Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- İsimsiz bi'ülkenin isimsiz bi'kralı Momoiro adasına giderek Kamabakka krallığını ziyeret etti. Döndüğünde Okama (travesti) olmuştu
Bu krallıkta bi'infiale yol açtı
Kral ve ailesi sürgün edildi
Eski prens bu olaydan dolayı Ivankov'a kin beslemeye başladı ve bi'korsan oldu
@Smoker van piis kronolojisi konusunda gördüm.Gerçekliği var mı bunun ? Varsa bu direk Crocodile yahu.

Biraderim, neyi anlamak istemiyorsun, anlattık sana. Dalıyor tümenlere o konuşmanın ardından patlama falan oluyor mangada zaten. Tümenler de kaçıyor, Akainu hiçbirinin kaçsamına izin vermeyin diye nara atıyor, peşliyor adamları. O kısa sürede heriflerden birine tek atıp, diğerlerini kaçırtıyor herif işte. Neyini diretiyorsun onu anlamadım.
Tek başına tümenlere daldığı bir kare göster bana hadi. Ace ve Wb öldü savaş bitti son emir hayatta kalın, geri çekilin bu arada Akainu hala yerin altında. Topluca kaçmaya başladıktan sonra çıkıyor, Luffy'ye saldırınca da tümenler geri dönüyor Luffy'yi korumak için. Ortada Akainu'dan kaçma durumu yok. Bilhassa Akainu çıktı diye kaçmayı bırakıyolar. Aralarında konuşma bile geçiyor Akainu Luffy için çanınızı tehlikeyemi atıcaksınız diyor. Tümenlerle ilgilenmiyor hedefi tamamen Luffy. Hemen ardından 10. tümenin yere düştüğü görülüyor, sonrada Coby araya giriyor savaş bitiyor.Bunların hepsi üst üste oluyor toplam 13 sayfa içinde. Yani Aka'nın tek başına bütün tümenler ile savaştığı 1 nüsa bile yok. Direten ben değilim siz olmayan, manga da göterilmeyen bir şeyi kendi hayal güçünüz ile olmuştur diyosunuz.

Tekrar diyorum Aka'nın tek başına bütün tümenleri gectim birden fazla tümen ile savaştığı tek bir kare göster bakalım.

Şeytan meyvesi konusunda G4 Luffy'yi nasıl ezdi sence? Meyve kullanmanın amacı daha fazla teknik bulmak mı, yoksa en fazla hasar vermek mi?
Luffy'nin yaptığı her tekniğin, daha büyük ve güçlüsüyle karşılık verdi Katakuri. G4 için de aynı şeyi yaptı.
Sıkıntı, Katakuri Luffy'e vurabilirken, Luffy vuramıyordu. Luffy, Katakuri'ye vurabildiğinde anladı ki, Katakuri de yenilmez değil. G4 ya da G3 güçsüz diye değil, vuramamasıydı sıkıntı.
Nezdimde, Luffy potansiyeli çok üstte(en) fakat henüz gelişme çağındaki cesur biri. Bu cesaret ve iradeyle Katakuri'yi yendi. Ben halen Katakuri'nin, Luffy'nin şu anki halinden güçlü olduğunu düşünüyorum.

Luffy'nin yaptığı her tekniğin, daha büyük ve güçlüsüyle karşılık verdi Katakuri. G4 için de aynı şeyi yaptı.
Sıkıntı, Katakuri Luffy'e vurabilirken, Luffy vuramıyordu. Luffy, Katakuri'ye vurabildiğinde anladı ki, Katakuri de yenilmez değil. G4 ya da G3 güçsüz diye değil, vuramamasıydı sıkıntı.
Nezdimde, Luffy potansiyeli çok üstte(en) fakat henüz gelişme çağındaki cesur biri. Bu cesaret ve iradeyle Katakuri'yi yendi. Ben halen Katakuri'nin, Luffy'nin şu anki halinden güçlü olduğunu düşünüyorum.
Katakuri'nin Luffy'nin yaptığı her tekniğe cevap vermesini ben ''Meyve gücünde ezme'' olarak değil, ''Meyve gücünde ustalaşma'' olarak bakarım. Adamın kendisinin/meyvesinin sınırlarını, yapabileceği şeyleri çok iyi biliyor ki anında aynı tekniği yapabiliyor.

Şeytan meyvesinin amacı daha fazla teknik değil, daha fazla hasar verme, karşıdakini en kısa sürede yere indirmek olmalı. Luffy, G2 ve g3 güç konusunda ezilmiştir. Ama G4 konusunda Katakuri'yi ezmiştir.

Şöyle anlatayım:

Bu dövüş 10 saat falan sürdü. Luffy'nin hakisi bitmeden önce 2 saat G4 kullandığı biliniyor. Hadi hakisi toparlandıktan sonra da 2 saat G4 kullandı diyelim ki elimizde 4 saat G4 kullanımı olsun. Bir de G2-G3 ile Katakuri'ye çok fazla vuramadı, vursa bile G4'ün verdiği hasara karşılık çok etki etmedi. Katakuri ise dövüşün başından sonuna kadar belli bir standardı vardı. Adam G2 vuruşuna bile en güçlü ataklarından biri olan ''Kare Mochi'' ile cevap veriyordu. Yani Kata'da, Luffy'nin G2-G3 ile G4 saldırı güçleri arasındaki farklar kadar bir saldırı gücü farkı oluşmadı. Hep belli bir seviye üzerindeydi.

Sonuç olarak Katakuri'nin 10 saatte yaptığı şey olan Luffy'yi bitirme noktasını getirme olayını, Luffy 4-5 saat arası bir sürede yaptı. Bu açından bakıldığında meyve gücü olarak ezen tarafın Katakuri'nin olması mümkün değil benim gözümde.

Katakuri'nin Luffy'nin yaptığı her tekniğe cevap vermesini ben ''Meyve gücünde ezme'' olarak değil, ''Meyve gücünde ustalaşma'' olarak bakarım. Adamın kendisinin/meyvesinin sınırlarını, yapabileceği şeyleri çok iyi biliyor ki anında aynı tekniği yapabiliyor.

Şeytan meyvesinin amacı daha fazla teknik değil, daha fazla hasar verme, karşıdakini en kısa sürede yere indirmek olmalı. Luffy, G2 ve g3 güç konusunda ezilmiştir. Ama G4 konusunda Katakuri'yi ezmiştir.

Şöyle anlatayım:

Bu dövüş 10 saat falan sürdü. Luffy'nin hakisi bitmeden önce 2 saat G4 kullandığı biliniyor. Hadi hakisi toparlandıktan sonra da 2 saat G4 kullandı diyelim ki elimizde 4 saat G4 kullanımı olsun. Bir de G2-G3 ile Katakuri'ye çok fazla vuramadı, vursa bile G4'ün verdiği hasara karşılık çok etki etmedi. Katakuri ise dövüşün başından sonuna kadar belli bir standardı vardı. Adam G2 vuruşuna bile en güçlü ataklarından biri olan ''Kare Mochi'' ile cevap veriyordu. Yani Kata'da, Luffy'nin G2-G3 ile G4 saldırı güçleri arasındaki farklar kadar bir saldırı gücü farkı oluşmadı. Hep belli bir seviye üzerindeydi.

Sonuç olarak Katakuri'nin 10 saatte yaptığı şey olan Luffy'yi bitirme noktasını getirme olayını, Luffy 4-5 saat arası bir sürede yaptı. Bu açından bakıldığında meyve gücü olarak ezen tarafın Katakuri'nin olması mümkün değil benim gözümde.
Aslında sana katılıyorum.
Elbette ki amaç çeşitlilik değil, rakibini saf dışı bırakmak. Meyve gücü, silah, haki vs. her ne kullanılıyorsa, amaç bu elbette ki.
Luffy'nin meyvesi, G4'e kadar güçsüz kalıyordu Katakuri karşısında. G4'te de vurana kadar güçsüz kalıyordu ve söylediğin gibi, Luffy gibi meyvesiyle formdan forma geçip, gücünü büyük seviyelerde arttıramıyor Katakuri, uyanışla meyvesine güç farkı katıp, B.Haki ve K.Haki ile karşılık verebiliyordu.

Ben Luffy'nin de meyvesine oldukça hakim olduğunu düşünüyorum aslında.
Daha uyanış açmadan meyvesinin sınırlarını zorluyor. Gear modlarını buluşu aşırı yaratıcı bir fikirdi benim nezdimde.
Haklısın bence de, senin söylediğin gibi durum, G4'te bir ezilme durumu yok meyve olarak. G4'e kadar, meyve ve Haki türlerinde ezdi bizim delikanlıyı.

Luffy rakip olarak, kimsenin istemeyeceği bir canavarlıkta bence. Ciddileştiğinde, aşırı korkutucu.
Ayna boyutuna girip, kaçış yolu olan aynayı kırdıran o cesaret ve kararlılık. En tepeye çıkmasını sağlayacak şey tam olarak bu bence.

Ryokugyu tek başına Sabo ve saz arkadaşlarına küsküyü vermiş olabilir mi.

Reis siz hayırdır burda deyip hepsini paketlemiş olsa efsane olur. Fujitora Sabo'u sezebilir çünkü önceden karşılaştılar. Oraya özellikle Fuji'nin gelmesi tesadüf olamaz.

Ryokugyu tek başına Sabo ve saz arkadaşlarına küsküyü vermiş olabilir mi.

Reis siz hayırdır burda deyip hepsini paketlemiş olsa efsane olur. Fujitora Sabo'u sezebilir çünkü önceden karşılaştılar. Oraya özellikle Fuji'nin gelmesi tesadüf olamaz.
Tesadüf derken, tüm amiraller orada olduğu için altında bir şey aramaya gerek yok bence. Bir de; anladığım kadarıyla, hakiyle güçlü kişileri sezebiliyorsun ama kim olduğunu anlamıyorsun. Fujitora şart değik yani. Güçlü olduğundan dolayı Sabo'yu sezebilirler ama kim olduğunu anlamazlar.

Tesadüf derken, tüm amiraller orada olduğu için altında bir şey aramaya gerek yok bence.
Tüm Amiraller orda değil.

Borsalino ve Sakazuki Karargahta.

Mariejoise sadece Ryokugyu gidiyor, Fujitora ise Karargaha alınmayacağı için direk Mariejoise gidiyor. Shchibukai planı için de olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık