Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] Genel Tartışma

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda Roronoa Zoro tarafından 31 Ağu 2019 tarihinde açılan konu

 1. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 17,364
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Bıyığı güzel oturtamamışlar.:D
   
 2. Yubashiri-sama #BeyazsakaldeğilBetasakal

  Yubashiri-sama (#BeyazsakaldeğilBetasakal)
  Mesaj Sayısı 4,287
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Zaten Roger beyin bıyığı kadar gürül gürül bıyık değil olmamış :D. Keşke Oda'da biraz güven, özveri ve tecrübe olsa da Luffy'e aynen böyle bıyık eklese.
   
 3. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 10,236
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Yalniz Oda mangada gazeteler üstünden inceden inceye spoilerları yapıştıriyor.

  Gazetede "Vegapunk" yazıyor yaziyor sonra bir kaç bölüm sonra Fujitora'dan adamın yeni bir şey yarattığını duyuyoruz. Weevil'ı çiziyor gazetede "Uyarı" yaziyor adamın resminde. Bakalim daha nasil mesajlar verecek...
   
 4. Mesaj Sayısı 10,311
  Üyelik Tarihi4 Tem 2016
  O konu karışık.Bize Kaido Wbye dalacakmış şenks engellemiş diye lanse edildi ama durum çok farklı olabilir.Roks muhabbetinden de anladığımız kadarı ile Kaido gayet de Wb ile ittifak yapabilirmiş savaş için.Zaten dövüş manyağı kendisi.Muhtemelen bu kutsal ejder köpeği,hükümet eli ile yonkou olmuş üzerine işense ses etmeyecek kişi Teach için Wb aradan çıksın diye Kaido ile pazarlık yapıp olası ittifakı engellemiş.Bu hükümet köpeğinin foyası ortaya çıkınca buralar çok karışacak.
   
 5. hyperbooster (Angst)
  Mesaj Sayısı 310
  Üyelik Tarihi21 Şub 2014
  Bir kaç sayfa önce Dof Tsuru'dan kaçtığı için eziklenmiş üstüne Tsuru bile eziklenmiş. Ancak kimse dememiş Crocodile'ı yenen Hasırşapkalar da Hina'dan topuklayarak kaçtılar. :(
   
 6. Yubashiri-sama #BeyazsakaldeğilBetasakal

  Yubashiri-sama (#BeyazsakaldeğilBetasakal)
  Mesaj Sayısı 4,287
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Bizimkilere aksiyon olsun diye Hina’dan kaçtılar. Yoksa Croco’yu yenen Luffy, Hina’yı tek yumrukta kötürüm bırakırdı.
   
 7. hyperbooster (Angst)
  Mesaj Sayısı 310
  Üyelik Tarihi21 Şub 2014
  Onu diyorum bende güçlü olan korsan tarafı kaçabiliyormuş demek ki. Dof Tsuru'dan kaçtı diye küçümsemeye lüzum yok.
   
 8. Yubashiri-sama #BeyazsakaldeğilBetasakal

  Yubashiri-sama (#BeyazsakaldeğilBetasakal)
  Mesaj Sayısı 4,287
  Üyelik Tarihi3 Eyl 2014
  Arada şöyle bi fark var yalnız. Denizcilerin efsane isimlerinden Tsuru. Dof belki harcardı kendisini. Dof’un daha yeni yeni üst seviyeye oynayan tayfasına katliam da yapabilirdi.

  Karasakal da iki meyvesi olduğu halde Akainu’dan kaçıyordu. Akainu’dan başka da adam yoktu. 6. kattan kaçanlar ve iki meyveyle harcarlardı. Sonra gidip Vegapunk’ı aramaları gerekirdi giden kol ve bacaklar için. Ki o kadar zahmete girip topladığı tayfanın yarası da rahmetli olurdu. Hani/Luffy gibi değil yani bunlar. Luffy, Hani’yi hiç kayıp vermeden yerdi.
   
 9. Amiral Sakazuki Beni Kükrerken Duy!

  Amiral Sakazuki (Beni Kükrerken Duy!)
  Mesaj Sayısı 406
  Üyelik Tarihi19 Oca 2019
  MF'ye gelmeden WB ile kapışırdı.Eger boyle bir sey olsaydi Yonkoular çok zayıflardı
   
 10. OnePieceFanı (Üye)
  Mesaj Sayısı 576
  Üyelik Tarihi4 May 2019
  Lucci gayet iyi örnek. Rob Lucci tek başına bir Pasifista'yı alabilir mi? Hayır. Luffy tayfasıyla zar zor alıyordu 2 yıl evvel. Bu Lucci, Croco'yu yenen Luffy'e tek attı mı? Attı.Yanında Zoro'ya tek atıp tayfayı dağıttı mı? Dağıttı.

  Hala neyin inadı bu anlamıyorum yani, Croco Px alamayacak adamdan hatta Px tarafından ezilecek adamdan güçsüzdür açık ve net.

  Croco ile Px birbirlerine vurabilseler Px kolaylıkla alır, ama Px robot olduğu için aklı olmadığı için ve hakisi olmadığı için Croco'yu alamaz elbette, lakin Px Caribou'yuda alamaz. Caribou güçlü mü peki? Hayır, Croco'da güçlü değil işte durum bundan ibaret.

  Croco sırf puro yakıp üfleyen, logia'ya güvenen sıradan bir adam.

  O kadar açıkladığım , 50 örnek söylediğim dediğim şeyler şunlardı, gelmişsin 2 yonkou komutanı kıyasını yazmışsın sadece demişsin, ne desem bilemedim.

  Detaylıca karakterlerin güç ilişkisini açıklamam gerekirse ki öyle gerekiyor sanırım ;

  Katakuri, Queen'i eşşek sudan gelinceye kadar döver.
  Cracker, Smoothie'den güçlüdür.
  Sabo, Perospero'nun şekerini yakıp '' Hiken '' ile tek atar Perospero'ya. Aynı ödüldeki Snack'i saniyelik eder. Perospero denilen adam Burgess etmez.
  Kid ve Law, Chinjao'yu çok rahat yener. Sai bile power-up u ile kral haki harici Chinjao'nun gençliğindeki güce ulaştı zaten. Aynı şekilde Perospero'yuda fazla kasmadan yenerler. 500'lük Chinjao , 700'lük Perospero'ya 1 koysa yarısı boşa gider. Şeker duvarı falanda hiçbirşey Amande'nin kestiği duvarıda Perospero'yuda gömer.
  Jinbe, bir ordu dolusu Tamago harcar( Aynı anda ). Kendisinden 300 m civarı fazla ödüle sahip Perospero'yuda yener.
  Tayfasıyla anca px yenen 400 m'lik Luffy, kendisindeki alt sıradaki Bobbin, Fisher Tiger ve Coribou hariç bütün karakterlerden dayak yer, çoğundanda tek yer.
  Apoo, Pedro'yu çok net ezer. En baba saldırısı dinamit patlatmak olan adamı müziğiyle çok daha iyi patlatır.
  300'lük Bege zaten 330'luk Pekoms'a tek atıyor.
  Ceasar kendisinden üst sıradaki Moria,Pekoms ve Pedro'yu çok net harcar.
  Moria, Pekoms'u çok zorlanmadan yener. Sanji ve Zoro bir ordu dolusu Pekoms harcar.
  Caribou, Fisher Tiger'ı yener, Bellamy'den tek yer. Barto, Bellamy'i 150 milyonken daha feci harcadı. Killer 4'ünüde yener, 3'ünü tekler.
  Robin, Fisher Tiger Bellamy ve Barto'yu 2 saniyelik eder, kendisinden 200 milyon fazla ödül olan Cavendish'in gelişmiş hali Hakuba'yıda saniyelik edecekti istese, lakin müttefikti diye ellemedi, yoksa o pozisyonda kemiklerini kırmasını bilirdi.
  Dorry ve Broogy'nin ada level saldırıları var, devasa ada boyutunda Japon balığını tek kesişte hallediyorlar. Kendilerine efsane devler deniyor ve Oda bunu '' Kutucuğun içine yazıyor ''. Koskoca Elbaf devlerinin kendi jenerasyonunun en iyileri 100 milyonluk ödülde.
  Franky 94 milyon , Brook 83 milyon ve yonkou tanklayan, 700'lük Perospero'nun '' Bakemono canavar '' çektiği Chopper 100 belicik.

  Bu karakterler arasındaki güç seviyesi daha çok genişletilebilirde işte bu kadarı kafi bence.

  Senin mantıkla gitsek bu ödüllerle dümdüz bir mantıkla güç seviyesi kurarız, lakin op serisi bu kadar basit bir şekilde çözeceğimiz bir güç dengesi olan bir seri değil. Yani onun ödülü ondan yüksek ahanda bu kesin daha güçlü mantığı kadar basit bir bakış açısı yok. Bir sürü değişik faktörün olduğu bir seri op.

  130 milyonluk kadın, 330 milyonluk adamı tek hamlede paketleyecek şekilde karşımıza sunuluyor.
  300'lük adam 330'luk adama basit saldırılarıyla tek atıyor.
  Tayfada 100 m'yi geçemeyen ama epey güçlü diyeceğimiz kişiler var. 700 milyonluk adam , 100 belilik Chopper'ı gördüğü an '' Vay canavara bak '' çekiyor, halbuki ödülleri arasında 699 milyon 900 beli fark var.
  Ödülü 200 milyon ve yakını civarı olan 5 karakter var, bu karakterlerin hiçbirinin güç seviyesi birbirine yakın değil ( Killer, Bartolomeo, Bellamy, Caribou, Coribou, Fisher Tiger)
  Gene aynı şekilde ödülü 300-400 arası olan karakterlerinde seviyeleri bambaşka, biri öbürüne tek atabilir yani o derece ciddi fark var.

  Sabo ve Perospero'yuda mantık çerçevesinde açıkladım zaten, ateş şekeri kolaylıkla eritiyor. Luffy'nin dandik Red Hawk'ı bile kolaylıkla yaktı eritti o şeker zırhını ( Dandik dediysem Sabo'nun ataklarına göre tabiki yanlış anlaşılmasın ). Burgess gibi Tank bir adam bile 2 saldırıyla yeniliyorsa, hiçbir önem ifade etmeyen Amande'nin saldırısıyla parçalanan o şeker duvarını neyleyim ben? Sabo'dan yiyeceği en fazla 2'dir ki buna ihtimal vermem, aldığı ilk saldırıda nakavt olacaktır Perospero.

  Dahada tartışmayı düşünmüyorum açıkçası, gerisi anlayana.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 5, Ziyaretçi: 1)

 1. Rhaenys,
 2. Kaizoku
Yukarı Çık