Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eğlence sektörünün manevi durağı olarak da bilinen Kurumazaki Tapınağı'nda Jinbei, Hasırşapka tayfasından biri olarak tanıtıldı. Kırmızı çitin üzerine adını yazdırmak isteyen kişiler 90 dolar ödüyor. Shonen Jump parasını ödemiş.
Kapaklarda da tayfayla birlikte çizmeye başlasa artık.

Hatırladım şimdi saolasın. Merak uyandırıcı bu gibi şeyleri Mangaka çarpıcı şekilde işliyor.
Çok iyi, çok güzel de bu Vivre kartlarını yapması zor değil ki. Benim buraya kafam takıldı. Tırnağı alıp özel bir karışıma ekle. Bu kadar. Çoğu Mink de kıpırdayamayacak haldeydi, herhangi birinin(kolay ölmeyecek biri daha mantıklı tabi) tırnağını al oldu bitti. Bu kartların varlığı bir yere kadar iyi de seride açık da oluşturuyor. Ağustos ayında genel tartışmada yazdığım şeyi kopyalıyorum buraya.
http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.5808/page-844#post-785816
Lola'nın Koca Anadan nasıl kaçtığını hala anlamış değilim. Koca Ana bize istihbarat ve bilgi olarak önde bir yonkou gibi tanıtıldı. Kadın belirli bir sistem kurmuş adalar etrafına buradan kaçmak kolay değil. Ayrıca Koca Ana tayfasına da belirli bir korkuyla hükmediyor. Lolada Koca Ananın vivre kartı varken, Koca Ananın yapacağı en büyük ittifakın en önemli öğesi olan kızın vivre kartının Koca Ana korsanlarında olmaması saçma değil midir? Neticede bu kaçma değil kaçırılma da olabilirdi, ittifakı engellemek için. Hatta daha da ileri gidecek olursak ihanete gözdağı olacak şekilde herhangi bir müttefikin vivre kartının Koca Anada olması mantıklı değil midir? 2 yıllık yonkou Karasakal Burgess'ın vivre kartını elinde tutmayı akıl etmiş ve yıllardır bulunamayan Baltigoya baskın düzenlemişken yılların yonkousu ve onun komutanlarının bunu düşünememesi saçma değil midir?
http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.5808/page-848#post-786114
Lola'nın kaçışında cidden şüphe uyandırıcı şeyler var, arc bitmeden öğrenemeyeceğiz büyük ihtimalle. Eğer vivre kartları organize bir şekilde kullanılıyorsa kartlar direkt olarak Koca Anada olmayabilirdi de, işin içine ne kadar kişi girerse Puding için bu iş o kadar zorlaşır. Beni eleştirim biraz vivre kartlarına yönelikti, yararlarına göre çok az önem kaplıyor bunlar. Mesela Yonkou kaptanları adamlarının veya müttefiklerinin vivre kartlarına sahip olsalar olası bir tehlike anında yanlarına ulaşabilirler veya herhangi bir ihanet durumunda kişinin yerini kolayca saptayabilir.ler Beyazsakal Karasakalı kolaylıkla yakalardı, ya da Ace adalarca takip etmek zorunda kalmazdı onu. Ya da Jinbei 100 kere düşünürdü Koca Anadan ayrılırken, bu kadın benim peşimden gelip tayfaya saldırır mı diye. Veya Sanji'nin vivre kartını yapabilirdi Germa, bu çocuk kaçarsa fazla uzaklaşmadan yakalayalım geri getirelim düğüne diye. Praline'in vivre kartı olsa balıkadam korsanları ne kadar rahat olabilirdi acaba? Yahu bunun ticareti bile olabilirdi, vivre kartları toplayan kelle avcıları, hükümete vivre kartı satışları filan.İllaki kaptanların kartlarını almaya gerek yok çoğu tayfada güçsüz bir kaç adam vardır, gizlice vivre kartını yap, elinden kaçır sonra tüm tayfayı yakala. Mesela Dressrosa'da kılını kıpırdatamayan Usopp'dan alınan bir tırnakla yapılan vivre kartını satsan hükümete Akainu yerinden kalkar gelir Dragon'un oğlunun yerini tespit edebiyoruz diye. Doflamingo'nun teklifi ile 180 derece dönen adamlar bunu düşünemedi mi, ya bu adamlar kaçarsa lazım olur bu kart diye. Vivre kartın efektif kullanımlarını seride çok az gördük. Gerisi yakında birbirimizi buluruz hesabı. Örnek olarak;
1)Burgess'ın vivre kartıyla Baltigo'nun açığa çıkması.
2) Canavar Korsanlarının Zou'yu kolayca bulabilmeleri.
Ki burada bile bir sıkıntı var. İnuarashi bizi yine nasıl buldular falan diyordu. Adaya ilk geldiği zamanı atlarsak(ki o zaman da nasıl buldukları bir muamma), adadaki savaşta gaz silahıyla üstün geldikten sonra herhangi bir kişinin vivre kartını yapabilirlerdi, ne var bunda şaşılacak anlamadım. Kişinin özgür iradesi mi gerekiyor bu kart için, birinin kendinden habersiz tırnağı ile vivre kartını yapamaz mısın yani?
Hala daha bu Vivre kart konusunun çok sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

Yahu hadi dediğine ihtimal vermiş olalım kimin ajanı çıkacakmış bunlar?
Jack ikinci defa ulaşabildiğine göre onların ajanı çıkar.

Açıkçası ajan olayı olsun istiyorum. Jinbei Güneş Korsanları ile konuştuğunda kimse "Git aşağılık insan arkadaşlarının yanına" diye bir tepki göstermedi. Herkes Hasır Şapka destekçisi çıktı. Bazıları Hasır Şapkaları kahraman olarak görürken bazıları geçmişi unutmayabilir. Yahu bu bir topluluk, herkes farklıdır.
Gelelim Minklere. Kimsenin zoruna gitmedi mi bir ninja için o kadar kişinin ölmesi. Herkes mi fedakar, herkes mi sadık? Kimse para vb. için ırkını satmıyor mu?

Jack ikinci defa ulaşabildiğine göre onların ajanı çıkar.
Carrot ve Kinemon mu olacak bu ajanlar yani?
Bakalım;
Kinemon; Momonosukeyi Kaido ve yandaşlarından kurtarmak adına hayatını defalarca riske atıyor.
Carrot; Zoudan hiç çıkmamış denizin ufak bi şey olduğunu sanıyor.
Çok mantıklı Kaidonun ajanı olmaları. Oda ilk defa sıvamamış. :(

Son düzenleme:
Carrot ve Kinemon mu olacak bu ajanlar yani?
Bakalım;
Kinemon; Momonosukeyi Kaido ve yandaşlarından kurtarmak adına hayatını defalarca kez riske atıyor.
Carrot; Zoudan hiç çıkmamış denizin ufak bi şey olduğunu sanıyor.
Çok mantıklı Kaidonun ajanı olmaları. Oda ilk defa sıvamamış. :(
Carrot ve özellikle Kinemon'un olduğunu ben de sanmıyorum. Diğer minklerin içinden çıkarlar diye düşündüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık