Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Sağda solda Winterfell düşecek diyenler görüyorum. Bu arkadaşların kaynağı da sızan senaryo. Winterfell düşerse, savaş kaybedilmiş demektir. Ak Gezenleri, Cersei ve 50-60 tane gemisi mi durduracak? Bunu diyen insan, mantık yürütmekten yoksundur.
Ama ak gezenleri durduracak güç şu an winterfell de yok bence ve fragmanda da bize bunu gösterdiler sanki (bende bu arada senaryoyu okudum)
winterfell in düşmesi halinde yayan olarak vadiye kaçmaları zaten imkansız gibi

Jon her ne kadar halasını götürüyor olsa da, Targaryenler içinde ensest ilişki normal bir olay olduğundan, sorun yok.

Ama ak gezenleri durduracak güç şu an winterfell de yok bence ve fragmanda da bize bunu gösterdiler sanki (bende bu arada senaryoyu okudum)
winterfell in düşmesi halinde yayan olarak vadiye kaçmaları zaten imkansız gibi
Winterfell düşerse, kaçacak yer yok zaten. O yüzden düşmemesi gerekiyor. Bana kalsa Essos'a giden ilk gemiye atlar gider, rahatıma bakardım.

Sağda solda Winterfell düşecek diyenler görüyorum. Bu arkadaşların kaynağı da sızan senaryo. Winterfell düşerse, savaş kaybedilmiş demektir. Ak Gezenleri, Cersei ve 50-60 tane gemisi mi durduracak? Bunu diyen insan, mantık yürütmekten yoksundur.
Winterfell savaşı muhtemelen kaybedilcek.Savaşı kaybettikten sonra arkalarında yorulmayan bir ordu ve NK varken nasıl güneye gidecekleri benimde kafamda tam oturmuyor ama muhtemelen kaybedilcek Winterfell.

Mesela NK’yi canlandıran oyuncu Winterfell savaşında Hardhomedaki ölüleri canlandırma gibi bir sahnenin hatta daha etkili bir sahnenin olucağını söylemiş.NK o savaşı kaybetse böyle bir sahne olmazdı heralde.Ya da GoT'un daha ilk sezondaki açılışı bile akgezenlerle yapılmışken yapımcılar kalkıpta akgezenleri daha güneye inemeden kaybettirirse ''Eh bu muydu ilk sezondan beri güçlü ve korkutucu gösterdiğiniz akgezenler'' deriz heralde.En azından ben derim saçma olur.Akgezen olayı tek savaşta kapanmamalı.

Ya da şu bile Winterfell'in kaybedileceğini gösteriyor çok yüksek ihtimalle.

Güneye çekilme kısmında şunu söyliyim.
şu promonun 10. saniyesinde Dany'nin önündeki şekilleri araştırmış bazı fanlar.Onların dediklerine göre o 10. saniyede olan yer Ejderha Kayası'ndaki taht odası.Hatta görselde vardı da bulamadım şimdi.Yani savaştan sonra Ejderha Kayası'na çekilmiş olabilirler.

Winterfell savaşı muhtemelen kaybedilcek.Savaşı kaybettikten sonra arkalarında yorulmayan bir ordu ve NK varken nasıl güneye gidecekleri benimde kafamda tam oturmuyor ama muhtemelen kaybedilcek Winterfell.

Mesela NK’yi canlandıran oyuncu Winterfell savaşında Hardhomedaki ölüleri canlandırma gibi bir sahnenin hatta daha etkili bir sahnenin olucağını söylemiş.NK o savaşı kaybetse böyle bir sahne olmazdı heralde.Ya da GoT'un daha ilk sezondaki açılışı bile akgezenlerle yapılmışken yapımcılar kalkıpta akgezenleri daha güneye inemeden kaybettirirse ''Eh bu muydu ilk sezondan beri güçlü ve korkutucu gösterdiğiniz akgezenler'' deriz heralde.En azından ben derim saçma olur.Akgezen olayı tek savaşta kapanmamalı.

Ya da şu bile Winterfell'in kaybedileceğini gösteriyor çok yüksek ihtimalle.

Güneye çekilme kısmında şunu söyliyim.
şu promonun 10. saniyesinde Dany'nin önündeki şekilleri araştırmış bazı fanlar.Onların dediklerine göre o 10. saniyede olan yer Ejderha Kayası'ndaki taht odası.Hatta görselde vardı da bulamadım şimdi.Yani savaştan sonra Ejderha Kayası'na çekilmiş olabilirler.
Yohn royce yanlarında olduğundan vadiye gitme olayı makul görünüyor ama kılıfına nasıl uydururlar bilmiyorum
Ordu çok büyük. Hatta bu bölümde denilene göre Westeros'ta toplanmış en büyük ordu. Doğal olarak bu kadar askeri kademeli olarak geri çekmek imkansız gibi bir şey. Savaşta ve geri çekilme esnasında verilecek zaiyat ile ordunun yarısından çoğu telef olur zaten. Böyle bir senaryoda takviye kuvvet sadece Cersei'den gelebilir, onun da kafasında nasıl planlar var az çok biliyoruz. Şu senaryoda Ak Gezenler'in savaşı kazanması lazım. Night King tek başına ejderha tehlikesini önlüyor sayılır. Adam tek atışta indirir denk getirirse. Ben Warhammer 40k oynarken ölümsüz ordu Necronlar ile çok uğraşırdım. Çünkü öldükçe geri gelirlerdi. O yüzden turan taktiği ile topyekun bir saldırıda yok etmeye çalışırdım. Ak Gezenler'de durum daha vahim. Çünkü bizim tarafta ölen askerler de tekrar kalkacak ve bize karşı savaşacak. Bizimkilerin savaşı kazanmasının tek yolu, Bran'in gelecekten bir şeyler görmesi ve bize taktik vermesi ile mümkün. Büyük ihtimalle düşmanın varlığını tamamen Night King'e bağlayacaklar, onu öldürünce bütün ordusu kendiliğinden yok olacak.

Klişe.

6.5/10 puanlık bir bölüm. Çok oldu bittiye getirdiler gibi bazı şeyleri. Dizi zaten 50-60 dk jon ile khaalesi cilveleşmeler falan beğenmedim pek.
jon ve arya buluşması vasattı bence duyguyu alamadım. Sansa jon daha iyiydi. Ek olarak ejderhaların yiyecek muhabbeti güzeldi. Az yemiş diye koşuyorsun sonra sevdiceğinle sevişmek için hayvanları yoruyorsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık