Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Garp vs. Gon vs. Hashirama

En güçlü kim .?

• Kullanılan toplam oy
    50
WB vs Netero konusunda anime evrenlerinin güç seviyeleri de tartışmaya dahil olmuştu. Bende bu konu altında bu noktayı bir miktar ön plana çıkarmak istedim, ama farklı evrenler ve farklı güç sistemleri söz konusu olunca kıyaslama yapmak zor olabiliyor. Bu yüzden her evrenden fiziksel kabiliyetleri ile ön plana çıkan karakterleri seçip konuyu da yakın mesafe dövüş (taijutsu) ile sınırlama gereği görüyorum,

Karakterleri hangi dönemlerine göre değerlendireceğinizi ve herhangi bir kısıtlamaya tabi olup olmadıklarını tanıtım kısımlarında belirteceğim,

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Garp: Shiki ile dövüştüğü dönemdeki (muhtemelen gücünün zirvesindeki) hali ile değerlendirin,

One Piece dünyasında yakın fiziksel dövüşte muhtemelen en üstün kişi Garp'tır, peki nelerini gördük,

- Roger kendi ağzı ile Garp tarafından pek çok kez ölümün eşiğine getirildiğini söylemiştir,

- 500 milyon belli ödüllü bir korsan olan Don Chinjao'yu tek yumrukta yenmeyi başarmış, aynı zamana övünç kaynağı olan sivri kafasını ise düzleştirmiştir, ayrıca bu dövüşten önce antrenman niyetine 8 tane dağı yumrukları ile parçaladığını söylemiştir,

- Sengoku ile birlikte Altın aslan Shiki'ye karşı yaptıkları savaş marineford'un yarısının yıkılmasına sebep olmuştur,

- Beyazsakal korsanlarının ikinci tümen komutanı olan Marco'yu yine tek yumrukta saf dışı bırakmış ve idam platformuna ulaşmasını engellemiştir,

- Normal gülleleri toplardan daha hızlı fırlatabildiğini ve ortalama bir denizci gemisi boyutundaki devasa bir gülleyi topuz niyetine fırlatabildiğini biliyoruz,

- Çelikten dökme bir topu kağıt gibi ezdiğini gördük,

- Water 7'da Sanji daha fark edemeden yanından geçmişti (burada önemli nokta Sanji'nin daha öncesinde bir soru kullanıcısı olan Jyabura'yı yenmiş olmasına rağmen Garp'ı fark edememesidir),

- Net olarak belli olmasa da koramiral olduğu için Rokushiki bildiğini varsayabiliriz,

- B.Haki konusunda çok üst düzel olduğunu biliyoruz, diğer 2 tür net değil (ama muhtemelen onları da kullanabiliyordur),

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gon: Neferpitou ile dövüşen halini baz alıyoruz doğal olarak, fiziksel yetenekleri o şekilde olacak ama zihinsel olarak sakin ve savaşa hazır bir durumda olacak, ayrıca o formda herhangi bir süre sınırlaması olmadığını varsayıyoruz,

Gon bu formda HxH dünyasında bir insanın ulaşabileceği en üst sınıra ulaştı diye düşünüyorum,

Bu formda çok uzun süre kalmadığı için yazacak çok bir şey yok, direkt Neferpitou ile olan savaşının videosunu atıyorum, dikkat edilmesi gereken noktalar,

- Hız olarak Neferpito'nun çok ötesine geçti,
- Karıncaların çok sağlam vücutları olmasına rağmen Neferpitou gibi üst düzey bir karıncayı tek vuruşta saf dışı bıraktı,
- Neferpitou'nun kendisi Gon'un kral ile eşit seviyeye geldiğini söyledi,

Hashirama: Madara ile olan final savaşındaki halini baz alıyoruz (muhtemelen en güçlü dönemi), ninjutsu
ve genjutsu kullanması yasak, ama sennin modu kullanabilir,

Naruto evreninde fiziksel insan sınırının üst noktası Hashirama'dır sanırım,

Gösterilen savaşlarında genellikle mokuton teknikleri ön plana çıkarıldığı için referanslar üzerinden gideceğiz biraz,

- Her fırsatta canavarımsı bir güce sahip olduğu söylemiştir,

- Yaşamış en güçlü ninja olduğu söylenir, bu sebeple "Ninjaların tanrısı" şeklinde de anılır,

- Madara, Hashirama'nın kendisinden üstün olduğunu kabul etmiştir,

Sennin mod,

- Kullanıcının fiziksel gücü, hızı, dayanıklılığı, kondisyonu, refleksleri ve sezgi yeteneği artar,

- Kullanıcı vücudunun etrafını doğa enerjisi ile kaplayarak saldırılarının erim mesafesini arttırabilir,

- Kullanıcı etrafındaki çakrayı sezebilir ve böylece görmeye ihtiyaç duymadan saldırabilir,

Buyrun konu sizindir..

Son düzenleme:
Hashirama dengesiz olmuş.O iyileştirme ve sennin mod da kapışılmaz.Marco+garp o halde.Onları yok sayarsam,gon dengesizdi.Pek aklı başında değil gibi.Süreside var.İlla ki saf dışı olur.Ama normal hashirama ve garp bilemedim.Hele garp tam güç ve yetenek görmediğimiz den.Onlar berabere gon kaybeder diyorum

Hashirama dengesiz olmuş.O iyileştirme ve sennin mod da kapışılmaz.Marco+garp o halde.Onları yok sayarsam,gon dengesizdi.Pek aklı başında değil gibi.Süreside var.İlla ki saf dışı olur.Ama normal hashirama ve garp bilemedim.Hele garp tam güç ve yetenek görmediğimiz den.Onlar berabere gon kaybeder diyorum
Hmm, şu kısmı böyle düşünmemiştim ben, ek bilgi giriyorum o kısma..

Son düzenleme:
Garp>Hashirama>Gon :fiziksel güç
Hashirama>Garp>Gon :güç çeşitliliği
Garp yada Hashirama>Garp yada Hashirama>Gon :yıkıcı güç
Hashirama>Garp>Gon :hız (Emin değilim)
Garp yada Hashirama>Garp yada Hashirama>Gon :dayanıklılık

Hashirama'dan emin değilim çünkü Naruto'yu tamamen okumadım.Naruto sage mode'da Pain'le kapışırken saldıran hayvanları kaldırıp atmıştı.Hashirama'da güç olarak zayıf değildir.Garp zaten fiziksel olarak bayağa güçlü,gülle atması falan.

Şu karıncaların vücudunun dayanıklılığını açıklarsak güzel olucak nelere dayanabiliyorlar.Bana kalırsa Gon bu ikisine kıyasla çok zayıf kalıyor.Biliyorum o dönüşümü falan epikti ama genede karıncaların Garp ve Hashirama'ya kıyasla çokta bir gücü yok.

Hız konusunda OP'de ışık hızında bir adam var,Garp o hıza yakınsa en hızlı odur (varsayım :p) ama öyle birşey gösterilmediği için Hashirama diyorum gerçi emin değilim.

Son düzenleme:
Madara susanoo ile Tsunade'yi baştan başa kesiyor ve kadın bana mısın demiyor. Madara buna rağmen dalga geçiyor, bir Hashi etmezsiniz diye.. Hashirama mühür yapmadan iyileşen bir adam. İyileşme yetenekleri olmadan nasıl olacak. Sennin mod sayesinde daha da hayvan oluyor. Kyubiye evcil hayvan muamelesi yapıyor. Kuchiyose yapsa ve budayı çağırsa, kıtaların şeklini değiştirir. Kyubi 30 da 1'i kadar kalıyor, çağırdığı budanın.
Hashi hiçbir özelliğini kullanmayacaksa da ne anladım ben bu işten. Onu hiç katmasan daha iyi yok varsa da özelliklerini kullansın. Tek başına alır, bir tane Mokuton bunshin yapar. İkisiyle de aynı anda vs atar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık