Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

14.09.21 Covid-19 vaka sayısı. Son 4 ayın en yüksek sayısına ulaşılmış.
maşallah okullarda açık kardeşim bir haftadır gidiyor sürüyle kişi çoktan kapmış hastalığı adrese dayalı eğitim yüzünden merkezdeki okullar popülasyon patlaması yaşıyor herkes sıkış tepiş okullar açık kalmaya devam ederse 3 haftaya 60000 vakaları görürüz

maşallah okullarda açık kardeşim bir haftadır gidiyor sürüyle kişi çoktan kapmış hastalığı adrese dayalı eğitim yüzünden merkezdeki okullar popülasyon patlaması yaşıyor herkes sıkış tepiş okullar açık kalmaya devam ederse 3 haftaya 60000 vakaları görürüz

Sinovac'ın koruyuculuğu yeni mutasyonlara karşı epey düşük. Bu yüzden bu kadar sorun yaşıyoruz. Zar zor aşılanmaya ikna edilen kesim Sinovac oldu erken dönemde.

Covid-19'a bağlı yoğun bakıma yatanların %40'ı, 2 doz Sinovac aşı olmuş kişiler.

Covid-19 salgını son haftalarda Dünya'da düşüşe başladı. Devletin aşıya ikna edemediği ciddi bir kitle var. Bana kalırsa, bu dönem okulların açılması ülke adına felaket olur. Vakalar ortada. Biz ne kadar aşılandık, aşı olmayanlar düşünsün desek de bulaşma oranı arttıkça aşıların koruyuculuğu da azalıyor. En makul görünen yol, önümüzdeki dönemin uzaktan eğitim ile devam etmesi ve bu aralıkta insanların aşıya teşvik edici, yer yer zorlayıcı uygulamaların getirilmesidir.

Son düzenleme:
Sinovac'ın koruyuculuğu yeni mutasyonlara karşı epey düşük. Bu yüzden bu kadar sorun yaşıyoruz. Zar zor aşılanmaya ikna edilen kesim Sinovac oldu erken dönemde.
daha geçen toplaşmış aşı karşıtları istiklal marşını bile okuyamıyorlar bill gatesin kendilerine çip takacağını zannediyorlar randevu alın ama gitmeyin sistemi kilitleyin diyorlar
çocuklarımızı deneyde kullanmasınlar diyorlar böyle kişileri sürgün etmeli

Pazartesi baya kötü oldum. Test oldum negatif çıktı. Dün daha iyiydim bugün gene çok kötüyüm. Kuluçka muhabbeti filan olabilir sınavlar da var off nolcak böyle bu ya.

Geçtiğimiz aylar yaşadığımız inanılması güç bir olay var. Şimdi bile durumu anlamaya çalışırken kafayı yiyorum.
Kardeşim hastanede yemek dağıtım personeli olarak çalışıyor. Kocaeli universitesi eğitim ve araştırma hastanesi.
Az başı ağrıyor ve çok hafif ateşi çıkıyor yani test yaptırmak istiyor ancak sorumlu kişi izin vermiyor. Nasıl ya ? Demeyin. Ayakta görüyor ya iyisin diye izin vermiyor. "boşver sonra yaptırırsın" diye geçiştirmiş. Neyse aradan 2 gün daha geçiyor ve yavaşça tad dokusunu da kaybetmeye başlıyor. Zaten tad gittiği için artık emin %100 korona olmuşumdur dedi. İşe gitmeyip başka bir hastane üzerinde test yaptırıyor hemen (resmileşmesi için durumun) akşama ise beklediği gibi pozitif sonucu geliyor. Gerçi hata bizimkinde biraz. İlk başta üstelemesi ve inat etmesi gerekiyordu test yaptırcam diye ama sonrası kapı dışarı biterdi büyük ihtimal.

Olay Türkiye'de sağlıktan önce iş gücü/verimliliği bunun herkes farkında. Ama hastanelerin böyle olması ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık