu pohpohlama çabasından başka bir şey değil.

Gördüğünüz gibi cevaplar bu şekilde oluyor. Sırf cevap veremedim olmasın diye verilmiş cevaplar. Bir çeşit savunma mekanizması bu da. İnandığı şeyler yıkılsın istemiyor insanlar.

Kılıç ustası olan herkesi kapsar, desen daha doğru bir ifade olurdu. Benim iddia ettiğim budur. Sorduğum sorulara cevap vererek bunu çürütebilecek varsa, buyursun. Ama sorduğum sorulara cevap vermek yerine kaçamak cevaplar vererek üste çıkmaya çalışanlar var. ( Sana değil, genele diyorum bunu.)

Aşağıya sorularımı bırakıyorum:

Bu da, ''Mihawk daha iyi kılıç ustası ama X kişisi daha güçlü,'' ve ''Mihawk, Zoro vs kılıç ustası ama X,Y kişileri kılıç kullanıcısı,'' diyenlere cevabım ve sorularım.

Lütfen, bunlara direk cevap verecek olanlar dışında kimse bu mesajımı alıntılamasın. Bu iddialara sahipseniz, bana mangadan örnek(ler)le gelin. Mesela mangada birisi şöyle demiş olsun; ''Ben şu adama yenildim ama daha iyi kılıç ustasıyım,'' veya ''Ben kılıç ustası değilim, meyve falan da kullandığım için kılıç kullanıcısıyım.''

Bu tarz dışındaki mesajlara cevap vermeyeceğim.
Sen elinde kılıç gördüğüne kılıç ustası diyorsun sıkıntı burda. Öyle bir durum yok yani. Sen diyorsun ya kılıç ustası olmadığına delil göster,ben de diyorum ki kılıç ustası olduğuna delil göster. Bak Zoro'ya, bak Mihawk'a, bak, Vista'ya, bak Ryuma'ya, bak Mf'deki Mihawk'ın hatırlamadığı iki elemana. Bunlar kılıç ustası diye söylendi mangada. Zaten mangaka belirtiyor kılıç ustası ise kılıç ustası diye. Sen tutturmuşsun elinde kılıç olan herkes kılıç ustası diye. Roger da kılıç vardı, Wb'de kılıç kategorisine girebilecek eşya vardı, Bm'de kılıç var, Shanks'ta kılıç var, Reyli'de, Kraker'de hatta Kizaru'da kılıç var. Senin dediğin kılıç ustalığı bunları kapsıyor mu? Sana göre evet. İşte burda yanlış düşünüyorsun. İnsanlar da senin yanlışını gösterdiklerinde benim soruma cevap vermedin ki deyip olayı daha zora sokuyorsun. Adam daha ne yapsın senin soruna senin yanlışını gösterip cevap veriyor. Sonra olay deveye hendek atlatmanın daha kolay olduğunu düşündürtüyor insanı.

Whitebeard'ın shanks'ın mihawk'la duellolarından bahsediş şekli, shanks east blue'dan tek kolla döndüğünde herkesi şoka soktuğunu söylemesi o zamanlar bile bu ikilinin çok güçlü olduğunu gösteriyor. Mihawk amiral seviyesinden yukarda olabilir.
Duello zamanlarında bile (en az 10 yıl önce) bu karakterler vistanın üzerindeydi belli ki. Kimsenin cracker, vista seviyesi adamların duellolarını umursayacağını sanmıyorum.

"Dünyanın en güçlü kılıç ustası" ünvanını tutan adam da yerinde saymaz. Ayrıca bu ikili bir kere duello yapmadı. defalarca duello yapmalarına rağmen yenişemediyseler gelişme hızları da aynıydı o zamanlar.
shanks birden ne oldu da fark koydu o kadar? Korsanlık tecrübesi gelişmesine yardım etmiştir desek bile bu adamlar duello yaparken shanks korsan değil miydi?

Bireysel gücüyle shicibukai olan tek kişinin mihawk olduğunu da unutmamak lazım. Ayrıca shici olduğu zaman şimdiki gücünde miydi onu da bilmiyoruz.
Baba ismi, gölge ordusu, krallık, kadınlar adası, yeraltı dünyası, hapis kaçakları yok arkasında.

Ancak teach sadece ace'i yendiği için aralarına katılabildi. Law bile 100 kalp vererek katılabildi. Shicibukai olmak zor değil yani.

Marineford'da shicibukailerden kimse ciddi savaşmadı. mecbur oldukları için ordaydılar ve meşgul görünmeye çalıştılar. Mihawk vistaya sataşsa önemsemezdim bu yüzden.
Ama marco'nun vista'dan mihawk'ı tutmasını istemesi saçmaydı. Yonkou kendini ne kadar tutarsa tutsun vista'nın bi yonkou oyalayabileceğini hayal edemiyorum. Elbette mihawk savaşın kaderini o kadar değiştirmemek istemiş olabilir ama marco bunu nasıl bilecek?

Özetle ben de amiral seviyesi bekliyorum bu adamı. Daha düşük olsa tek başına denizde dolaşmazdı, daha yüksek olsa vista olayı yaşanmazdı.

Seri sonunda zoro'nun yonkou seviyesine ulaşacağına da inanmıyorum. Tayfayı zorlayacak düşman çıkmaz böyle bi durumda.

Arlong Korsanları'nın en iyi kılıç ustası Hacchi en güçlüsü Arlong idi. Hala dağılmayan varsa diye ;)
Bunu ciddi mi yazdın ? Arkadaş Mihawk ve Shanks'ı ikisi de kılıç kullanıyor diye birbiri üzerinden değerlendirmiş.Hacchi kılıç kullanırken Arlong kullanmıyor bile ya da Kaku kılıç kullanıyorken Lucci kullanmıyor.Verdiğiniz örnekler aynı değil.

Seri sonunda zoro'nun yonkou seviyesine ulaşacağına da inanmıyorum. Tayfayı zorlayacak düşman çıkmaz böyle bi durumda.
Zaten seri sonunda olmuş olucak.O saatten sonra da düşman görmücez ki ? Neden olmasın yani ?

Sen elinde kılıç gördüğüne kılıç ustası diyorsun sıkıntı burda. Öyle bir durum yok yani. Sen diyorsun ya kılıç ustası olmadığına delil göster,ben de diyorum ki kılıç ustası olduğuna delil göster. Bak Zoro'ya, bak Mihawk'a, bak, Vista'ya, bak Ryuma'ya, bak Mf'deki Mihawk'ın hatırlamadığı iki elemana. Bunlar kılıç ustası diye söylendi mangada. Zaten mangaka belirtiyor kılıç ustası ise kılıç ustası diye. Sen tutturmuşsun elinde kılıç olan herkes kılıç ustası diye. Roger da kılıç vardı, Wb'de kılıç kategorisine girebilecek eşya vardı, Bm'de kılıç var, Shanks'ta kılıç var, Reyli'de, Kraker'de hatta Kizaru'da kılıç var. Senin dediğin kılıç ustalığı bunları kapsıyor mu? Sana göre evet. İşte burda yanlış düşünüyorsun. İnsanlar da senin yanlışını gösterdiklerinde benim soruma cevap vermedin ki deyip olayı daha zora sokuyorsun. Adam daha ne yapsın senin soruna senin yanlışını gösterip cevap veriyor. Sonra olay deveye hendek atlatmanın daha kolay olduğunu düşündürtüyor insanı.
Yine kendi düşüncelerini bana dayatıyorsun. Kılıç kullananlara kılıç ustası dediğim doğrudur ama

kılıç kullanmayanlara kılıç ustası diyenler benim tartıştığım kişiler. Yukarıda örneklerini görebilirsin. Ben Mihawk WB'den güçlü mü dedim? WB kılıç ustası mı dedim? Hayır. Ama BM kılıç ustası, Shanks ve Rayleigh kılıç ustası.

Adamlar Lucci'ye, Arlong'a falan kılıç ustası diyorlar, sen önce onlara cevap ver bence.

Kılıç ustası dediğin adam çingene pazarında 5 beliye bulunacak kılıç kullanmaz. Herif hakisini koyabileceği bi alet bulmuş kullanıyor işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık