Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Zaten kitapdan ayrıldığı noktada, özellikle müthiş bir kurgusu olan evrenin düşecegi belliydi ama 7 sezon tam bir felaketti kurgu açısından. 8 sezon da böyle gidiyor biraz kardeşim O nasıl bir savaş planı Allahım çocuk daha iyisini yapar. GOT en büyük özelligi kurgusudur tmm kitaplar yok düşecek biraz kurgun ama bu kadar çakılmassın kardeşim. Herkez malum duruma söyleniyor ama bence sıkıntı orası degil daha iyi yapılabirmi evet ama gözlerim kanada resmen savaş planı izledikçe.

Başka türlü olmuyor. Yani ejderha ateşinin etki etmediği bir adamı, ejderha ateşi ile dövülmüş bir bıçak ile öldüremezsin.
sam night kingle alakalı bi kitapta o bıçağın resmini görmüştü sanki. Belki valyrian steel değil de sadece o bıçak öldürüyordur diyeceğim ama DxD bile “valyrian steel’la öleceğini biliyorduk” diyor. Emin değilim.

Ben o küçük yarayla ölmesini sevmedim. Yaralansa canı yansa yine anlarım.

Başka türlü olmuyor. Yani ejderha ateşinin etki etmediği bir adamı, ejderha ateşi ile dövülmüş bir bıçak ile öldüremezsin.
O bıçak Valyrian çeliği değil mi zaten? Normalde de büyülü bir madde. O yüzden ejderha ateşinde dövülmesi artı bir etkidir ama o bıçağa güç veren durum ateş değil, çeliğin maddesi değil mi?

Uzun uzun düşündükten sonra Night King olayını mantıklı bir temele oturabildim kafamda.

Bildiğiniz gibi Night King, kalbine ejderhacamı sokulmak sureti ile Ak Gezen yapılıyordu. Ormanın Çocukları ona büyük güçler vermişti. Hiçbir şekilde ölmezdi, ancak yaratıldığı yerde öldürülebilirdi. Bilen bilir, büvet ağaçları büyülü ağaçlardır. Night King bu ağacın altında yaratıldığı için, bu ağacın altında sonunu görebilirdi. Bu gerçeği bilenler sadece eski Üç Gözlü Kuzgun ve Ormanın Çocukları'ydı. Ancak Bran de bunu geçmişe giderek gördü ve öğrendi. Night King mağarayı bastığı zaman sadece Bran kurtuldu, bu yüzden de sırrını bildiği için onun peşine düştü. Winterfell Savaşı'ndan önce Bran, savaşın gidişatını gördü. Yani en başından beridir Arya'nın, Night King'i öldüreceğini biliyordu. Bu yüzden hançeri ona verdi. Night King'in sırrını bildiğinden o ağacın altında bekledi ve bahsi geçen sırrı kimseye söylemedi. Zira Night King akıllı biriydi. Eğer bariz şekilde ağacın altına çekildiğini anlasaydı, sırrının ortaya çıktığını da fark ederdi. Dany bu gerçekten habersiz olarak Night King'i ejderha ateşi ile yakmaya çalıştı, ama işe yaramadı. Night King o esnada sırrının bilinmediğini anladı ve gülümsedi. Ondan sonra temkinli davranmayı bırakıp, doğrudan Bran'e gitti. Kendisine karşı koyacak kimse kalmadığından emin olduğu için de, ağacın altına girmekte sakınca görmedi. Gerisini biliyorsunuz.
Mantıklı geldi. Güzel düşünmüşsün.
Arya'nın öldürmesi beni rahatsız etmedi. Beni rahatsız edden şey, Night King'in amacının, arka planının falan işlenmemesi oldu. Bir anda ortadan kayboldu. Bran çok sessizdi. Ne planladı, ne yaptı anlamadık. Gelecek bölümlerde bunlar açıklanmalı.
An itibariyle gözümde serinin en billurlu karakteri de Lyanna Mormont reistir. Ondan sonra da Arya gelir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık