Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1-Sana göre değil hocam onu tüm forumcak biliyoruz zaten :) ama Oda ilerde daha farklı yansıtabilir Mihawk'ı. Henüz serideki rolünü tamamlamış değil.
.
Yansıtmayadabilir. Sonuçta çapı belli, Luffy'nin tayfa elemanına yem olacak birisi.

2-Posteri kaldırılmamış ama kimse tanımıyor da.
Tanınmasının önemi yok, ölmemiş olması ve şöhretinin devamı önemli. Ne ölmüş ne de şöhretinden bir şey kaybetmiş.

Mihawk çaylaktı ancak o zamanlar. Hiç karşılaşmamışlardır belki.
Rayleigh'in ölmediği biliniyor, bende diyorum ki bu adam kılıçustası ise, zamanında en iyisi olmuş olmalı. Hangi ara ünvan el değiştirdi, ne sebeple değişti. Rayleigh daha ölmemiş ki hükümet ilanı bile kaldırmamış. Kizaru kulağıma bazı söylentiler geliyordu demek ki doğruymuş halen buralarda takılıyormuşsun diyor.

Rayleigh şu an bile daha güçlü olabilir yani. Ama emekli olmuş ve bilinmediği için onu kıyasa dahil etmiyor olabilir insanlar. Sonuçta her ne kadar ünvanı veren mangaka da olsa o dünyada yaşayan insanların gözünden bakarak anlatıyor.
Mangaka insanların gözünden ünvan verdiğini zannetmiyorum, Kaido'nun ünvanı öyle ama Beyazsakal ve Mihawk'ın ünvanlarını anlatmadan direk olarak kutu içerisinde söyledi. Yani Rayleigh en iyisi olsa, halen en iyi o denirdi, nasıl ki Beyazsakal hasta iken dahi en iyi dendiyse.

Rayleigh kılıç ustası değilse, bu seride kılıç ustası yoktur.
Rayleigh neden kılıçustası değildir ;

- Kizaru seviyesinde birisinin saldırısını tekme ile durdurması. Bu çapta birisini ancak ana gücünle durdurabilirsin. Sanji tekme dışında bir şey ile Yonko ve Amiral karşısına çıkar mı, çıkmaz.
- 2 sene önce Luffy'den güçlü hayvanların bulunduğu adaya kılıçsız gidip, çıplak elleriyle o güçlü hayvanları tokatlaması.
- Caime'nin patlayan tasmasını çıplak elleri ile çıkarabiliyor.
- Luffy'yi 2 sene dövüş konusunda eğitmesine rağmen, hiç kılıç teknikleri göstermemiş olması.
- Halen yaşıyor olmasına rağmen en iyisinin Mihawk olması. Yani Mihawk özellikle Korsan Kralın sağ kolu olmanın kendisini geçmek olduğunu söylemişken Rayleigh'in ondan güçsüz olmasına imkan yok. Haliyle bu adam sadece kılıç ile savaşan tarzda bir kılıçustası değil. Law gibi, Fujitora gibi yan yetenek olarak kullanıyor.

Yansıtmayadabilir. Sonuçta çapı belli, Luffy'nin tayfa elemanına yem olacak birisi.
Şart değil Zoro'ya yem olması, şart olan sadece Zoro'nun bir gün onu geçeceği. Zoro onu geçecek diye küçük görüyor olabilirsin. Zoro pekala Rayleigh'i de geçebilir sen sevmesende :) Nasıl Zoro Luffy'nin tayfa elemanıysa, Rayleigh de eski KK'nın tayfa elemanı.

Ray en iyi kılıç ustası değildi belki de ondan iyisi vardı ve Mihawk onu geçince otomatik olarak en iyi oldu. İhtimal çok fazla. Eğer ünvan illa Rayleigh'i kapsamalı diyorsan o halde tartışacak bir şey yok zaten Mihawk>Rayleigh oluyor.

Zoro'dan Luffy'nin tayfa elemanı olarak bahsetmen yanlış. Aslında yanlış değil ama yani bahsedilen şekilde normal bir tayfa elemanı değil. Söyleniş tarzından basit biriymiş gibi anlaşılıyor. Luffy'nin tayfaya bakış açısı farklıdır. Ayrıca Zoro'nun belki de Kaptan diyeceği tek isim Luffy'dir bu seride. Aralarındaki bağ herhangi bir gemideki Kaptan tayfa ilişkisi gibi değil ki diğer tayfa üyeleri bile öyle değilken tayfanın ikinci kaptanı için öyle söylenilmesi abes oluyor bence. Luffy'nin can yoldaşıdır bu adam. Her ne kadar Luffy'den ortak gibi bir söz duymayacak olsakta ortağı gibi bir şey oluyor. Çünkü bir ortaktan eksik olmayacak kadar ciddi meselelerde sözü geçebilecek biridir. Zaten gördük Ennies Lobby'de Usopp konusunda sözü geçmiştir.

Diğer tayfalarla karıştırmayın bence.

Op evreninde 2 tane kılıç ustası var. Biri Mihawk, diğeri Zoro.
Bir kılıç ustasının ne haddine zaten amirali durduracak haki gücüne sahip olması di mi? Kılıç ustası en fazla kılıcına koka basar, kılıcı olmadan hiçtir. Vücut mücut önemli değil, Zoro'nun vücut çalışması falan hep kılıcını kullanabilsin diye zaten.

Ne sanıyor bu millet, iyi bir kılıç ustasından kılıcını alınca dımdızlak ortada kalacağını mı? Dünyanın en iyi kılıç ustası unvanına sahip olma ihtimali olan bir adamdan bahsediyoruz burada?

Şart değil Zoro'ya yem olması, şart olan sadece Zoro'nun bir gün onu geçeceği. Zoro onu geçecek diye küçük görüyor olabilirsin. Zoro pekala Rayleigh'i de geçebilir sen sevmesende :) Nasıl Zoro Luffy'nin tayfa elemanıysa, Rayleigh de eski KK'nın tayfa elemanı.

Ray en iyi kılıç ustası değildi belki de ondan iyisi vardı ve Mihawk onu geçince otomatik olarak en iyi oldu. İhtimal çok fazla. Eğer ünvan illa Rayleigh'i kapsamalı diyorsan o halde tartışacak bir şey yok zaten Mihawk>Rayleigh oluyor.
Zoro'nun Rayleigh'i geçeceği nereden çıktı. Zoro Mihawk'ı geçeceğim diyor da Rayleigh'i geçeceğim dediğini hiç duymadım.

Haliyle Zoro'nun ve Sanji'nin çıkabilecekleri en yüksek mertebe Rayleigh. Onların hedeflerine ulaşması olur. Luffy'nin hedefi de Roger'ın mertebesine ulaşmak zaten.

Rayleigh neden kılıçustası değildir ;

- Kizaru seviyesinde birisinin saldırısını tekme ile durdurması. Bu çapta birisini ancak ana gücünle durdurabilirsin. Sanji tekme dışında bir şey ile Yonko ve Amiral karşısına çıkar mı, çıkmaz.
- 2 sene önce Luffy'den güçlü hayvanların bulunduğu adaya kılıçsız gidip, çıplak elleriyle o güçlü hayvanları tokatlaması.
- Caime'nin patlayan tasmasını çıplak elleri ile çıkarabiliyor.
- Luffy'yi 2 sene dövüş konusunda eğitmesine rağmen, hiç kılıç teknikleri göstermemiş olması.
- Halen yaşıyor olmasına rağmen en iyisinin Mihawk olması. Yani Mihawk özellikle Korsan Kralın sağ kolu olmanın kendisini geçmek olduğunu söylemişken Rayleigh'in ondan güçsüz olmasına imkan yok. Haliyle bu adam sadece kılıç ile savaşan tarzda bir kılıçustası değil. Law gibi, Fujitora gibi yan yetenek olarak kullanıyor.
Dostum cidden bazen yoruyorsun beni. Neyse, alıntıladığın için cevap vereyim.

Rayleigh Kizaru'yu bir kere tekme ile durdurdu, ki Kizaru o saldırıyı savunmasız bir Zoro'ya karşı yapıyordu. Basit bir saldırıydı yani, onun dışında tüm savaş boyunca kılıcını kullandı. Yani sana göre ana dövüş gücü olmamasına rağmen, ölümcül bir dövüşte bir amirale karşı sürekli kılıcıyla dövüştü.

Zoro'nun sana bir değil iki tekme sahnesini atabilirim. Biri düşmanı itmek için diğeri direk hasar verme amaçlı hemde kılıcını kullanabilecekken yapıyor bunu.

Buna cevap verdiğime inanamıyorum bile ama sadece 1 kez yazacağım; Luffy kılıç ustası değil. Rayleigh neden kılıç eğitimi versin? Bu ne demek? Bence bunun cevabı şu; çünkü gerizekalı değil.

Kılıç ustaları haki kullanamaz diye bir kural mı var? Tasmayı çıkarırken kılıç kullanmak ne demek? Kılıçla olacak iş olsa Zoro da çıkarırdı.

Son düzenleme:
Zoro'nun Rayleigh'i geçeceği nereden çıktı. Zoro Mihawk'ı geçeceğim diyor da Rayleigh'i geçeceğim dediğini hiç duymadım.

Haliyle Zoro'nun ve Sanji'nin çıkabilecekleri en yüksek mertebe Rayleigh. Onların hedeflerine ulaşması olur. Luffy'nin hedefi de Roger'ın mertebesine ulaşmak zaten.
İlla geçecek demedim, geçebilir dedim. Kaldı ki bu tayfa eski KK tayfasının başaramadığı şeyleri başaracak. Ve kuvvetle muhtemel daha güçlü olacaklar. Bu benim ve bir çok kişinin yorumu. Yine de senin gibi kesin konuşmuyorum. Oysa mangaka hiç bir yerde gelebilecekleri maksimum seviye budur da demedi. O da senin yorumun. Sen neye dayandırıyorsun kesinlikle geçemeyeceğini?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık