Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Güncel Usopp, Eski Rakiplere Karşı

Güncel Usopp Kimleri Yener?

• Kullanılan toplam oy
    126

Üye silindi 1004

Usopp 2yıl önce=2 yıl sonra. Biraz cesaretlenir dedik daha da ödlek çıktı.
Buggy vs Usopp da Buggy den tek yiyeceği kanaatindeyim.
Luffy bile Buggy'i yenemedi (Nami sağolsun). Usopp da yenemez. Ama bu listeyi komple tokatlar babasının oğluysa.

Luffy bile Buggy'i yenemedi (Nami sağolsun). Usopp da yenemez. Ama bu listeyi komple tokatlar babasının oğluysa.
O zekayla fazla hayatta kalmaz da bakma hayali evren. Ben halen Usopp'unun bu rakiplerini tek başına yenemez diyorum. Rakiplerine karşı korkusu onu tamamıyla odaklanma durumundan alıkoyuyor ve rakiplerine karşı etkisiz bir hale getiriyor.

Son düzenleme:

Üye silindi 1004

O zekayla fazla hayatta kalmaz da bakma hayali evren. Ben halen Usopp'unu bu rakiplerini tek başına yenemez diyorum. Rakiplerine karşı korkusu onu tamamıyla odaklanma durumundan alıkoyuyor ve rakiplerine karşı etkisiz bir hale getiriyor.
Genetik ve fiziksel olarak bu rakiplerin hepsini çok rahat tokatlayacak güçte. Psikolojik olarak yetersiz olması ayrı bi durum. Anlık gaza gelse bile hepsini indirebilir.

Genetik ve fiziksel olarak bu rakiplerin hepsini çok rahat tokatlayacak güçte. Psikolojik olarak yetersiz olması ayrı bi durum. Anlık gaza gelse bile hepsini indirebilir.
Valla Don Krieg'i alırsa öpsün başına koysun :D O kadar zorlama bir gözlem elde etti ki hatta zorlama değil milyonda bir gerçekleşebilecek bir olay sayesinde kazandı desek bile yeri olabilir. O gözlemi de kullanabilecek bir antreman yaptı mı o da belirsiz bir konu. Çünkü tam olarak halen ustalık seviyesinde kullanabiliyor mu bilmiyoruz çünkü. Dressrosa arcından beri kullanmadığını hatırlıyorum.

Ben psikolojik etmenleri de öne alınması gerektiğini düşünürüm vs'de. Bunun bariz örneğini Luffy vs Katakuri örneğinde görüldüğü gibi Luffy'nin psikolojik durumlar sonucu baskınlık elde edebilmesini örnek gösterebilirim. Tabi ki ana etmen değil bu ama tabiri caizse yardımcı bir etken olduğunu söylemek mümkün. Psikolojik etmenler fiziksel etmenlere oranla az etki gösterebilir ama etkisi de azımsanamaz. Anlık gaza gelip saldırana kadar bu adamın gazını alırlar.

Hatta çoğunu da alsın farzedelim ama Jabra,Kaku ve Daz Bones'i alamaz. Daz Bones ve Kaku'nun karşısında ki Zoro bile bu adamlar için çokca uğraşmak zorunda kaldı. Timeskip sonrası 2 3 değişen materyaller ve kaslı vücutla dönüp anında level atlattırmak bana pekte doğru gelmiyor. Şimdi denilebilir o zaman Zoro'nun seviyesi düşüktü pek ala haklı ve mantıklı bir yorum olur. Ama Zoro'nun bu adamları yenmek için kullandığı materyal(kılıç) ve o materyaldeki ustalığı Usopp'unun her şeyini kapsar ve ötesine geçirir. Bakma Zoro'nun Usopp ile kolunda dövüşmek zorunda olduğunda Oda tam olarak eşit bir vs sağlamak adına öyle bir durum yaptı şahsımca ki Kaku o meyvede usta bile değildi. Kaku'nun dezavantajını sadece Zoro'ya bir aleyh durum getirerek çözmek istedi sadece.

Son düzenleme:

Üye silindi 1004

Valla Don Krieg'i alırsa öpsün başına koysun :D O kadar zorlama bir gözlem elde etti ki hatta zorlama değil milyonda bir gerçekleşebilecek bir olay sayesinde kazandı desek bile yeri olabilir. O gözlemi de kullanabilecek bir antreman yaptı mı o da belirsiz bir konu. Çünkü tam olarak halen ustalık seviyesinde kullanabiliyor mu bilmiyoruz çünkü. Dressrosa arcından beri kullanmadığını hatırlıyorum.

Ben psikolojik etmenleri de öne alınması gerektiğini düşünürüm vs'de. Bunun bariz örneğini Luffy vs Katakuri örneğinde görüldüğü gibi Luffy'nin psikolojik durumlar sonucu baskınlık elde edebilmesini örnek gösterebilirim. Tabi ki ana etmen değil bu ama tabiri caizse yardımcı bir etken olduğunu söylemek mümkün. Psikolojik etmenler fiziksel etmenlere oranla az etki gösterebilir ama etkisi de azımsanamaz. Anlık gaza gelip saldırana kadar bu adamın gazını alırlar.

Hatta çoğunu da alsın farzedelim ama Jabra,Kaku ve Daz Bones'i alamaz. Daz Bones ve Kaku'nun karşısında ki Zoro bile bu adamlar için çokca uğraşmak zorunda kaldı. Timeskip sonrası 2 3 değişen materyaller ve kaslı vücutla dönüp anında level atlattırmak bana pekte doğru gelmiyor. Şimdi denilebilir o zaman Zoro'nun seviyesi düşüktü pek ala haklı ve mantıklı bir yorum olur. Ama Zoro'nun bu adamları yenmek için kullandığı materyal(kılıç) ve o materyaldeki ustalığı Usopp'unun her şeyini kapsar ve ötesine geçirir. Bakma Zoro'nun Usopp ile kolunda dövüşmek zorunda olduğunda Oda tam olarak eşit bir vs sağlamak adına öyle bir durum yaptı şahsımca ki Kaku o meyvede usta bile değildi. Kaku'nun dezavantajını sadece Zoro'ya bir aleyh durum getirerek çözmek istedi sadece.
Yani gözlemi kazanma şekli ve kazandığı gözlem diğerlerinden farklı gibiydi. Biraz branşıyla alakalı. Hatta gözlemden çok duvarların arkasını görüyor gibiydi. Çünkü bize gözlem hep hissetmekle alakalı gibi gösterildi. Ruhsal dinginlik ve her şeyin sesini duymak. Usopp'un gözlemi bildiğimiz görseldi, duvarın arkasını görüp ona göre hareket etti.

Keskin nişancıya uygun şekilde. Yani normalde de çok iyi gördüğü için hakisi ona göre evrildi bence. Bu yüzden zorlama gelmedi bana. Hatta geliştirmesine de gerek yok bence. Doğuştan sahip olduğu bir özellik iyice keskinleşti sadece. Tabii psikoloji çok önemli. Zoro, Kaku ve Daz'ı ruhsal dinginlikle yendi. Özellikle Daz'ı. Fakat Usopp bu seviye için fazla güçlü artık. Özellikle sahip olduğu araç gereç, bitkiler falan filan derken ele avuca sığmaz. Üstüne tayfanın en pis ve karaktersizce dövüşen karakteri. Tüm rakipleri hakkında bilgi sahibi. Önceden hazırlık yaptığı zaman Luffy'e bile pis salça olmuştu. İki sene geçmiş hali olduğu için tüm rakipleri nasıl indireceğini biliyor. Kaku'ya ya da Daz'a iki defa jet kadranıyla vursa indirir.

Bir gün gelicek "Vaaaaay" diyeceksiniz."Usopp büyük adammış.Biz değerini bilemedik."

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık