Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

1 saat yemek iyyimis biz yarım saat yemek 2 tane de çay molası yapıyoruz :D

Kağıt üzerinde böyle ama tabi yoğunluk yoksa dönüyoruz mola.
1 saat öğle arası yapıyorlardı bir önce ki iş yerinde çalışanlar. 3 defa da çay molası vardı yanlış hatırlamıyorsam.(Tekstil sektörü)

Şimdi ki isyerimde daha rahat çalışma, resmi tatiller full izin, 10 küsür gün izin yaptılar bayramda. :) (Yapı elemanı üretimi)

Bir kaç önce bir haber gördüm hangi ülke hatırlamıyorum çalışma saati 5 veya 6 saate düşecek diyorlardı. Türkiye de olsa işverenler greve çıkar, isyan eder... :D

1 saat öğle arası yapıyorlardı bir önce ki iş yerinde çalışanlar. 3 defa da çay molası vardı yanlış hatırlamıyorsam.(Tekstil sektörü)

Şimdi ki isyerimde daha rahat çalışma, resmi tatiller full izin, 10 küsür gün izin yaptılar bayramda. :) (Yapı elemanı üretimi)

Bir kaç önce bir haber gördüm hangi ülke hatırlamıyorum çalışma saati 5 veya 6 saate düşecek diyorlardı. Türkiye de olsa işverenler greve çıkar, isyan eder... :D
niye isyan ediyor

Bahene mi arıyorsun? Kazancı azalacak sonuçta...

İş yetişmiyor, çalışma süresi yetmiyor vb. diye başlarlar dert yanmaya. :S
4 vardiya, daha az çalışma saati daha az hak demek. yemek vermeyip 2 mola yaptırıp gönderirsin. işçi çalışma saatinde daha verimli, kalanında da dinlenip geleceği için daha dinç kalacak daha çok iş yapacak.

4 vardiya, daha az çalışma saati daha az hak demek. yemek vermeyip 2 mola yaptırıp gönderirsin. işçi çalışma saatinde daha verimli, kalanında da dinlenip geleceği için daha dinç kalacak daha çok iş yapacak.
Yemek vermeyecek olsa bile en kötü asgarî ücret verecek, artı olarak 1 vardiya işçisini ekstradan almak zorunda kalacak. Düşünsene 500 kişinin bir vardiya surwsinde çalıştığını. Adam 500 kişiyi işe almak zorunda kalacak 1 vardiya daha arttığıiçin...

Yemek vermese de her türlü zarar ağlaması yapacaklar. İleride olursa dediklerimi haberlerde görürsün. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 12, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık