Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shiryuu sahnesi bana çok klasik geliyor. Hele ki Shiryuu'nun dalavereyle Mihawk'ı öldürmesi çok büyük bir sorun. Çünkü Soruyu Mihawk'ı bu şekilde öldürürse biz Shiryuu'nun gerçekten Mihawk'ı yenecek güçte olup olmadığını bilemeyeceğiz. Ve Zoro'nun böyle birini yenmesi ne kadar sağlıklı olacak ?

Ya da şöyle bir yorumlama getirilecek:

"Shiryuu Mihawk'ı yenecek güçte olmadığı için sahtekarlıkla yendi zaten. Eğer yenecek gücü olsaydı dalavereye gerek kalmadan yenerdi. Yani hala Mihawk»Shiryuu. Öyleyse Zoro Shiryuu'yu yendiğinde Mihawk'tan güçsüz birini yenmiş olacak. Bu manada Zoro Mihawk'ı tam anlamıyla geçmiş olmayacak. En fazla Zoro=Mihawk diyebiliriz."

Böyle olmasındansa yine klasik ama daha mantıklı bir şekilde Shiryuu'nun Mihawk'ı yendiği bir senaryo söz konusu. Bu senaryonun tee Arabasta'ya dayanan bir altyapısının olması da olası senaryoyu kuvvetlendiren bir unsur.

1- Zoro çeliği kestikten sonra Daz sırada elmas mı var diyor. Zoro bunun vakit kaybı olduğunu söylüyor. Yani imkansız olarak görüyor.

2- Tesadüfe bak ki bu olaydan yüzlerce bölüm sonra karşımıza elmas meyvesi yemiş bir adam çıkıyor. Ve yine tesadüfe bak ki elmas adam Mihawk'ın slashını durduruyor. Mihawk kılıcını kılıfına sokuyor.

3- Karasakal korsanları meyve avcılığı yapıyor. Daha sonra Beyazsakal korsanları ile savaşıyor ve galip geliyorlar.

4- Zoro Yeni dünyaya girerken her şeyi kesicem diyor.

Bu, 4 parça üzerine şekillenen bir senaryo. Bu parçaları birleştirecek olursak:

Teach tayfasını güçlendirmek isteyen biri. Elmas meyvesini Jozu'dan alıp Shiryuu'ya hediye eder. Marineford'da gördüklerimiz ve Arabasta'da Zoro'nun söylediklerinden yola çıkarak elmasın kesilemiyor oluşunu varsayarsak Shiryuu Mihawk'ın karşısına çıkar ve Mihawk'ı yener. Daha sonra olay Zoro'ya döner ve hem ünvanı hem de Mihawk'ın intikamını Shiryuu'dan almak için Arabasta'da imkansız dediği olayı gerçekleştirmek adına elması kesmenin yolunu bulmaya çalışır. Zoro elması kestiğinde hem intikamı hem ünvanı almış hem de yeni dünyaya girerken söylediği söz olan "her şeyi kesicem" amacını gerçekleştirmiş olur.

Bu şekilde de senaryoda sıkıntılar oluyor bana göre ama en azından bir zemine oturmuş bir senaryo :good:

Hile ile yenmekten kastın ne ?

Şunu sorup yeni bir bakış açısı getireyim.Mihawk korsan diyorlar ama tayfası yok bunun üzerine düşünmek gerekiyor.Mihawk'ın tayfası aynı Moria gibi birisi tarafından katledilmiş olabilir mi ?

Sanji G4 görmemiş çok belli.Nami gibi görmüş olsa o tekmeyi kardeşlerine kendi basardı.Buradan anlıyoruz ki tayfanın kaptanının gücüne olan inancı var ile yok arasında birşey. :/ Ama sorsan kk olacak adam derler bu ne perhiz ne lahana turşusu işte...

@F.M. Dostoyevski

Ben Zoro tarzı bir hikayesi olduğunu korsanlıkla alakasızken bir şekilde bu işlere bulaştığını düşünüyorum.

Sanji G4 görmemiş çok belli.Nami gibi görmüş olsa o tekmeyi kardeşlerine kendi basardı.Buradan anlıyoruz ki tayfanın kaptanının gücüne olan inancı var ile yok arasında birşey. :/ Ama sorsan kk olacak adam derler bu ne perhiz ne lahana turşusu işte...

@F.M. Dostoyevski

Ben Zoro tarzı bir hikayesi olduğunu korsanlıkla alakasızken bir şekilde bu işlere bulaştığını düşünüyorum.
İhtimali yüksek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık