Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Evim Evim Memleketim!

Bilgisayarda fotoğraf yok. İnternetten aldım. :)

Bozkır-Elmaağaç köyü. Telefondan fotoğraflarını çekip atarım. Gerçi rehberden çekeceğim için net olmayacak ama olsun. :D

Bekliyoruz. :) İsmi güzelmiş çok mu elma yetişir?

Biz de görseydik o mahalleyi. :)
Yetişir yetişmesine de köyün isminin orayla alakası yok. :D Çok saçma bir yerden gelmiş. Osmanlı'da seferberlik zamanında köylerden asker toplayan üç tane yetkili bizim oraya gelmiş. Tabi bizim köy o zamanlar 5-6 evden oluşuyor. Yetkililer bakışmışlar birbirlerine buradan mı adam alacağız diye sonra demişler Alma geç. Tabi bizimkiler bunu duyup dalga geçmişler birbirlerine bakıp alma geç diye diye Elma ağaç olmuş. :D:D

Yetişir yetişmesine de köyün isminin orayla alakası yok. :D Çok saçma bir yerden gelmiş. Osmanlı'da seferberlik zamanında köylerden asker toplayan üç tane yetkili bizim oraya gelmiş. Tabi bizim köy o zamanlar 5-6 evden oluşuyor. Yetkililer bakışmışlar birbirlerine buradan mı adam alacağız diye sonra demişler Alma geç. Tabi bizimkiler bunu duyup dalga geçmişler birbirlerine bakıp alma geç diye diye Elma ağaç olmuş. :D:D
O nasıl iş öyle. :D Nasıl değişmiş öyle o cümle!!! Ama akılda kalıcı güzel bir isim olmuş en azından. :)

Cidden çok şaşırdım.Uludere inanılmaz güzel bir yermiş ya.Televizyonda falan o yöreler genelde terör bölgeleri olarak gösterildiği için insan daha bir farklı hayal ediyor.Ben de 4 gün sonra bildim bileli yazlarımı geçirdiğim yazlığımıza geçicem.Orayı çeker atarım imkan olursa,Balıkesire gitmeye çok var çünkü :)

Cidden çok şaşırdım.Uludere inanılmaz güzel bir yermiş ya.Televizyonda falan o yöreler genelde terör bölgeleri olarak gösterildiği için insan daha bir farklı hayal ediyor.Ben de 4 gün sonra bildim bileli yazlarımı geçirdiğim yazlığımıza geçicem.Orayı çeker atarım imkan olursa,Balıkesire gitmeye çok var çünkü :)
Merakla bekliyorum. :) Medyada gösterilen şeyler genelde öyle oluyor ne yazıkki ama elbette orada yaşayan işcisi memuru çiftçisi esnafı çocuğu büyüğü farklı hayatlar var. Kendisine ait bir doğası kültürü var. Zamanla daha çok bunlar anlatılır umarım. :) Balıkesirde babamın askerliğinin bir kısmı geçmişti galiba anlatırdı. Yazlık nerede?

Yazlık Balıkesirin sahil ilçelerinden biri olan Burhaniyede.Burhaniye-Öreni duymuşsundur belki.Ayvalık-Burhaniye-Akçay-Altınoluk koskocaman bi u oluşturuyor.Enfes bi kıyı şeriti :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık