Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mangada böyle bir şey gösterilmiyor. Kılıcı ile yetişmemesi için bir sebep göremedim.

Sen şimdi kılıç ile Kizaru'nun lazeri durdurulmaz mı diyorsun ?
Lazer değil ki orada yaptığı.Adam gerçek bedeni ve tekmeleriyle meyvesini birleştirip vuruyor novalara vurduğu gibi.Şimdi bu tamamen meyve gücü değil.Adamın hakisi de var savaşta gördük bedenleriyle platform korudular.Bu bedene engel olmak istiyorsan eğer kesme işi riskli işe yaramama ona rağmen denk getirme ihtimali var.Eh bacağını kesip atacak kadar da arada fark olmadığı için vurup saldırı yönünü değiştireceksin.Ray'in başka çaresi yoktu orada.

Gladiyatör de kılıç kullanabilir ama samuray farklı bir olay. Shanks ve Ray bana kalırsa gladiyatör olan adamlar. Üst düzey dövüşçü+üst düzey kılıç ustası. Mihawk ise en üst düzey kılıç ustası ama dövüşçü kısmında pek iyi değil.

Shanks-Ray gibi adamlar bir yandan kılıcı ile bloklarken diğer yandan tepik atabilir. Ama bu Mihawk'ta çok görebileceğimiz bir şey değil. Dof'u da düşünebilirsiniz adamda ip meyvesi vardı ama fırsat buldu mu sağlam tekmeler de atıyordu. Savaşçı-samuray ayrımı diyebiliriz.

Ha bu hep böyle midir bilmem. Belki Shanks'ın da her şeyi kılıç idi ama kolu koptuktan sonra daha komplike savaşmaya başladı. Ama bir gerçek varsa Mihawk, en güçlü yonkolardan birisinden daha güçlü değildir diye düşünüyorum.

Shanks'tan net güçlü adam varken, ne bok yemeye en unvanı Kaido'da? Hadi WB, Roger ile eşit dövüşmek gibi daha büyük bir iş yapmıştı. Kaido ne yaptı? Shanks'tan güçlü olduğu tescilli olan adamdan daha büyük ne yaptı?

Yani bana kalırsa Mihawk'ın unvanından sağlıklı bir sonuca varmak zor.

Ağırlık desen ağırlığı da pek yok. Amiraller de tek takılıyor sayılır. Koramiraller malum çöp. Ama gene de korku salan adamlar. Akainu'yu görünce topuk yapan Teach tayfası gözümün önüne geliyor. Sonra da Mihawk'ı tutan Vista. Teach, Mihawk'ı görse mümkünatı yok kaçmazdı gibime geliyor. Kaido, WB gibi adamlar da keza, tek takılsalar gene de korku salarlar. Ama Mihawk söz konusu olunca tayfa yok oluyor. Halbuki bu bir bahaneden ibaret.

Ama öte yandan da en güçlü shichi çıkacağını düşünüyorum ve Dof böyle ise bu adam amiral eder diye düşünüyorum. Bir de Shanks sonradan geçmiş olsun bile tur mu bindirdi? Fark çok fazla açılmamıştır diye düşünüyorum. Yani bu karakter konusunda bir gariplik var. Sağlıklı yorumlamak çok zor. Ne idüğü belirsiz bir zat. Görünene göre yorumlarsan başka, beklenti oluşturacak durumlara bakıp yorumlarsan başka sonuç çıkar. Bu kadar tartışılması çok doğal aslında. Mangaka ne olduğunu göstermeden aradan çıkarmasa bari :D

Gladiyatör de kılıç kullanabilir ama samuray farklı bir olay. Shanks ve Ray bana kalırsa gladiyatör olan adamlar. Üst düzey dövüşçü+üst düzey kılıç ustası. Mihawk ise en üst düzey kılıç ustası ama dövüşçü kısmında pek iyi değil.

Shanks-Ray gibi adamlar bir yandan kılıcı ile bloklarken diğer yandan tepik atabilir. Ama bu Mihawk'ta çok görebileceğimiz bir şey değil. Dof'u da düşünebilirsiniz adamda ip meyvesi vardı ama fırsat buldu mu sağlam tekmeler de atıyordu. Savaşçı-samuray ayrımı diyebiliriz.

Ha bu hep böyle midir bilmem. Belki Shanks'ın da her şeyi kılıç idi ama kolu koptuktan sonra daha komplike savaşmaya başladı. Ama bir gerçek varsa Mihawk, en güçlü yonkolardan birisinden daha güçlü değildir diye düşünüyorum.

Shanks'tan net güçlü adam varken, ne bok yemeye en unvanı Kaido'da? Hadi WB, Roger ile eşit dövüşmek gibi daha büyük bir iş yapmıştı. Kaido ne yaptı? Shanks'tan güçlü olduğu tescilli olan adamdan daha büyük ne yaptı?

Yani bana kalırsa Mihawk'ın unvanından sağlıklı bir sonuca varmak zor.

Ağırlık desen ağırlığı da pek yok. Amiraller de tek takılıyor sayılır. Koramiraller malum çöp. Ama gene de korku salan adamlar. Akainu'yu görünce topuk yapan Teach tayfası gözümün önüne geliyor. Sonra da Mihawk'ı tutan Vista. Teach, Mihawk'ı görse mümkünatı yok kaçmazdı gibime geliyor. Kaido, WB gibi adamlar da keza, tek takılsalar gene de korku salarlar. Ama Mihawk söz konusu olunca tayfa yok oluyor. Halbuki bu bir bahaneden ibaret.

Ama öte yandan da en güçlü shichi çıkacağını düşünüyorum ve Dof böyle ise bu adam amiral eder diye düşünüyorum. Bir de Shanks sonradan geçmiş olsun bile tur mu bindirdi? Fark çok fazla açılmamıştır diye düşünüyorum. Yani bu karakter konusunda bir gariplik var. Sağlıklı yorumlamak çok zor. Ne idüğü belirsiz bir zat. Görünene göre yorumlarsan başka, beklenti oluşturacak durumlara bakıp yorumlardan başka sonuç çıkar. Bu kadar tartışılması çok doğal aslında. Mangaka ne olduğunu göstermeden aradan çıkarmasa bari :D

Bence olay Oda'nın tayfaya rakip olmayacak kişileri pohpohlamamasından kaynaklanıyor.
Misal Linlin'de Dofi gibi pohpohlanmıyor :/

Linlin için Moria tarzı güç artışı bekliyorum. Mihakw içinde Cavandish tarzı... Bakalım.

Güzel kardeşim, o zamanki tayfa Kizaru'ya dokunamıyor bile. Kizaru'nun orada yaptığı saldırı tıpkı Hawkins'e yaptığı gibi. Tayfanın seviyesiyle Rayleigh'in seviyesi bir mi? Kaldıki Kizaru'nun Rayleigh'den haberi bile yok. Rayleigh tek yaptığı da saldırının yönünü değiştirmek. Zarar mı verdi Kizaru'ya? Sonra dövüş için direk kılıcını çekti.
Gerçek vücuduna dokunamamaları rahatsız etmemeleri anlamına gelmiyor. Örneğin Crocodile'ın kum ile Akainu'yu kesmesi ve kısa süreli olsada rahatsız edip Luffy'yi kaçırması gibi. Veyahut Robin'in meyve gücü ile Aokiji'nin vücudunu parçalaması gibi. Örnekler çoğaltılabilir.

Ayrıca Robin'in meyve gücü kullanıp Zoro'yu kaçırmaya çalışması var. Öyle bir söylüyorsun ki sanki Kizaru'ya mani olmaya çalışan kimse yokmuş gibi.

Kılıç çekmesi dediğim gibi basit bir silah tercihi. Genel olarak bulabileceğin en kolay silah kılıç. Bu birisini kılıç ustası yapmaz. Denizci askerlerinin yarısında tüfek bir diğer yarısında kılıç var, ama bunların hepsi keskin nişancı ve kılıçustası değil, sadece silah tercihi yapmışlar. Ben Beckman tüfek kullanır ama keskin nişancı değildir bir Yasopp gibi, Shanks kılıç kullanır ama Mihawk gibi kılıçustası değildir. Kılıçustası dediğin kişi kılıçla yaşar, kılıçla ölür. Rayleigh ise ''uzun zamandır kılıç kullanmadım.'' diyor. Bir kılıçustasının kılıçsız dolaşması pek mümkün değil. Zoro resmen kılıçlarıyla aşk yaşıyor. Tashigi keza öyle. Mihawk kılıcına çentik gelirse onuruna leke sürülür diyor. Shiryu hapisten çıkar çıkmaz kılıcım nerede diyor ve bir daha onu gördüğümüzde kılıcını keskinleştiriyor.

Rayleigh'in böyle bir merakı yok. Anlatabildim umarım.

Rayleigh her mantıklı insanın yapacağı gibi Luffy'yi maksimum fayda sağlayacağı şekilde eğitti. Rayleigh kılıç ustası olunca Luffy hakkında değerlendirme yapabilecek bir beyne, tecrübeye ve bilgi birikimine sahip olamıyor mu? Bir kılıç ustası taktisyen olamaz mı?
Olabilir. Ama kılıç konusunda olabilir. Luffy şayet Mihawk'tan ders alsaydı, Mihawk ona kılıç kullanmayı öğretirdi. Rayleigh gibi başka dövüş tekniklerinde onu eğitmeye kalkmazdı. Hatta kalksa bile becerebilir miydi, Rayleigh kadar efektif olabilir miydi muamma.

Luffy neden eline kılıç alsın? Ne alakası var? Rayleigh'in balta ve mızrak kullandığında kılıç kullanırken aldığı performansın aynısını alacağını nereden çıkardın? Böyle bir şey söyledi de bizim mi haberimiz yok? Zoro neden kılıç seçti? Shanks neden kılıç seçti? Mihawk neden kılıç seçti? Nedeninin ne önemi var? Adam kılıç ustası işte. Bir amiralle baştan aşağı kılıcı ile dövüştü.
Komple bir savaşçı olmasından ötürü tabii ki. Luffy'yi gözlem türünde eğittiği bir sahne var, eline sopa almış Luffy'ye saldırıyor. Bu adam Sabo gibi sopada kullanabilir anlayacağın. Bahsettiğimiz ''kılıçustası'' denen karakterler, elinde kılıç olmadan pek aksiyona girmiyor, hele ki birini eğittiklerini hiç görmedim.

Sanji kılıçla daha verimli mi dövüşürdü? Neden? Bu kanıya nereden vardın? Judge'nin Sanji'ye kılıç verin demesini sebebi çocukken kılıç eğitimi almış olması. Yine konumuzla alakası yok.
Sana gelen bir mızrak saldırısını sen tekme ile mi daha iyi karşılarsın, yoksa elindeki kılıçla mı. Sanji eğer kılıç kullansa, bacağı ile karşıladığı o mızrağı, kılıç ile daha rahat karşılar. Nitekim Judge kılıcı da Sanji'nin bacağı ile mızrak tuttuğunu görünce teklif ediyor. Zamanlamanın tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

Ne alaka? Karar mercii Kaku mu? O kendisini öyle görüyor olabilir. Ama unvanlar halk arasında yayılan şeyler. Mihawk bile Shanks'ın tek kollu olmasını kılıç ustalığı açısından sıkıntı görürken halk niye görmesin? Shanks'ı kılıç ustası olarak aldıkları ne belli?
Adamlar kendi aralarında dövüşüp sen benden güçlüsün derse halka ne yemek düşer ?
Manganın yazarı Oda'nın kılıç ustası detirttiği hatta 4 kılıç ustası olan adamı niye halk kılıç ustası olarak görmesin hem.

Mangada açıkça yazan şeyleri gözünüzü kapamayın komik duruma düşüyorsunuz daha çok.

Adamlar kendi aralarında dövüşüp sen benden güçlüsün derse halka ne yemek düşer ?
Manganın yazarı Oda'nın kılıç ustası detirttiği hatta 4 kılıç ustası olan adamı niye halk kılıç ustası olarak görmesin hem.

Mangada açıkça yazan şeyleri gözünüzü kapamayın komik duruma düşüyorsunuz daha çok.
Kim demiş sen daha güçlüsün diye? Shanks mı? Nerede geçiyor göster.

Kim demiş sen daha güçlüsün diye? Shanks mı? Nerede geçiyor göster.
Shanks'in gücü belli değil daha farklı özellikte bir gücü olabilir. Ama bir tekme attı diye Rayleigh kılıç ustası olmaktan çıkmaz.
Kaku boynunu kullanıp dövüştüğü bir ortamda tekme atmak vs. konuşulmayacak konular.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık