Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy 1 tane power up daha alsa karşısına hiçbir amiral duramaz diyecek adamlar, 3-4 p-up sonra geleceği Ray seviyesi için amirali öyle kolay alamaz, epey uğraşır muhabbeti yapıyor :hhh:
Bu laf bana anlaşılan çünkü son sayfalarda bunu savunan bir ben varım. Gözünün önünden Marimo yeşili perdeyi kaldırırsan herkesin senin gibi olaya fan-anti-fan gözüyle bakmadığını anlarsın. :) Senin gibi bir imparatora 2-3 amirali yem etmediğim için de kusura bakma ayrıca.

Bir de Luffy üzerinden yürümüş. Hey Allah'ım ya. :/ Sorun da burada işte. Ben en güçlü Luffy'den bile o tarz bir performans beklemiyorum ama sen Kami Zoro-sama'dan 3 kılıcıyla 3 amiral teklemesini bekliyorsun. Az uç be kardeş, az uç. Biz diyoruz ki hiç kimse bir amirali kolay kolay yenemez, sen diyorsun ki Zoro düşmanlığı falan fıstık. Zoro ile uzaktan yakından zerre taneciği kadar alakası yok bu tartışmanın. Dolayısıyla yavaştan uzaklaş en iyisi. Malum, Zoro tartışılmıyor ya hani.

Marco ve Jozu dikkatleri dağıtılıp yenilmeselerdi ve Wb kılıç yemeseydi işler o kadar kolay olmazdı denizciler için. Aynı şekilde Teach,Ace ve Thatch denilen adamında Wb'nin yanında olduğunu düşünürsek o kadar basit olmazdı işler.

Wb vs Akainu
Kizaru vs Marco
Aokiji vs Jozu+Ace

Vista-Teach-Thatch'te Sengoku ile dövüşebilecek güçteler.
Wb kılıç yemediğinden Akainu'yu daha kolay yenip diğerlerini yardıma giderdi.

Tek sorun Garp ve Shichibukailer bana kalırsa.

Yani bana göre 1 yonkou ve tayfası için 3 Amiral ve Sengoku gerekiyor ki onda bile kazanmaları kesin değil. Kazanmaları için ya türlü oyunlar çevirecekler yada Garp ve Shichibukailarda savaşa katılacaktı. Hepsini birden yapmışlar.

@Shakky

Aynen güzel noktalara değinmişsin.Amiraller büyük bir güç bunu herkes zaten kabul ediyor.Ama gereksiz yere büyütülüyor dokunulmaz adamlar olarak görülüyor.Ancak bu adamlar da insan yenileceklerini zorlanacaklarını görmek zor değil.Bugün zamanında dalga geçilen Oruç komutan indirirken onun yendiği adamın bir üst kademesi sayılabilecek Jozu bile amirale vurunca inletiyor.Hal böyleyken efsane isimler dahi amirallere bu kadar kolay yedirilmemeli.Kara kral efsanesi mesela sıradan bir amiral gibi olsa dilden dile dolaşmazdı.

Bu laf bana anlaşılan çünkü son sayfalarda bunu savunan bir ben varım. Gözünün önünden Marimo yeşili perdeyi kaldırırsan herkesin senin gibi olaya fan-anti-fan gözüyle bakmadığını anlarsın. :) Senin gibi bir imparatora 2-3 amirali yem etmediğim için de kusura bakma ayrıca.

Bir de Luffy üzerinden yürümüş. Hey Allah'ım ya. :/ Sorun da burada işte. Ben en güçlü Luffy'den bile o tarz bir performans beklemiyorum ama sen Kami Zoro-sama'dan 3 kılıcıyla 3 amiral teklemesini bekliyorsun. Az uç be kardeş, az uç. Biz diyoruz ki hiç kimse bir amirali kolay kolay yenemez, sen diyorsun ki Zoro düşmanlığı falan fıstık. Zoro ile uzaktan yakından zerre taneciği kadar alakası yok bu tartışmanın. Dolayısıyla yavaştan uzaklaş en iyisi. Malum, Zoro tartışılmıyor ya hani.
Aslında sana değildi ama üstüne alındın ise yapacak bir şey yok.

Her imparator için 2-3 amiral alır demedim yalnız. Olayı çarpıtma. Wb-Kaido için demişsimdir :artiz:

Bu arada demediğim şeyleri de demişim gibi lanse etmeni anlamıyorum. Ben zaten Zoro fanıyım ve bunu inkar etmiyorum. Beni daha da Zoro fanı gibi gösterme çabasına girerek yorma yani kendini; gerçekleri ve yaşanmış şeyleri yazalım ;)

Zoro olayını amiral karşısında ezilmediğini, dolayısıyla bu seviyeden 3-4 p-up sonra ne düzeye gelebileceğini örneklemek adına yazmıştım ama sen alakayı buradan kuramayınca fanlığıma laf etmişsin tabi. Sağlık olsun :)

100.000 adam bayıltır diyor oda Rayleigh ve Shanks için.Ben buradan gençliğinin Shanks kadar güçlü olduğunu çıkartırım. :)
1 trilyon çöp olsun. Hepsi bayılır. Sayıya bakmamak lazım.
Oda;
In exactly the same place and exact same situation as Luffy, Shanks or Rayleigh may have been capable of knocking out all 100,000. In a different setting, you can't really compare just by asking "how many people". Being able to knock an enemy out with haki depends entirely on having an overwhelming power gap between the two. In Luffy's case the point is the number of people that were so weak that they were not even worth him fighting. If there were 100,000 to-some-extent-strong-willed pirates before him, it's possible that he wouldn't even be able to knock out a single one. On a related note, as one's proficiency with haoshoku advances, it's even possible to target a few people in a crowd to NOT knock out.

Aslında sana değildi ama üstüne alındın ise yapacak bir şey yok.

Her imparator için 2-3 amiral alır demedim yalnız. Olayı çarpıtma. Wb-Kaido için demişsimdir :artiz:

Bu arada demediğim şeyleri de demişim gibi lanse etmeni anlamıyorum. Ben zaten Zoro fanıyım ve bunu inkar etmiyorum. Beni daha da Zoro fanı gibi gösterme çabasına girerek yorma yani kendini; gerçekleri ve yaşanmış şeyleri yazalım ;)

Zoro olayını amiral karşısında ezilmediğini, dolayısıyla bu seviyeden 3-4 p-up sonra ne düzeye gelebileceğini örneklemek adına yazmıştım ama sen alakayı buradan kuramayınca fanlığıma laf etmişsin tabi. Sağlık olsun :)
Şu tartışma boyunca amirallerin güçlü olduğunu savunanlar içerisinde Luffy'yi seven bir tek ben varım. Başka kimse kalmıyor geriye. "Ray seviyesi için amirali öyle kolay alamaz, epey uğraşır muhabbeti yapıyor. :hhh:" Şuradaki cümle de benim yazdığım şeyler ile fazlasıyla benzer. Neyse hadi bana dememiş ol sen yine de.

@Shakky

Aynen güzel noktalara değinmişsin.Amiraller büyük bir güç bunu herkes zaten kabul ediyor.Ama gereksiz yere büyütülüyor dokunulmaz adamlar olarak görülüyor.Ancak bu adamlar da insan yenileceklerini zorlanacaklarını görmek zor değil.Bugün zamanında dalga geçilen Oruç komutan indirirken onun yendiği adamın bir üst kademesi sayılabilecek Jozu bile amirale vurunca inletiyor.Hal böyleyken efsane isimler dahi amirallere bu kadar kolay yedirilmemeli.Kara kral efsanesi mesela sıradan bir amiral gibi olsa dilden dile dolaşmazdı.
Aynen öyle. Adamın lakabı Kral yahu, daha ne olsun. Kaptanı Korsanlar Kralı, kendisi Kara Kral ne anladıysan artık. Denizciler tarafından öyle ahım şahım duyulmuş bir isim yok Garp dışında. Bi Garp'ı denk görebiliyor insan yonkou karşısında doğal olarak.

1 trilyon çöp olsun. Hepsi bayılır. Sayıya bakmamak lazım.
Oda;
Üst bir sınır belirlememişti galiba ama Luffy ile bu ikisini ayrı tutmuştu balıkadam adasını örnek vererek.Shanks ve Rayleigh diyor örneğini öyle veriyor.Yani kendisi bu ikisini denk görüyor.O yüzden genç hali benim için Shanks ile eşdeğerdir.Mantıken de korsan kral sağ kolunun öyle olması gerekir.

Şu tartışma boyunca amirallerin güçlü olduğunu savunanlar içerisinde Luffy'yi seven bir tek ben varım. Başka kimse kalmıyor geriye. "Ray seviyesi için amirali öyle kolay alamaz, epey uğraşır muhabbeti yapıyor. :hhh:" Şuradaki cümle de benim yazdığım şeyler ile fazlasıyla benzer. Neyse hadi bana dememiş ol sen yine de.
Yok, Luffy konusunda senin o kadar fanatik olmadığını biliyorum; hakkını yemem bu konuda. Tabi sen benim sana karşı olan düşüncemi bilmediğin için üzerine alınıp (tabiri caizse) hemen tırnaklarını çıkarmışsın. Dediğim gibi, sağlık olsun :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık