Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
@Dr. Hiluluk diziye göre konuşursak Robb'un yaptığı şey net onursuzluktur. Aşık oldun diye bundan önce yaptığın bütün anlaşmalar fesholmuyor. Evlenme işini rastgele yapma diye bir sözleşme oluyor zaten. Lord Walder net bir şekilde köprüden geçmek istersen ve birliklerimi sana katmamı istersen kızımla evleneceksin dedi mi? Dedi. Kabul ettin mi, ettin.1000 şövalye + 3000 piyade fazla ile köprüyü geçtin mi? Daha lamı cimi yok bu olayın. Onur sözünü tutmayı gerektirir. Bir taraf sözleşmenin gerekliliklerini yerine getirmiş, diğer taraf getirmemiş, nasıl tevil edilirse edilsin bu onursuzluktur. Bu olmasaydı sen Lannister ordusunun yarısını imha edip Jaime Lannister'ı ele geçiremeyecektin. Adam bir kralın kayınpederi olmak istiyordu, kızının da bir kraliçe olmasını. Sen diyorsun zaten dayısı ile evlenecekti işte, ama aynı şey değil bunlar. Lord Walder ne yapmış olursa olsun, öncesinde Robb'un yaptığı adiliktir. Ve Freyler Lannisterla Robb Stark'ı savaş meydanında kıstırıp gebertseydi diyardaki en haklı kişiler olacaktı.

@Dr. Hiluluk diziye göre konuşursak Robb'un yaptığı şey net onursuzluktur. Aşık oldun diye bundan önce yaptığın bütün anlaşmalar fesholmuyor. Evlenme işini rastgele yapma diye bir sözleşme oluyor zaten. Lord Walder net bir şekilde köprüden geçmek istersen ve birliklerimi sana katmamı istersen kızımla evleneceksin dedi mi? Dedi. Kabul ettin mi, ettin.1000 şövalye + 3000 piyade fazla ile köprüyü geçtin mi? Daha lamı cimi yok bu olayın. Onur sözünü tutmayı gerektirir. Bir taraf sözleşmenin gerekliliklerini yerine getirmiş, diğer taraf getirmemiş, nasıl tevil edilirse edilsin bu onursuzluktur. Bu olmasaydı sen Lannister ordusunun yarısını imha edip Jaime Lannister'ı ele geçiremeyecektin. Adam bir kralın kayınpederi olmak istiyordu, kızının da bir kraliçe olmasını. Sen diyorsun zaten dayısı ile evlenecekti işte, ama aynı şey değil bunlar. Lord Walder ne yapmış olursa olsun, öncesinde Robb'un yaptığı adiliktir. Ve Frey'ler Lannister'la Robb Stark'ı savaş meydanında kıstırıp gebertseydi diyardaki en haklı kişiler olacaktı.
Jayne ile yattıktan sonra onu ortada bıraksaydı o da onursuzluk olurdu.

Robb ile Frey kızının arasında duygusal bir bağ yoktu, yani Walder Frey'e yaptığı ayıp olsa da - ki o da Robert isyanı sırasında olaylar sonuca bağlandıktan sonra ortaya çıkıyor ve diyarda 'onur' u ile bilinen birisi değil. Duygusal anlamda diğer kıza yaptığı bir yanlış yok. Ben bunu söyledim. Ki Robb kusursuz diye bir iddiam yok. Yaptığı hatalar var ama 15 yaşında bir çocuğun o yaşta yüklendiği bir sorumluluk için çok da şaşırtıcı değil.

Ha sonuçları ağır oldu tabii ki. Yaptığı salaklık, ama Robb bunları "aaa dur ben şunlara onursuzluk edeyim," diye yapmıyor.

Ki kitaba göre zaten kızın onurunu kurtarmak için evleniyor.

Jayne ile yattıktan sonra onu ortada bıraksaydı o da onursuzluk olurdu.

Robb ile Frey kızının arasında duygusal bir bağ yoktu, yani Walder Frey'e yaptığı ayıp olsa da - ki o da Robert isyanı sırasında olaylar sonuca bağlandıktan sonra ortaya çıkıyor ve diyarda 'onur' u ile bilinen birisi değil. Duygusal anlamda diğer kıza yaptığı bir yanlış yok. Ben bunu söyledim. Ki Robb kusursuz diye bir iddiam yok. Yaptığı hatalar var ama 15 yaşında bir çocuğun o yaşta yüklendiği bir sorumluluk için çok da şaşırtıcı değil.

Ha sonuçları ağır oldu tabii ki. Yaptığı salaklık, ama Robb bunları "aaa dur ben şunlara onursuzluk edeyim," diye yapmıyor.

Ki kitaba göre zaten kızın onurunu kurtarmak için evleniyor.
Kusura bakma hacı ama sen daha şu dakikaya kadar diziye göre olan Robb'u savunuyordun. Ve yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı Robb'un dizide yaptığı şey onursuzluktur.
Walder onuru ile bilinen biri değil derken? Yani ona karşı söz bozmakta sıkıntı yok? Walder Frey'den bir farkı kalır mı o zaman?
Kıza karşı bir şey yok çünkü net bir kız ile sözleşmemişti. Yani seçtiği herhangi bir kızla evlenecekti. Yani doğru, duygusal bir şey yok.
Ki biraz önce yazdığım Westerling yazısında da dediğim gibi Robb bu durumlara aşina bir adamdı. Yani Sarpkaya'yı aldıktan sonra bakımını Jeyne Westerling'in yapmasına izin vermeyebilirdi. Herhangi bir bakire kadınla baş başa kalmayabilirdi. Her ne kadar spesifik bir kişi olmasa da adam nişanlı, net bir şekilde hem de. Nişanlı biri, birisiyle ilişki yaşasa aldatma değil denebilir miydi? Bilincim yerinde değildi falan savunma sayılır mıydı? En başta böyle bir şeye yol açacak ihtimalleri engellersin, hele ki onurlu olmakla bilinen biriysen. O yüzden yapılan şeyde gene onursuzluk vardır kızın onurunu korumaya çalışarak kendi onurunu feda etti. Gençliğin verdiği tecrübesizlikle onursuzluk yaptı, onursuzluk değildi demeye gerek yok.

Kehanet içinde targaryen kanı diye bir durum var bildiğim kadarıyla ama sadece o kadar Starkla yada başka hane ile ilgili bir şey geçmiyor. Bilenler aydınlatabilir.

Bu bahaneyi dile getiren çok kişi gördüğüm için yazayım dedim @Eustass Captain Kidd'ı sadece alıntıladım o kadar xD

Kehanet için yaptı dünyayı kurtardı hikayesi boş iş yani.
Kitapları okumadım ama hatrı sayılır spoiler yemiştim.Açıkçası bende Rhaegar'ın her şeyi AA kehaneti için yaptığını düşünüyorum.Eğer Rhaegar AA'nın Lyanna'dan geliceğini bir şekilde biliyorsa motivasyonu milyonları kurtarmak için binleri feda etmek olabilir.Yani diyarı istemeye istemeye kana bulamış olabilir.Çünkü Rhaegar'ın kitaptaki karakteri bildiğin kusursuz erkek.Martin bu adamı bu kadar kusursuz tasarlamışken aşk için diyarı kana bulayan adam profiline sokacağını sanmıyorum.Gerçi bu kadar kusursuz bir adamda bir yamukluk olması tam got ruhuna uyan bir şey ama Rhaegar'da bir ters köşe bekliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık