Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Gece Yarısı Çocuğu Kimdir?

Gece Çocuğu (Ushimitsu Kozo) Kimdir?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iki dklık google araması :d

şöyle bi yazı var :d burda kazanda kaynayanlar falan var :d ve buraya bakınca hiyori çıkar diyebiliyorsun. drama falan güzel ama.

https://blog.gaijinpot.com/goemon-ishikawa-robin-hood-japan/

bu yazıya bakınca da kozo ismi var benzer, genel şeyler yine bi robin hood ama diğerinden daha ünsüzmüş :d

https://www.kcpinternational.com/2013/04/japans-robin-hood/

aklıma burası gelmişti deyip görseli koymamışım.
Hilmi birincisini beğendi. Konu "Hiyori aslında Gece Çocuğu" teorisi olmaya doğru gidiyor : ))
İkincisinde de sıçan vurgusu var. Manga'da çıktığı saatlere vurgu yapılarak fare benzetmesi yapılmıştı. : ))

Olur öyle :D
Bir de şimdi görünce aklıma geldi, altta not düşülmüş o sahneye gece yarısı çocuğunun çıktığı saatle ilgili.
2.00-2.30 saatleri arasına denk gelen bölüme verilen isim. Hayaletlerin ve şeytani güçlerin en çok bu saatlerde aktif olduğuna inanılır denmiş. Zoro’nun da şeytani muhabbetleri malum. İnsan ister istemez düşünüyor acaba bir bağlantı var mı diye. Tabi bu bir fikir :D
Zoro'nun ailesi ile ilgili bilgi çıkacaksa çıkmalı artık. Gece Çocuğunun Zoro ile ilgisi çıkarsa "Gece Çocuğu Gizemi"nin değeri artar.

iki dklık google araması :d

şöyle bi yazı var :d burda kazanda kaynayanlar falan var :d ve buraya bakınca hiyori çıkar diyebiliyorsun. drama falan güzel ama.

https://blog.gaijinpot.com/goemon-ishikawa-robin-hood-japan/

bu yazıya bakınca da kozo ismi var benzer, genel şeyler yine bi robin hood ama diğerinden daha ünsüzmüş :d

https://www.kcpinternational.com/2013/04/japans-robin-hood/

aklıma burası gelmişti deyip görseli koymamışım.
Olabilir. Komurasaki'nin zenginlerden aldığı parayla ne yaptığı da meçhul. Nami de amacını merak etmiş.

Bu arada o Nezumi Kozo ''gece yarısında'' değil de 1 saat öncesinde geliyordu. Yasu da hikayede yanlış saati söylemişti galiba. Bu karaktere referans yapıyordu diye hatırlıyorum.

Drake'ta nasıl ajanlık yapıyorsa.. :bilmem:
Ajan dediğinin kuş uçsa haberi olmalı. Daha Luffy'nin hapisten kaçtığını bilmiyor. Luffy'de hani saklanan biri değil. Ulu orta geziyor. Coby'e yakalandı diyor.
Aynı anda korsan rolü oynamakla görevli ve emir gereği Sanji'nin peşinde. Korsan tayfasının bilgisi dahilinde olan her şeyden haberi oluyor muhteşem ajanlıkta beklememek lazım. Ve o bilgi canavar korsanları tarafından doğru olarak biliniyordu, tama hapishane yönetimini devralan arkadaşı kontrolü altına alıp yanlış bilgi verdirmişti hatırlarsan.

Zenginden alıp fakire veriyor, halk görüyor yani kim olduğunu ve tanımıyor.
Denjiro, Kyoshiro, Denjiro=Kyoshiro, XDrake, Hiyori, Toki ve Oden şıkları elendi.

Sabo zaten imkansız, hatta bence herhangi bir devrimci olması imkansız. Bu ülke hakkında bilgi sahibiyse devrim ordusu ülke bu halde olmazdı diye düşünüyorum.

Izo Wano'ya gelmiş olsa diğer 9 kının haberi olurdu diye düşünüyorum. Artı halk da tanırdı az buçuk.

Aokiji ve Smoker'ın Wano'ya gelmeleri bekleniyor ama denizcilerden biri olsa XDrake ayıkırdı.

CP0 diyorum ben.
Bir çikarlari yok ki.

Olabilir. Komurasaki'nin zenginlerden aldığı parayla ne yaptığı da meçhul. Nami de amacını merak etmiş.

Bu arada o Nezumi Kozo ''gece yarısında'' değil de 1 saat öncesinde geliyordu. Yasu da hikayede yanlış saati söylemişti galiba. Bu karaktere referans yapıyordu diye hatırlıyorum.
vay keko yasu vay.

komurasaki gelecekleri günü beklediğini söylüyordu, bi şekil intikam planlıyordu belki de. belki batan gemilerin yerine yada işe yaramaz olarak düşündüğü gemilerin yerine gemi yaptırmıştır adam ağacından akdjaş

belki silah ayarlıyordu, belki asker tuttu yonkouya karşı falan. belki dış dünyadan birileriyle iletişime geçti, bu işi para için yapacak kişiler vs.

neyse fazla spekülatif oldu :d

Konu güzel olmuş, eline sağlık. İzo diyorum hala. Teach ile olan savaştan sonra hepsi yoluna bakmış. İzo'nun da bir şekilde Wano'da olacağını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık