Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Inu ve Neko gücünü 12 saat kuralına göre ayarlayabilir ya da hakisini daha efektif kullanabilir ama Jack'in öyle bir ihtimali yok. Dikkat kaybı falan ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Jack 5 gün boyunca süren savaşta ne kadar dikkat kaybı yaşadı falan bilmiyoruz, gücü ne kadar azaldı. İnu-Neko ise 1-2 gün aralıksız savaşsa daha da zayıflayıp hata yapmaya müsait hale gelmeyeceğinin garantisi yok.

Hiç birinde süper bitirici meyve yok birazda ölçülü savaştıklarını düşünürsek bunlar olabilir ama Jack'e denk olduklarını sanmıyorum. 12 saat aynı performansı sağlamakla 120 saat aynı performansta kalmak aynı olamaz.

Inu ve Neko gücünü 12 saat kuralına göre ayarlayabilir ya da hakisini daha efektif kullanabilir ama Jack'in öyle bir ihtimali yok. Dikkat kaybı falan ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Jack 5 gün boyunca süren savaşta ne kadar dikkat kaybı yaşadı falan bilmiyoruz, gücü ne kadar azaldı. İnu-Neko ise 1-2 gün aralıksız savaşsa daha da zayıflayıp hata yapmaya müsait hale gelmeyeceğinin garantisi yok.

Hiç birinde süper bitirici meyve yok birazda ölçülü savaştıklarını düşünürsek bunlar olabilir ama Jack'e denk olduklarını sanmıyorum. 12 saat aynı performansı sağlamakla 120 saat aynı performansta kalmak aynı olamaz.
İnu ve Neko beraber savaşacak ve Jack e yine üstün gelemeyecekse yazık bu minklere.

Bir tarafta hiç durmadan dövüşen bir dövüş makinesi, diğer tarafta dinlenerek dövüşen dövüş makineleri. Her iki taraf da dövüş makinesi ama arada hiç durmadan dövüşen biri olunca onun üstünlüğü belli bence. Bir de adam ottan çiçekten adamlara karşı dövüşmüyor. Zamanında Roger'ın yanında bulunmuş ve Luffy'nin gücünü övdüğü, savaşçı ırklara karşı durmadan savaşıyor. Jack 1 vs.1 de İnu'yu da Neko'yu da yenebilecek güçte biri bana göre.

Bak senin lafin Neko ve İnu yonunden.
Onu geç diyorsun neyi geceyim?
Anlattigimi anlamazsan bunu sabaha kadar tartisiriz. Baştan buyana dediğim olay Neko veya İnu dinlenmeden savaşsalar hangi taraf galibiyete yakin olur konusu idi. Bende dedim ki adam 5 gun 5 gece savaşmiş zaten diger adamlar ise dinlenip gelmiş ve hala Jacki bastiramamişlar.
Benim de dediğim su uzun vadede bir savaş olsa Jackin kazanma olanaği daha fazla karsi taraf dinlenerek geliyor ve hala esit savasiyorlar fakat surekli değiserek savasiyor karsi taraf.

Benim de asiri üstün dedigim yok fakat esit demek de yanliş olur mangaka diger tarafi dinlendirip 5 gün dövüştürüyor. Jacki ise dinlenmeden savasiyor ve hala sadece onu bastiramiyoruz dedirtiyor ve Ona canavar demek bile az denir diyerek övdürüyor.
Denk savaşmislar zaten ona dediğim bir sey yok ama goz ardi edilen seyler bir tarafin dinlenip dinç bir sekilde savaşmasi diger taraftan ise adamin durmadan ve surekli savaşmasi.
Bu arada %20 sarjim kaldi kapanirsa telefon cevap veremeyebilirim :)

Abartma cok gözümden kacmiş insanlik hali.
Bak ben de sana mangadan ornekler veriyorum. Bariz üstün olsaydı 12 saatte Neko'ya karşı ilk başta fark yaratirdi. Sonraki dinlenme durumlarını karistirmiyorum bak. Ilk başta Neko ile savastiginda fark yaratamadı. 5 gün savaşsa ne degisecek? Bunu da manga ile ornekliyorum. Ace ve Jinbe çaylak halleri ile 5 gün kapisabilecek kondisyona sahiplerken, Inu ve Neko rahat 10 gun gitmez mi? Hani 5 gun dovusurler, Jack karsisinda Kizaru karsisindaki Ray gibi baska taraflarindan solurlar diyebileceğimiz bir durum yok. Ace-Jinbe örneği aksini bile gösteriyor. Senin ise tek diyebilecegin belki. Belki 5 gunde avantaj Jack'e gecerdi. Herkes belki diyebilir ancak bunu örnekleme önemli. Ben 12 saat nasıl Jack'ten aşağı kalmadiysa 5 gun sonra da Jack'ten aşağı kalmayacağını düşünüyorum çünkü o kondisyona sahip adam.

Bak ben de sana mangadan ornekler veriyorum. Bariz üstün olsaydı 12 saatte Neko'ya karşı ilk başta fark yaratirdi. Sonraki dinlenme durumlarını karistirmiyorum bak. Ilk başta Neko ile savastiginda fark yaratamadı. 5 gün savaşsa ne degisecek? Bunu da manga ile ornekliyorum. Ace ve Jinbe çaylak halleri ile 5 gün kapisabilecek kondisyona sahiplerken, Inu ve Neko rahat 10 gun gitmez mi? Hani 5 gun dovusurler, Jack karsisinda Kizaru karsisindaki Ray gibi baska taraflarindan solurlar diyebileceğimiz bir durum yok. Ace-Jinbe örneği aksini bile gösteriyor. Senin ise tek diyebilecegin belki. Belki 5 gunde avantaj Jack'e gecerdi. Herkes belki diyebilir ancak bunu örnekleme önemli. Ben 12 saat nasıl Jack'ten aşağı kalmadiysa 5 gun sonra da Jack'ten aşağı kalmayacağını düşünüyorum çünkü o kondisyona sahip adam.
Senin dediğine katilmadiğimi diger yorumlarimda söyledim.
12 saat dövüsebilmek ile 5 gun 5 gece surekli ayni esitlikte dövusebilmek ayni seymiş gibi yaziyorsun.

Senin dediğine katilmadiğimi diger yorumlarimda söyledim.
12 saat dövüsebilmek ile 5 gun 5 gece surekli ayni esitlikte dövusebilmek ayni seymiş gibi yaziyorsun.
Aynı şey demedim ki. Kondisyona bakar. Onu da ornekledim. Çaylak Jinbe'nin 5 gun dovus kaldıracak kondusyona sahip olduğu yerde Inu ve Neko'nun olmadigini dusunuyorsan bosuna zaman harcamisim zaten.

Aynı şey demedim ki. Kondisyona bakar. Onu da ornekledim. Çaylak Jinbe'nin 5 gun dovus kaldıracak kondusyona sahip olduğu yerde Inu ve Neko'nun olmadigini dusunuyorsan bosuna zaman harcamisim zaten.
Yav dövüsur ama ne kadar dövusur. Ace ve Jinbe dövusmus adamlar bitkin de dusmuşler düşmemişlerini söyleyebilir misin?
Fakat Jack de öyle bir olay yok adam hala ilk gun ki gibiymiş. Kim bilir kac gün daha ayni sekilde dövusur 5 gun 5 gece dovuştukten sonra 6 gun Fujinin gemiye saldirmaya gidiyor. Oradan gelip filin gazabina uğruyor ona zaten yapilacak bir sey yok.

Sen diyorsun ki İnuda dövusur Nekonda ben dövusemez demiyorum ama kaç gun ayni gucunde dövusecek Jack gibi dövüsebilir mi?
Önemli olan nokta bu.

Yav dövüsur ama ne kadar dövusur. Ace ve Jinbe dövusmus adamlar bitkin de dusmuşler düşmemişlerini söyleyebilir misin?
Fakat Jack de öyle bir olay yok adam hala ilk gun ki gibiymiş. Kim bilir kac gün daha ayni sekilde dövusur 5 gun 5 gece dovuştukten sonra 6 gun Fujinin gemiye saldirmaya gidiyor. Oradan gelip filin gazabina uğruyor ona zaten yapilacak bir sey yok.

Sen diyorsun ki İnuda dövusur Nekonda ben dövusemez demiyorum ama kaç gun ayni gucunde dövusecek Jack gibi dövüsebilir mi?
Önemli olan nokta bu.
10 günden asagi dovusmezler diyorum iste. Jack de o yuzden bitmiyor zaten. Bir o kadar daha kapisabilecek kondusyonu vardır. Ace ve Jinbe düştü de düşsün zaten. Çaylak halleri çünkü. O gün sayısı artacak daha bunlar pistikce. Su an belki 10 gun kapisabilecek durumda Jinbe. Gidip de 5 gun dovusup hala pili bitmeyen tek adam Jackmis gibi konuşuyorsun yahu. Hem bariz üstün diyorsun hem olayı ihtimale baglıyorsun, 5 gun dovusebilecekleri ne malûm diye. Bariz diyen sensin, kanıtlaması gereken de sensin halbuki. Ben bariz degil diyorum ve sayıyorum sebeplerini. 5 gun dovusebilirler derken bile bir ornegim var ama sen bana bak Jack 5 gun kapıştı onlarınki ne malum diyorsun şaka gibi. Hiçbir örnek yok o kadar kondusyonlari olmadığına dair.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık