Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karşılaştığı adamın seviyesinden bahsediyorum.Önümüzde Law örneği var yukarda belirttim.Kısacası lig klasmanı farklı Zoro Dof karşısında ezile ezile yenilirdi Sanji'deki gibi
Karşılaştığı adamın seviyesi önemli değil.Ne kadar zorlukla aldığı önemli.Kid'lerde Kaido ile karşılaştı Kid=yonko mu diyelim şimdi ? Pica'yı zorlanarak alsa eyvallah gömün dicem de adam tek bir ciddi hasar almadan yendi geçti.

Yardım alan luffy degil law dı. Kendisi alamayacagı icin luffyi alet etti bu ise. Ne alaka alamamısmıs. Bilidign kafa kafaya dövüstü sonrada paspas etti zaten. Oradaki tek sıkıntı gear 4 ün handikapıydı o kadar. Dofluk mesele yoktu yani.

Cracker e birsey demiyorum ama o adamda tank misali savastı kafa kafaya girdiginde yenilecegi de asikardı yani. Ama o dövüsün amacını hala anlamıs degilim
Bakış açısına göre birbirlerine yardım ettiler diyebiliriz.Luffy zaten Mingo'yla dövüşecekti.Birbirlerinin yardımıyla counter shock,gamma knife,red hawk,injeksiyon gibi çok tehlikeli saldırılar yaptılar Dof'a.G4'ün handikapı zaten Luffy'nin dövüşteki sınırı.G4'ü sınırsız düşünüp dövüşü değerlendirmicez heralde.Orda Luffy pili bittiğinde kucak olmasa öldürülür müydü öldürülemez miydi ? Eşit şartlar altında tabii.Dof'un dövüşte sürekli dayak yiyen taraf olması onun kazanacağı gerçeğini değiştirmiyor.Dayanıklılık bu adamın meziyeti zaten.

Yardım almasa şu olmazdı bu olmazdı diye bir şey yok.
Zoro “yardım” almasaydı ona göre vs çizerdi Oda ve Zoro yine alırdı.
Luffy de”yardım” almasaydı, Oda ona göre vs çizerdi. E. Oda iki arcı bu ittifak olayı üzerine kurdu. İttifak sayesinde olay kurgusu genişledi, karakterleri tanıtma imkanı elde etti. Diğer karakterleri de hikayenin içine sokup geleceğe yatırım yaptı. Olay sadece Luffy-Law itttifakı değil yani. Luffy ittifak kurmamış olsa, sadece Kid in tarafı ittifak kurmuş olsa bu sefer en kötü nesil arasında güç farkı oluşacaktı. Luffy tek başına alsa Dof’u, Kid ler de aynı şekilde Kaido tarafından dağıtılsa hikaye bu şekilde gelişmezdi. Bunlar kurgu. Senin dediğin gibi olmasa farkı yoldan giderdi mangaka ve sonrasında Zoro’yu da Luffy’yi de birebir müsabakada galip getirtirdi.
Kurgu mantığıyla nasıl bakıyorsun hacı ? Tarih mesela ''Nasıl olsaydı ?'' bölümünü mü inceler ? Olmuş olanı inceler.Mangaka Luffy'i Dof için yeterli seviye de görseydi g4 süresi içinde Dof'u indirtirdi heralde ? Ya da G4'ün süresini biraz daha uzatıp Dof'u indirtebilirdi ama yapmadı.

Zoro ezilmesinler diye Usoppları korumak için yardım aldı, yani zaman sınırı vardı. Luffy'nin durumunda da kafesin bi kapanma süresi var, bunun halletmek için G4 kullandı ve G4 süresi yetmeyince yardım aldı. Buna aynı şeyin laciverdi derler. Luffy yardım aldıktan sonra Doffy'i yendi mi? Yendi. Zoro yardım aldıktan sonra Pica'yı yendi mi? Yendi.
Bu kadar düz bakarsak dediğin gibi oluyor.Şöyle bakalım.Zoro yardım aldığı halde Pica'yı yendi mi ? Yendi.Çünkü bir daha Pica'yı görmedik yenildiği kesindi.Luffy yendi mi ? Eşit şartlarda olsaydı pili bittiğinde ölücekti.Diğer bir bakıma Luffy Zoro'dan daha fazla yardım aldı da diyebiliriz.

Daha 2-3 bölüm önce Rayleigh’nin haki ile ilgili açıklamasını gördük. Haki ölümüne dövüşlerde, ekstrem şartlar altındayken gelişen bir şeymiş. Dof ve Kraker gibi iki canavara karşı dövüştükten sonra Luffy’nin haki kapasitesinin arttığını düşünmek daha normal bence.

Karşılaştığı adamın seviyesi önemli değil.Ne kadar zorlukla aldığı önemli.Kid'lerde Kaido ile karşılaştı Kid=yonko mu diyelim şimdi ? Pica'yı zorlanarak alsa eyvallah gömün dicem de adam tek bir ciddi hasar almadan yendi geçti.

Bakış açısına göre birbirlerine yardım ettiler diyebiliriz.Luffy zaten Mingo'yla dövüşecekti.Birbirlerinin yardımıyla counter shock,gamma knife,red hawk,injeksiyon gibi çok tehlikeli saldırılar yaptılar Dof'a.G4'ün handikapı zaten Luffy'nin dövüşteki sınırı.G4'ü sınırsız düşünüp dövüşü değerlendirmicez heralde.Orda Luffy pili bittiğinde kucak olmasa öldürülür müydü öldürülemez miydi ? Eşit şartlar altında tabii.Dof'un dövüşte sürekli dayak yiyen taraf olması onun kazanacağı gerçeğini değiştirmiyor.Dayanıklılık bu adamın meziyeti zaten.

Kurgu mantığıyla nasıl bakıyorsun hacı ? Tarih mesela ''Nasıl olsaydı ?'' bölümünü mü inceler ? Olmuş olanı inceler.Luffy'i Dof için yeterli seviye de görseydi g4 süresi içinde Dof'u indirtirdi heralde ? Ya da G4'ün süresini biraz daha uzatıp Dof'u indirtebilirdi ama yapmadı.

Bu kadar düz bakarsak dediğin gibi oluyor.Şöyle bakalım.Zoro yardım aldığı halde Pica'yı yendi mi ? Yendi.Çünkü bir daha Pica'yı görmedik yenildiği kesindi.Luffy yendi mi ? Eşit şartlarda olsaydı pili bittiğinde ölücekti.Diğer bir bakıma Luffy Zoro'dan daha fazla yardım aldı da diyebiliriz.
Aynı şey Law kalbini aldıktan sonrada geçerli hemde Vergo'nun en güçlü haline "tek attı"(sıfır zorlanma). Ama Doflamingo karşısında ne hale geldi Law belli mangada.Neyse benden bu kadar.

Tartışma bence. Dof olayını hala daha dillendiriyorlar. Ben azalıp biterler sanıyordum Katakuri karşısında Luffy'nin 2 saatlik g4 gösterisinden sonra. Çoğusu Dof handikaplıydı diyordu. Gördük ki Luffy Kata gibi logia savunması yüzünden vuramadığı adama karşı 2 saat g4 kullanıyor. Bakın 2 saat. Bunu gelişmeyle açıklayamazsın. Ki bu Kata'nın şu güçlü mochi tekniği Dof'un tekniklerinden daha güçlü. Luffy Dof karşısında bunu en fazla 30 dakka kullanabilmiş. O zamandan bu yana 4 katı kadar geliştiğini söylemek mi daha mantıklı yoksa bariz yakıtı haki olan tekniğin 20 dakka kullanılmış olmasında Luffy'nin Dof öncesinde hakisini harcadığını düşünmek mi? Bunu o ara diyorduk ama kabul edilmiyordu.:D 10 dakkada dolan hakisiyle King Kong Gun atan adam 2 saatlik performans ile Dof'u hallaç ederdi. Hadi oradan bu yana 2 katı kadar geliştiğini varsayalım. Normalde yani 1 saat kadar kullanabildiğini düşünelim. Bu da çok rahat şekilde yetiyor Dof için. :D

Haki biten bir şey olduğu ortaya çıktığından beri aslında oraya dönüp bir bakmalılar ama işte işlerine gelmez.:D
Aynen herkez dof’un handikap olayında ama oraya kadar gelen luffynin handikabını gören yok
@Hakili Yumruk
Ben zaten doffinin yedigi saldırıları veya handikabına laf etmiyorum ama suda bir gercekki luffy de arenadan tut da saraya gelene kadar bi dünya sey yasadı.Bilincli olarak belammyden dayak yedi. Bunları kimse göz önünde bulundurmuyor ben buna kızıyorum.
Luffy gear4 e gecmeden de hız olarak ve haki olarak doffye denkti ama gücü son darbeye yetmedi ve bunun icin. Gear 4 actı.

Gear 4 ten sonra ki olayları degerlendiriyosun ama doffinin de luffyden asagı kalır yanı yoktu. Meyvesi sayesinde ilk yardım yaptı kendisine buda luffy icin bi handikaptır ona bakarsan

Son düzenleme:
Aynı şey Law kalbini aldıktan sonrada geçerli hemde Vergo'nun en güçlü haline "tek attı". Ama Doflamingo karşısında ne hale geldi Law belli mangada.Neyse benden bu kadar.
Hacı ben Law'a bir şey mi dedim ki Law'ı muhabbete katıyorsun ? Sen Pica'yla karşılaşması üzerinden Zoro'yu yermiyor muydun ? Bende kolayca yendi diyerek Pica üzerinden Zoro'yu gömmeyi yersiz bulduğumu söyledim.Law'a nasıl geldi muhabbet ?

Hacı ben Law'a bir şey mi dedim ki Law'ı muhabbete katıyorsun ? Sen Pica'yla karşılaşması üzerinden Zoro'yu yermiyor muydun ? Bende kolayca yendi diyerek Pica üzerinden Zoro'yu gömmeyi yersiz bulduğumu söyledim.Law'a nasıl geldi muhabbet ?
Muhabbet şuydu Luffy Doflamingo ile 2v1 attı.Zoro pica'yı yardımsız yendi muhabbetin çıkış yeri bura diyorumki Zoro Doflamingo karşısında olsa ne olurdu 1 e 1'de o Law örneğide ordan geliyor.Law'da Pica seviyesindeki belki daha üstündedir Vergo'yu tekledi.Varmaya çalışılan nokta şu Pica-Vergo-Diamante-Trebol birbirine yakın seviye adamlar bunlara karşı zorlanmaması Zoro'nun Luffy'e yakın bir güçte olduğunu göstermez.Keza Law olayı var mangada.

Aynı şey mi ? Zoro fırlatılmasada Pica'yı parça pinçik ederdi sadece buna zamanı yoktu fırlatıldı.Luffy yardım almasına rağmen Dof'u yenememişti aslında.Cracker'i de yenemezdi Nami olmasa.En kötü beraberlikti.
Kurgu mantığıyla nasıl bakıyorsun hacı ? Tarih mesela ''Nasıl olsaydı ?'' bölümünü mü inceler ? Olmuş olanı inceler.Mangaka Luffy'i Dof için yeterli seviye de görseydi g4 süresi içinde Dof'u indirtirdi heralde ? Ya da G4'ün süresini biraz daha uzatıp Dof'u indirtebilirdi ama yapmadı.
Daha bir önceki mesajında sen kendin kurgu mantığıyla yazdığın için ben sana cevap yazdım.

Senin dediğin kurgudur. Ama sen Zoro ve Luffy nin durumlarını farklı değerlendiriyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık