Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hem Ace'i ölüme terk ediyorsun hemde Akainu Ace'i öldürünce Akaiun'nun üstüne yürüyorsun. Adam mısın Garp ?

Luffy şimdiki haline gelmesinde garpın katkısı çok büyük sonuçta onu büyüten o.

Garpı seversiniz sevmezsiniz size kalmış.

Ama garp adalet adamı acein adaletli bir şekilde idam edilmesini istiyordu ama akainu onu meydanda öldürdü ve bu garpın zoruna gitti.

Ace torun olsun olmasın korsan olmayı kendi seçti ve sonuçlarına katlanacak.

Garp zaten acein ölümünü gülerek karşılamıştı :artiz:. Garp fanı değilim ama neden yardım etmediği hakkında biraz düşünürseniz cevabı bulursunuz.

Luffy şimdiki haline gelmesinde garpın katkısı çok büyük sonuçta onu büyüten o.

Garpı seversiniz sevmezsiniz size kalmış.

Ama garp adalet adamı acein adaletli bir şekilde idam edilmesini istiyordu ama akainu onu meydanda öldürdü ve bu garpın zoruna gitti.

Ace torun olsun olmasın korsan olmayı kendi seçti ve sonuçlarına katlanacak.
Hahahahahah
Adalet btw.

1- O zaman Sengoku'nun da bu kavastan farkı yokmuş demek ki.
2- Görevde kalması sistemde bir değişiklik yapmak isteği olabilir ki sonradan fleet admiral olmaya çalışarak bunu amaçladığını görüyoruz, sonra da istifa ediyor kurumdan. Garp zaten o "olmak istediği" konumda. Sengoku gibi bir psikopat güçle başa geçebiliyorsa Garp da geçer.
Şimdi gelelim buster call meselesine, bir korsana buster call çağırmak ile bir halkı havaya uçurmak bir değildir. Bunu bir görüyorsan zaten iş etiğe kayacak üzerinde durmaya gerek yok.
Daha yeni amiral olmuş Issho bile bak nasıl değiştirmeye çalışıyor kurumu.
Şimdi dönelim Garp'a, Ohara olayı ve bebek katliamı olurken bu adam görevde mi? Evet, bu adam sistemi değiştirecek güce sahip mi? Evet. Üst kurumlara geçiyor mu? Hayır, istifa ediyor mu? Hayır. Kavas.
3-Ace'in ölümünü izlemesi zaten ayrı bir kavaslık, onu da açtın ortamı bayram yerine çevirdin. Adalet birine farklı diğerine farklı işlemez. Crocodile gibi bir adam Impel Down'a götürülürken (Milyonlarca insanın ölümünden sorumlu bir terörist), etkisiz hale getirilmiş Ace idam ediliyor. Bu idamın sebebi adalet değil politikadır. Bu Garp denecek kavasın adalet anlayışı buysa, hele ki korumakla yemin ettiği çocuğu gözünün önünde yarıp geçiliyorlarsa adama kavas dememiz gerçak anlamına çevriliyor. K(g)avas diye kime denir biliyor musun? :D
Gelip burada Ace kendini yolunu seçti onun yüzünden idam edildi geyiği çevirmiyorlar mı keyiflere geliyorum. Ulan Shiki'yi idam etmiyorlar, Ace'i mi idam edecekler korsan olduğundan dolayı? Belki 120 kere bu arkadaşlar tekrar edebilirlse ütopyasında inanabilirler dediklerinde :D
1- Demek ki forumda Sengoku'yu sevip savunan yokmuş, Ohara duyarlılığına sahip olmana rağmen Sengoku konusunda bu kadar uyuduğuna göre.

2- Ohara'da da maksat yasalara uymayan suçluları ve kanıtları yok etmekti. Akainu, masumları da patlattı. Korsan grubuna buster call emri veriyorsun da nerde uygulanacağı belli değildi, Enies Lobby'den önce Water 7 da olay çıksa, Robin tutuklanmayı kabul etmese orda patlamayacak mıydı? Bir de emir verdiğin adam Spandam, savunulacak bir tarafı yok bu konuda Kuzan'ın.

3- Issho da sistemi değiştirmeye çalışıyor ama masum insanları riske atarak, öyle kumar olmaz olsun.

4- Mevki güç, kökten değişiklik bekledin, arada giden canlara göz yumdun diyelim. Geldiğin mevki de bir halta yaramıyor hükümette. Bknz: Sengoku. Kutsal ejderler, Gorosei ne derse o.
Garp bu hiyerarşiye girmemek istemiş, anlarım. Sen anlamazsan da onu da anlarım. Derin devlet de neler dönüyor, o da az buçuk biliyor ama denizcilerin, hükümetin görünen yüzünün birçok sivili koruduğu kolladığı ortada,ki insanlar ona 'Kahraman' ünvanı vermiş, kolayca verilecek bir ünvan değil. Koramiral kalmak politikacılarla muhattap olup emir almaktan daha mantıklı bence.

5- 'Ben sana doğru yolu gösterdim, kötü tercihin senin sorumluluğundadır, olacaklara katlan, ben de katlanacam ' bakış açısı bana da doğru gelmiyor. Bu konuda söylediklerine katılıyorum.

6. Tahmin ediyorum.

Luffy'nin ve Ace'in korsan yerine denizci oldukları alternatif bi evren olsa ne güzel olurdu be.
Ace ve Luffy amiral oluyormuş felan.

Zaten Ace'in korsan olması kadar büyük bir mantık hatası yok.

Hem babasından nefret eden bir çocuk karakteri yaratıyorsun hem de onun gibi bir korsan oluyorsun.

Ace eğer korsan değil de bir denizci olarak yetişseydi, şuan bu seri olduğundan iki kat daha heyecanlı bir halde olurdu.

İdam edilen karakter Sabo olurdu mesela.

Ace de koramiral kompozisyonundayken, Akainu'nun filo amirali olmasından sonra amiralliğe yükselseydi.

Ace, babasına olan nefretinden ötürü korsanlar kralı olmak isteyen herkesin önünde bir engel olarak dursaydı, Luffy dahil.

Oy oy oy.

1- Demek ki forumda Sengoku'yu sevip savunan yokmuş, Ohara duyarlılığına sahip olmana rağmen Sengoku konusunda bu kadar uyuduğuna göre.

2- Ohara'da da maksat yasalara uymayan suçluları ve kanıtları yok etmekti. Akainu, masumları da patlattı. Korsan grubuna buster call emri veriyorsun da nerde uygulanacağı belli değildi, Enies Lobby'den önce Water 7 da olay çıksa, Robin tutuklanmayı kabul etmese orda patlamayacak mıydı? Bir de emir verdiğin adam Spandam, savunulacak bir tarafı yok bu konuda Kuzan'ın.

3- Issho da sistemi değiştirmeye çalışıyor ama masum insanları riske atarak, öyle kumar olmaz olsun.

4- Mevki güç, kökten değişiklik bekledin, arada giden canlara göz yumdun diyelim. Geldiğin mevki de bir halta yaramıyor hükümette. Bknz: Sengoku. Kutsal ejderler, Gorosei ne derse o.
Garp bu hiyerarşiye girmemek istemiş, anlarım. Sen anlamazsan da onu da anlarım. Derin devlet de neler dönüyor, o da az buçuk biliyor ama denizcilerin, hükümetin görünen yüzünün birçok sivili koruduğu kolladığı ortada,ki insanlar ona 'Kahraman' ünvanı vermiş, kolayca verilecek bir ünvan değil. Koramiral kalmak politikacılarla muhattap olup emir almaktan daha mantıklı bence.

5- 'Ben sana doğru yolu gösterdim, kötü tercihin senin sorumluluğundadır, olacaklara katlan, ben de katlanacam ' bakış açısı bana da doğru gelmiyor. Bu konuda söylediklerine katılıyorum.

6. Tahmin ediyorum.
1-Olabilir, uyku çok tatlı, sen de gelsene <3

2- Robin kabul etmese ne olacağını bilmiyoruz, Kuzan "Ben olsam bu kadar ileri gitmezdim" diyor, yani evet, Kuzan gibi patlatmayacaktı.

3- Issho'nun yapış biçimi başka günün konusu, biz onu mu tartışıyoruz? Issho'nun hareketleri politik güce sahip olduğunu gösterir hiyerarşide üst basamaklara çıkmanın.

4-Evet mantıklı, ama onurlu değil. Mantıklı veya mantıksız olduğunu tartışmıyorum adamın hareketlerinin.

Adamlık olgusunu sadece bir iki olay üzerinden yorumlayıp kesin karara bağlayanlara da ayrı gülüyorum.Garp oharaya sustu adam değildi deniyor peki Wb adam mıdır ? Korsan olmadan aile kurulamıyor mu ? Luffy adam mıdır ? Özgürlük korsanlık mıdır ? Korsan olmadan özgür olunamıyor mu ? Geçelim bu basma kalıp lafları.

Bazı şeyleri bedel ödemeden gerçekleştiremezsin.Issho buna en büyük örnek.Hükümetin kara yüzünü ortaya çıkartmak için binlerce insanı kaderine terkeden Issho değil mi ? Üstelik insanları acı çektirmeden kurtaracak gücü olmasına rağmen.Sakazuki orada olsa Doflamingonun canına okur ve kimseye zarar bile gelmezdi belki de.Peki bunu yaptı diye Sakazuki adam mıdır ?

100 kişi ölecek diye 10 kişinin hayatından vazgeçebilir misiniz ? Önce bu soruya cevap verin sonra Ohara olaylarını yorumlayın.Oharadaki bilgiler dünyaya yayılsa belki de bir iç savaş çıkacaktı.Sakazukinin adalet anlayışı kesinlikle yanlıştır lakin oharada verdiği karar doğrudur.Eğer bir bilgin bile o gemiye binmişse bu kadar ölüm boşa gider.Nitekim de bu kadar ölüm Kuzan yüzünden boşa gitti.

Adaleti uygulamak mı adamlıktır yoksa kendi adaletini uygulamak mı ? Adalet durduğun yere göre şekil değiştirir.Ne güzel söylemiş Doflamingo-sama.Keza adamlık da kişiden kişiye bir yerden diğer bir yere göre değişkenlik gösterir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık