Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy ile diğerleri arasındaki farkı bilmem de Zoro-Sanji arası farkın çok az olduğu belli. Mangaka da keyfi yere vermedi o rakamları zaten.
Crocodile - Luffy
Daz Bones - Zoro
Bon Clay - Sanji

Bence Daz Bones ile Bon Clay arasındaki fark, Crocodile ile Daz Bones arasındaki farktan azdır.

Sadece CP9'a özelde değil, başından beri böyle kurgulamış mangaka.

Kuzuri

Luffy ile diğerleri arasındaki farkı bilmem de Zoro-Sanji arası farkın çok az olduğu belli. Mangaka da keyfi yere vermedi o rakamları zaten.
Aynen rakamları bence fanlardan sanji ve zoro ile alakalı çok soru geldiği için vermiştir. Dediğim gibi zoro ve sanji arasında pek fark yok.

@kuroashi.no.sanji1993
Tartışmanın nereden başladığını bilmiyorsun, açıklayayım.
Birde kopuk kolla yaptığı mücadeleyi göz önünde tutarak bu adam dayanıklılığı hakkında ne dersin Zoro'ya kıyasla ?
Bu şartlardaki Law'ın dayanıklılığı soruluyor. Ben de diyorum ki meyvesi olmayan, kolu kesilmiş, kan kaybeden bir adam, o şartlarda Mingo ve Trebol'a o kadar zarar veremezdi, burada atıfta bulunulması ya da övülmesi gereken bir şey varsa dayanıklılık ya da fizik güç değil, meyve yeteneğidir.

Sen:''Adam yerde baygın yatarken, kalkıp neler neler yaptı, astı kesti... şu dayanıklılığa bak!'' Dersen, yanlış noktaya parmak basmış olursun, orada bir şeyi övmen ya da yüceltmen gerekiyorsa, bu dayanıklılık değil, meyve yeteneğidir. Ben de en başından beri muazzam güçlü bir meyveye sahip olduğunu söylüyorum. O haldeki bir Law'ın fizik gücünü ya da dayanıklılığını övmek bana göre biraz absürt oluyor.

Gülmek istiyorsan devam et lütfen :)

Luffy ile Zoro arasındaki fark, Sanji ile Zoro arasındaki farkdan azdır. İğne deliğini doldurmayacak lafları, imaları kanıt olarak sunan arkadaşlar, mesele Zoro olunca bir anda narratorun söylemesini bekliyor. 2008-2011 Zoro sevdalıları=Zoro çekemeyenleri. Hayat böyle işte, yin-yang diye boşuna demiyorlar.
+1.

+987654321 Hâlâ meyve olmasaydı diyenlere gülüp geçiyorum :D Zaten önceki sayfalarda yazmıştım bir şeyler.
Şu geyik bi' bitmedi, adam ilk senelerinde yumruk atamıyordu yahu. Belki lastik olmasa babası, dedesi gibi hayvan gibi kaslı, cüsseli bir adam olacaktı? Meyvelerin, özellikle parameciaların insan vücudunu değiştirdiği bilinen bir gerçekken, kas dokusu lastiğe dönüşen bir adamı etkilemedi diyebilir misin? Ben etkiledi derim, hatta kanıtlarım da:

Hacı meyveyi beğenmiyorsun sonra bu meyvenin gücü diyorsun :) sonra kalkıp serideki olaylara saçma diyorsun anlayamadım ki seni :) Bu arada lawın saldırısını zırh hakisinin kurtaracağını sanmıyorum çünkü direk iç organlarına yönelik bir saldırı dışa yönelik değil.
Hangi olaya saçma dediğimi anlamadan serideki olaylar diyerek bir genelleme yapmasaydın keşke :/

Meyveyimi eleştiriyon yoksa lawımı.
Kendin diyon meyve gücüyle dağı kesti meyve iyi işte.
Nasıl olduğu önemli değil sonuçta dokundumu iç organlarını parçalayacak bir meyve var elinde.
Senin mantığın yanlış sugar çocuk güçlülere dokunacak kadar yaklaşamaz o zaman meyvesi kötü.
Böyle bir mantık yanlış olur.
Meyvede hem savunma hemde savaş gücü var.
Hiç bir doktor çare olamazken meyveyi yiyip kendini iyileştiryor.
Bana göre gayet kullanılabilir.

Iyi bir gözlem haki kullanıcısı isen
Çok hızlı isen
Çok sağlam silahlanma halin var ise hemen hemen bütün meyvelerin etkilerinde kurtulabilirsin.:)
Her ikisini de :)

Meyve kötü değil. Ama bahsedildiği kadar iyi değil. Ben bundan bahsediyorum.

Dediğim gibi ben her ikisini de eleştiriyorum. Law'ı meyveden ayırmıyorum. Bu meyveyi ancak bir yonkou kullansa eleştirilere maruz kalmazdı. Bu da istisnai bir durum. Yüzlerce meyve, milyonlarca insan arasında bir ihtimal. Şu an meyve Law'da ise onun nasıl kullandığıyla ilgilenmek gerekir. Senin mantığıyla meyveyi Shanks kullansa alayını komaya sokardı. Bu mantıkla da meyve çok iyi mi demeliyiz ? En az meyve kadar önemli olan bir şey varsa o da kullanıcısıdır.

Son olarak.. Sen meyveyi çok beğenebilirsin. Avantajları var, güzel yanları var lakin bana göre ortalama bir meyve. Bir meyvenin yüzememekten daha fazla dezavantajı varsa orda durup düşüneceksin :)

Son saydığım 3 etmenin 3'üne de sahip olursan zaten kralsın ama gamma yememek için bir tanesine sahip olmak yeterli.

@kuroashi.no.sanji1993
Tartışmanın nereden başladığını bilmiyorsun, açıklayayım.
Bu şartlardaki Law'ın dayanıklılığı soruluyor. Ben de diyorum ki meyvesi olmayan, kolu kesilmiş, kan kaybeden bir adam, o şartlarda Mingo ve Trebol'a o kadar zarar veremezdi, burada atıfta bulunulması ya da övülmesi gereken şey, dayanıklılık ya da fizik güç değil, meyve yeteneğidir.

Sen:''Adam yerde baygın yatarken, kalkıp neler neler yaptı, astı kesti... şu dayanıklılığa bak!'' Dersen, yanlış noktaya parmak basmış olursun, orada bir şeyi övmen ya da yüceltmen gerekiyorsa meyve yeteneğidir. Ben de en başından beri muazzam güçlü bir meyveye sahip olduğunu söylüyorum. O haldeki bir Law'ın fizik gücünü ya da dayanıklılığını övmek bana göre biraz absürt oluyor.

Gülmek istiyorsan devam et lütfen :)
Nereden bileyim başlangıç noktasını? Jozu, Ace, Luffy, Sabo, Marco, Law vs kişilerin konularında yüzlerce defa dile getirildi yok meyvesi olmasa beş para etmez, sadece meyve gücü var gibi. Sanki meyve uzaydan gelen bir güçmüş gibi lanse ediliyor. Adamın bir parçası artık meyve. Nasıl meyve olmadan düşünelim. İyi o zaman Zoro'nun Mihawk'ın kılıcı olmasaydı diyeyim. Kulağa komik geliyor değil mi?

Gutts dövüşerek yardım etti demedik zaten hemen lafı çarpıtıyorsun. Gutts nasıl yardım etti, Luffy'yi sağa sola kaçırarak, Gladyatörleri Doffy'ye salarak zaman kazandı. Nami'nin yağmur yağdırması gibi lojistik bir yardım sayılır, bireysel dövüş her zaman her şey değildir, mekanda önemli bir etkendir.

Luffy'nin tekniğinin zayıf bir tarafı var, zaman limiti var, Dof'ta bunu biliyor buna göre dövüşüyor, sonra buna rağmen dayanmayı başarıyor ve Luffy'nin zayıflığı ortaya çıkıyor. Dof tam bunu indirecekken araya başkaları giriyor. Haliyle sen Trebol'ü adamdan saysan bile ;

Bir tarafta ; Trebol - Dof
Diğer tarafta ; Law - Luffy - Gutts ve gladyatörler ordusu oluyor

Yani 3-2 yine Luffy daha çok yardım almış.

Mesela tek hamlelik yardımları saymıyorum bile Cavendish'in Law'ı koruması gibi, o da olmasa Law'ı öldürecek Dof, Luffy durduramıyor bile. Daha bunu saymadım.

Gamma Knife yediğinde verdiği tepki, çığlık ve kan kusma G4 yumruklarında bile yoktu. Sadece şunları düşün ; WB'nin kalbi teklemesi ve nasıl etkilendiği. Zoro'nun göğsüne yapılan dikişler onu ne kadar iyileştirdi ? Hemen orada iyileşebildi mi yoksa ayılmak için bir kaç güne ihtiyacı var mıydı, Hatchi'ye karşı dövüşürken bu sebepten zorlandı.

Dof'un durumuda böyle, iç organları, kalp dahil parçalanıyor, bu adamda dikiş atarak idare etmeye çalışıyor. Nereden bakarsan bak inanılmaz ölümcül bir saldırı. Normalde ölmesi gereken bir adamdı ama ölümün kıyısından dikiş atarak dönmüş. Gücü nereden baksan yarıya kadar inmiştir.

Luffy böyle ölümcül bir saldırı almadı, kıyaslanmaz bile.

Aynı seviyede düşmüş oldukları anlamına gelmez. Öyle olsa bile dediğim gibi Luffy'nin güçten düşmesinin sebebi Doffy idi ; Bellamy'ye Parazit - Kuş Kafesi - Klonunu kullanması ve kendi yaptığı yumruk, tekme ve tel saldırıları ile Luffy'yi güçten düşürdü. Trebol hiç Luffy'ye doğru düzgün saldırı yaparak güçten düşürmedi. Law ise inanılmaz bir katkı yaptı.

İkisi birlikte dış etkenler sayesinde yendiler. Kimse karışmasa, Trebol - Dof vs Law - Luffy olsa o dövüşün galibi Doffy idi.

Dediğim gibi araya Gladyatörler ve hatta Nico Robin ve Cavendish bile girip Luffy ve Law'ı korudular.

Law dövüşün sonuna kadar içerisinde kaldı, o son yaptığı Room ile Luffy'yi kaçırması yine tam zamanında Luffy'yi Shambles ile Rebecca'nın önüne ışınlaması vesaire, Law'ın yaptığı katkılar Gamma Knife'tan sonra bile devam etti.
Ama dövüş ile alakalı olmayan şeyleri yardım diye sayıyorsun. Cavendish'in Law'ı korumasının Luffy ile ne alakası var? Bir yerde kimseyi korumak ile ilgili problemi olmayan bir adam diğer tarafta Luffy gibi sadece arkadaşlarını değil halkı da korumayı sorumluluk almış bir adam. Bu sorumluluğu almanın haksız bir dezavantaj getireceğini Kinemon dile getiriyor. Hala da Gutts yardım etti deniliyor. Adam onları kurtarabilmek için sonunu düşünmeden savaşıyor. Herhalde birazcık zaman kazandırmaları lazım. Luffy'nin son durumdaki Dof'tan g2 ve g3 ile sakınabileceği ortada.

Dof'un gamma'ya verdiği tepki Law'a intihar saldırın için teşekkürler şimdi ölebilirsindi. G4'e verdiği tepki platodan şehre uçuş ve ardından ben buraya nasıl geldimdi. Ne muazzam bir saf güçtü. Hele g4 sonrası 10 dakikalık arada ise Mugiwara Luffy nerdesin bana yaşattıklarının mislini sana yaşatacağımdı. Adam Law'ı unuttu.

Bahsettiğiniz arena elemanları Luffy'nin ve tayfasının kellesinin peşindeydi. Adamlar Dof'u indirebileceğini düşünmezdik diyor. Ama onu top gibi ordan oraya atınca sana umut bağladık diyorlar. Adamların öyle bir zaman kazandırmalarının sebebi bile kendileri için. Dof kafesi açmış bunun getirdiği avantaj yanında bu şekilde herkesi katletme düşüncesinin getireceği dezavantajlarda var. Lojistik , taktiksel yardımlardan bahsediyorsan bundan da bahsetmen gerekir.

Bir yerde sadece kendi için savaşan biri var. Diğer yandan kendini önemsemeyen başkalarını sürekli kurtarmaya çalışan biri var. Law Luffy'i ışınlıyor evet. Ama Rebecca için ışınlıyor. Gelen gıdım hakisiyle bile kendini düşünmeden gidiyor Rebecca ve Violet'i kurtarıyor. Dof o halde onu kilitliyor. Bu noktada da bile adamın nasıl bir düşünceyle savaştığı ortada. Bunlar birer haksız rekabettir. Birisinin sevdiğini rehin alıp onu silah ile vurmaktan farkı yok. Zaten savaşlarda böyle olur. Ama işin içine böyle taktikler ve bu gibi konular girince her zaman güçlü olan önde olmuyor. Düz değil bu seri. İlla her zaman fiziksel olarak savaş gücü olarak güçlü olan kazanmıyor.

Luffy zaten Law'ı bir çok kere kurtardı. O büyük patlamadan kurtardı. Dof'un kafasını ezecekken kurtardı. Bütün gün boyunca Law'ı taşıdı. Gelecek zararlardan kurtardı. Dof kimi kurtardı? Ki adam yeri gelince benim için öleceksiniz diyor adamlarına. Luffy öyle değil işte.

Edit: Hacı benden bu kadar. Daha fazla tartışmayalım çünkü uzuyor dallanıyor budaklanıyor konu.:D

Son düzenleme:
Nereden bileyim başlangıç noktasını? Jozu, Ace, Luffy, Sabo, Marco, Law vs kişilerin konularında yüzlerce defa dile getirildi yok meyvesi olmasa beş para etmez, sadece meyve gücü var gibi. Sanki meyve uzaydan gelen bir güçmüş gibi lanse ediliyor. Adamın bir parçası artık meyve. Nasıl meyve olmadan düşünelim. İyi o zaman Zoro'nun Mihawk'ın kılıcı olmasaydı diyeyim. Kulağa komik geliyor değil mi?
Ben meyve yeteneğini bağımsız düşünmemiz gerekir dememişim değil mi!? O yetenekte o adama ait. Nasıl ki Zoro kılıç kullanıyor, Lucci rankyaku atıyor... Ope ope'de Law'ın yeteneği olmuş. Bir bütün olarak değerlendiriyorum. Sadece az bir güçle, çok daha fazla güç gerektirecek şeyleri, meyve yeteneğiyle nasıl başardığını anlatmaya çalışıyorum.

Edit: Şunu da tekrar tekrar yazıcam heralde, orada övmemiz gereken şey, dayanıklılık ya da fizik güç değil, meyve yeteneğidir. Nasıl ki bir kılıç ustasının kılıcı ya da tekniği övülüyor aynı şekilde. Nasıl ki bazı karakterlerin hakisi öne çıkıyor ve övgüyü hak eden o yeteneği oluyor, aynı şekilde. Nasıl ki Kadio'nun muazzam gücü ve dayanıklılığı öne çıkıyor ve bu gücü övülüyor aynı şekilde...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık