Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[FİNAL] BÜYÜK KORSANFAN FAVORİ KARAKTER ANKETİ

Favori karakteriniz hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    290
  • Anket kapatılmış .
Gerekli bilgilendirmeyi sayfa 78'de yapmış bulunmaktayız. Daha sonra ki oy durumlarıda elimizde mevcuttur. Oy değiştirme sabah 10:48 civarıda açılmıştır. Ancak gördüğünüz üzere (ilk fotoğrafta) sabah 6:01 sularında Luffy bir oy (rakamla 1 oy) ile öndedir.

Elinizde bu tarz bilgiler yok ise lütfen iddialarda bulunup, insanları töhmet altında bırakmayınız.

Yarı finalde
Zoro 66
Sanji 58

Luffy 43
Shanks 39
WB 35

Finalde şu an
Zoro 73 (+7)
Sanji 45 (-13)

Luffy 85 (+42)
Shanks 46 (+7)
WB 22 (-13)

Hangi karakterler arasında geçiş oluyormuş belli ;)
Hatalı bi yöntem. İstatistiğe hakaret etmişsin be Rika.
Şimdi biri çıkar Luffy %35ten düşmüş oyları kaymış falan da der sana uyup tam olur.

Farkların bi kaçını sayayım anlarsın.
1) Oy sayısı farklı.
2) Seçenek burada daha az.
3) Yarı finalde ki yine Mercury'nin işleri Zoronun grubu 9 kişiyken Luffynin grubu 15 kişi idi üstelik Luffy-Shanks garantilediği için Wb-Croco atışmasına döndü konu.
4) Verilere bakarsan Luffy o oylamada %35 iken daha fazla oyu olmasına rağmen burada yüzdesi daha düşük. Yine oy sayılarıyla ilgili tabi bu.
5) Burada tek oy hakkı var. Ben mesela Sanjiyi de severim Luffy'yi de ama tek oy hakkım olunca Luffy'ye kullandım. Bu yüzden iki anket karşılaştırılamaz şartlar ve katılım aynı değil.
6) Senin iddian Sanjinin oylarının Luffy'ye kaydığı ama tersine Zoro fanı olup yarı finalde Sanjiye oy atan ama burada Zoroyu tercih eden adamlar var. Zoro-Sanji aynı gruptayken aralarında öyle muazzam farklar yoktu yarı finalde.
7) Oy değişimi konusunda ya en baştan kural konulur ya da değişecekse de oylama yenilenirdi. Anketi yapan Mercury -az değilsin anketör- arkadaşımız direkt Zoroya yarayacağını düşündü ifadelerinden o anlaşılıyordu ama yine istediği sonuç çıkmadı. İtirazlar sonunda ilk haline döndü oylama.
8) Zoro dediğin Luffy dediğin hayali karakterler. Bunlara sebep böyle yanıltmacalara başvurulmasını sevmedim. :(

Son düzenleme:
Şimdi biri çıkar Luffy %35ten düşmüş oyları kaymış falan da der sana uyup tam olur.

1) Oy sayısı farklı.
3) Yarı finalde ki yine Mercury'nin işleri Zoronun grubu 9 kişiyken Luffynin grubu 15 kişi idi üstelik Luffy-Shanks garantilediği için Wb-Croco atışmasına döndü konu.
4) Verilere bakarsan Luffy o oylamada %35 iken daha fazla oyu olmasına rağmen burada yüzdesi daha düşük. Yine oy sayılarıyla ilgili tabi bu.
5) Burada tek oy hakkı var. Ben mesela Sanjiyi de severim Luffy'yi de ama tek oy hakkım olunca Luffy'ye kullandım. Bu yüzden iki anket karşılaştırılamaz şartlar ve katılım aynı değil.
6) Senin iddian Sanjinin oylarının Luffy'ye kaydığı ama tersine Zoro fanı olup yarı finalde Sanjiye oy atan ama burada Zoroyu tercih eden adamlar var. Zoro-Sanji aynı gruptayken aralarında öyle muazzam farklar yoktu yarı finalde.
7) Oy değişimi konusunda ya en baştan kural konulur ya da değişecekse de oylama yenilenirdi. Anketi yapan Mercury -az değilsin anketör- arkadaşımız direkt Zoroya yarayacağını düşündü ifadelerinden o anlaşılıyordu ama yine istediği sonuç çıkmadı. İtirazlar sonunda ilk haline döndü oylama.
8) Zoro dediğin Luffy dediğin hayali karakterler. Bunlara sebep böyle yanıltmacalara başvurulmasını sevmedim. :(
:respect:
Bazıları anlamadan konuşmuş boş ver sen.:D

1) Oy sayısı farklı.
Hohaha. Üşenmeyip şunları yazmanıza imreniyorum. Çabuk sıkılıyorum la ben.

Diğer anketlerde kim nereye oy atmış onların da analizi lazım bize aslında. Asıl oyun orda...

Yarı finalde
Zoro 66
Sanji 58

Luffy 43
Shanks 39
WB 35

Finalde şu an
Zoro 73 (+7)
Sanji 45 (-13)

Luffy 85 (+42)
Shanks 46 (+7)
WB 22 (-13)

Hangi karakterler arasında geçiş oluyormuş belli ;)

1) Oy sayısı farklı.
Burada bir kaç şey sayılmış. Ben de ekleyeyim bir kaç tane.

Sanji-Zoro arasında ki oy farkı YF'de 8 Finalde 28. 20 oyluk bir artış var. Bu artışı sağlayan etmenlerden bir kaçının cevabını soralım. Bilginiz varsa paylaşıp ikna ederseniz sevinirim.

2 oy hakkı olduğundan bu iki karaktere aynı anda oy veren insan sayısı ?

Bu iki karaktere oy veren toplam insan sayısı ?

Ankette(YF) oy kullanan toplam insan sayısı ?

Bu iki karakter arasında sadece Sanji'ye oy verenlerin sayısı ?

Sadece Sanji'ye verip finalde Luffy'ye, Shanks'a, Wb'ye oy veren kişi sayısı ?

YF'de Sanji'ye oy verip, bu tur hiç oy kullanmayan kişi sayısı ?

Bu iki karakter arasında sadece Zoro'ya oy verenlerin sayısı ?

YF'de Zoro'ya oy verip, bu tur hiç oy vermeyen kişi sayısı ?

Sadece Zoro'ya oy verip finalde Luffy'ye, WB'ye, Shanks'a oy veren kişi sayısı ?

Hiç oy vermeyip, bu turda Luffy'ye oy veren kişi sayısı ?

Bunların verileri olmadan bu 8 farktan 28 farka çıkışı yani farkta ki 20 artışın fazla mı az mı olduğunu, nasıl tespit ettin ? Zira oy hakkı teke inmiş, ikisine birden oy atılamaz olmuştur. 13 oy kaymış mıdır, yoksa 2 oy hakkı olmadığından verilemeyen oylar da var mııdır?

Misal 5 karakterde toplam (-) eksi oy 26 iken
Sadece Luffy'nin oyu 42 artmıştır. Toplam artan oy sayısı 56'dır. Arada 30 oy fark bulunmakta. Hepsi Luffy'e kaymış olsa bu eksi oyların, Luffy'ye kalan 16'yı, Zoro ve Shanks' toplam 14 oyu kim atmıştır ?

Luffy'ye sadece bu eksilen oylardan oy gelmediği bariz bellidir ki bu -13'ün hepsi Sanji fanı mıdır? Luffy fanı olup YF'de Zoro ve Sanji'ye oy atan ancak burada Luffy'ye giden oyların bu -13 içindeki oranı nedir ?

Bu da şu sorunun da cevaplanması gerektiğni gösteriyor:

Sanji'ye ve Zoro'ya hiç oy vermeyip finalde Luffy'ye oy veren kişi sayısı ?

Sanji'den 13 oy eksilirken Zoro 7 artmış, farkta da 20 artış var. Bu bize neyi gösterir ?

Bu rakamlara bir kulp uydurup bir şeyler iddia edebilir herkes. "Sanji'den Zoro'ya 7 oy kaymış" gibi.

Şunun da sayısı meçhuldür. YF'de Luffy'ye oy vermeyip Zoro'ya verenlerin sayısı ?

Luffy nasılsa çıktı diye Luffy'ye oy vermeyip Luffy'den diğer karakterlere kayan oy sayısı?

Bu karakterler arasında en çok Luffy'yi seven ancak Luffy'nin olduğu YF'de Luffy'den daha çok sevdiği iki karakter olan insan sayısı ?

Bundan dolayı yukarıda ki soruların cevabını bulmadan iddianı kanıtlayamazsın. Kanıtlanamayan iddiada iftiradan öteye geçmez malesef.

Gelelim diğer meseleye. Bizim çürütmeye senin ispatlamaya çalıştığın iddia şudur ki bu ankette oy değiştirme açılınca Sanji'den oylar Luffy'ye kaymıştır ya da oy değiştirme olursa Sanji'ye oy verenler, Zoro Luffy'ye yaklaşınca oylarını Sanji'den çekip ona atar.

Attıkların da bu iki iddiayı aklar bir bilgi yoktur. Zira oy değiştirme kapalıyken de yarı finalde "Sanji'ye oy atan bir kişi" finalde Luffy'ye oy atabilirdi. Oy değiştirme açıkken oylar kayıyorsa bu kaymanın sebebi nedir ? Kapalı olması neden bu durumu engellememiş ? Bu anketi Luffy oy değiştirme açılınca Sanji'den kayan oylar (Sanji'den oyunu çekip Luffy'ye atılan oylar) ile kazanmamıştır. Bunu kanıtlayacak bilgi ve belgeye sahibiz.

Son düzenleme:
Burada bir kaç şey sayılmış. Ben de ekleyeyim bir kaç tane.

Sanji-Zoro arasında ki oy farkı YF'de 8 Finalde 28. 20 oyluk bir artış var. Bu artışı sağlayan etmenlerden bir kaçının cevabını soralım. Bilginiz varsa paylaşıp ikna ederseniz sevinirim.

2 oy hakkı olduğundan bu iki karaktere aynı anda oy veren insan sayısı ?

Bu iki karaktere oy veren toplam insan sayısı ?

Ankette(YF) oy kullanan toplam insan sayısı ?

Bu iki karakter arasında sadece Sanji'ye oy verenlerin sayısı ?

Sadece Sanji'ye verip finalde Luffy'ye, Shanks'a, Wb'ye oy veren kişi sayısı ?

YF'de Sanji'ye oy verip, bu tur hiç oy kullanmayan kişi sayısı ?

Bu iki karakter arasında sadece Zoro'ya oy verenlerin sayısı ?

YF'de Zoro'ya oy verip, bu tur hiç oy vermeyen kişi sayısı ?

Sadece Zoro'ya oy verip finalde Luffy'ye, WB'ye, Shanks'a oy veren kişi sayısı ?

Hiç oy vermeyip, bu turda Luffy'ye oy veren kişi sayısı ?

Bunların verileri olmadan bu 8 farktan 28 farka çıkışı yani farkta ki 20 artışın fazla mı az mı olduğunu, nasıl tespit ettin ? Zira oy hakkı teke inmiş, ikisine birden oy atılamaz olmuştur. 13 oy kaymış mıdır, yoksa 2 oy hakkı olmadığından verilemeyen oylar da var mııdır?

Misal 5 karakterde toplam (-) eksi oy 26 iken
Sadece Luffy'nin oyu 42 artmıştır. Toplam artan oy sayısı 56'dır. Arada 30 oy fark bulunmakta. Hepsi Luffy'e kaymış olsa bu eksi oyların, Luffy'ye kalan 26'yı, Zoro ve Shanks' toplam 14 oyu kim atmıştır ?

Luffy'ye sadece bu eksilen oylardan oy gelmediği bariz bellidir ki bu -13'ün hepsi Sanji fanı mıdır? Luffy fanı olup YF'de Zoro ve Sanji'ye ancak burada Luffy'ye giden oyların bu -13 içindeki oranı nedir ?

Bu da şu sorunun da cevaplanması gerektiğni gösteriyor:

Sanji'ye ve Zoro'ya hiç oy vermeyip finalde Luffy'ye oy veren kişi sayısı ?

Sanji'den 13 oy eksilirken Zoro 7 artmış, farkta da 20 artış var. Bu bize neyi gösterir ?

Bu rakamlara bir kulp uydurup bir şeyler iddia edebilir herkes. "Sanji'den Zoro'ya 7 oy kaymış" gibi.

Şunun da sayısı meçhuldür. YF'de Luffy'ye oy vermeyip Zoro'ya verenlerin sayısı ?

Luffy nasılsa çıktı diye Luffy'ye oy vermeyip Luffy'den diğer karakterlere kayan oy sayısı?

Bu karakterler arasında en çok Luffy'yi ancak Luffy'nin olduğu YF'de Luffy'den daha çok sevdiği iki karakter olan insan sayısı ?

Bundan dolayı yukarıda ki soruların cevabını bulmadan iddianı kanıtlayamazsın. Kanıtlanamayan iddiada iftiradan öteye geçmez malesef.

Gelelim diğer meseleye. Bizim çürütmeye senin ispatlamaya çalıştığın iddia şudur ki bu ankette oy değiştirme açılınca Sanji'den oylar Luffy'ye kaymıştır ya da oy değiştirme olursa Sanji'ye oy verenler, Zoro Luffy'ye yaklaşınca oylarını Sanji'den çekip ona atar.

Attıkların da bu iki iddiayı aklar bir bilgi yoktur. Zira oy değiştirme kapalıyken de yarı finalde "Sanji'ye oy atan bir kişi" finalde Luffy'ye oy atabilirdi. Oy değiştirme açıkken oylar kayıyorsa bu kaymanın sebebi nedir ? Kapalı olması neden bu durumu engellememiş ? Bu anketi Luffy oy değiştirme açılınca Sanji'den kayan oylar (Sanji'den oyunu çekip Luffy'ye atılan oylar) ile kazanmamıştır. Bunu kanıtlayacak bilgi ve belgeye sahibiz.

Bir de Shiki'nin yaptığı yarı finalde. Kimlerin oy attığı görülmüyordu :D Tabi bu sorduklarına cevap verebilecekler mi acaba:cool:

Siz burada 85 oy alan Luffy, 73 oy alan Zoro, 46 oy alan Sanji, 22 oy alan WB ve 46 oy alan Shanks görürsünüz. Ben burada Luffy'e oy vermeyen en az 187 kişi, Zoro'ya oy vermeyen an az 199 kişi, Sanji ve Shanks'a oy vermeyen en az 226 kişi ve WB'ye oy vermeyen en az 250 kişi görürüm.:sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık