Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Enies Lobby Dövüşleri Hakkında

Asura teknik değil bir form ise işler karışır.
Çünkü shisi sonson tarzı bir teknik gibi değil 6 kollu biçimde koşabiliyor gelen slashı kesebiliyor ardından devam edip Kaku'yu kesiyor.

Sanji nasıl ayağından ateş çıkarıyordu diyorduk Zoro'nun kol meseleside muamma.
Eğer belli bir form ise g2 gibi düşünmek lazım. Luffy kaç yumruk atmıştı Blueno'ya sayarmısınız ?

@Densetsu no Samurai
Yalnız yanıldığın bir nokta daha var. Zoro kesemedi çünkü tekkaisini aşamadı. Zürafa meyvesi Kaku'ya kesilmeyecek bir kalın deri falan vermedi. Civciv meyvesi yese onu da kesemeyecekti asurayı açana kadar. Özel bir savunması yoktu yani. Zoro'nun rakiplerinin savunması çok güçlü görülüyor çünkü Zoro kesemiyor. Bir tek aklıma Daz Bones geliyor, ki o da aman aman değildi öyle.
Tekkaisinin sağlam olmasının nedeni mangakanın zürafanın savunma özelliğini ön plana çıkarmak istemesi. Yoksa dediğin gibi özel bir derisi vs. yok.

Yani Zoro kesemediği için mi güçlü oluyor rakibin savunması ? :) Güzelmiş, iyiymiş, hoşmuş.

Zoro'yu Daz Bones kadar zorlayan biri çıkmadı yalnız bu zamana kadar. Zoro zorlanmaz repliğini yalancı çıkardı adam resmen. Daha nasıl ''aman aman'' zorlanacaktı bilemiyorum.

Zoro'nun Daz Bones'a karşı zorlanması çeliği kesememesinden.
Misal Shanks ile Jozu'yu kapıştır. Shanks elmas diye kesemezse ciddi sıkıntı çeker. Zoro'da bu sıkıntıyı çekti kılıç kullanmayı bıraktı en sonunda kalktı binayı kaldırdı Daz Bones'ın üzerine fırlattı.
O yüzden Daz Bones-Zoro dövüşünü Zoro demiri kesmeyi öğrendikten önce ve sonra diye ayırmak lazım.
Skype'de tekrar karşılaşsalar Zoro demiri kesmeyi bildiğinden çok zorlanmadan yenerdi.

Zoro'nun Daz Bones'a karşı zorlanması çeliği kesememesinden.
Misal Shanks ile Jozu'yu kapıştır. Shanks elmas diye kesemezse ciddi sıkıntı çeker. Zoro'da bu sıkıntıyı çekti kılıç kullanmayı bıraktı en sonunda kalktı binayı kaldırdı Daz Bones'ın üzerine fırlattı.
O yüzden Daz Bones-Zoro dövüşünü Zoro demiri kesmeyi öğrendikten önce ve sonra diye ayırmak lazım.
Skype'de tekrar karşılaşsalar Zoro demiri kesmeyi bildiğinden çok zorlanmadan yenerdi.
Aynen. Zaten sadece o dövüş için değerlendiriyorum sonrası için değil. Zoro genelde nasıl kesileceğini anladıktan sonra pat vuruyor geçiyor zaten.

Bazıları Sanji>Zoro falan yazmış siz ne içiyonuz yaw :oleyo2: Sanji travesti ile dövüşürken Zoro demiri kesiyodu :hhh:
İşe o mantıkla yaklaşacaksak yandık demektir. Zoro çeliği kesebilmek için bin bir takla atarken, felsefe üstüne felsefe üstüne felsefe yaparken Luffy taa seri başlarında parmaklarıyla çeliği kırıyordu. (Arlong'un kiribachi'si) Gerçi sırf bu bahsettigim olay da bazı şeylerin net mesajı aslında ama olsun. :/ Sineğin kanadından yağ çıkarmaya gerek yok.

JoyBoy

Bu arkadaşın Mihawk konusunu da kılıçların içinde ki (muhtemel) şeytani güçlerle ilgili olan teori konusunu da dikkatle incelemiş okumuştum. Esasen kılıç dövüşünü bende oldukça severim ve sword-wielder karakterler izlediğim/oynadığım tüm serilerde beni çeker. Ama bağnaz olmak başka şey.

Databooklar vikipedi bilgileri vesaire çok umrumda değil. Mangayı okuyarak öğrenerek çıkarım yapmaktan yanayım. Bu arca kadar aklımda canlanan daimi güç dengesi (Luffy, Zoro ve Sanji arasındaki) tam olarak Lucci, Kaku ve Jyabura'nın Dourikileri arasındaki fark misaliydi. Yani Sanji ile Zoro arasında çok minimalize bir fark söz konusu iken Luffy'nin onlardan bariz bir beden önde olduğunu düşünüyordum. Velhasıl dövüşlerde gördüklerimizi irdeledikçe ufak tefek farklar ortaya çıksa da eşleşmeler bana gözlemlerimin nispeten doğru olduğunu gösterdi. Bu serinin en güzel özelliği karakterleri konusunda bir fanatizm oluşturmaması. Yani sadece çok seven ve hiç sevmeyenlerden oluşan bir kitle değilde çekimser ılımlı yaklaşan bi kitleye de hitap ettiğini düşünüyorum. Ama senin okuyup incelediğim üç kapsamlı konunda da özellikle kılıç dövüşünü sevdiğini gösteren ortak noktan dikkatimi çekti.

Uzun lafın kısası dostum bu serinin adı One Piece. Önemli bir yeri olsa bile kılıç ve kılıç dövüşü genelde ikinci adamların eline bırakılmış. (Rayleigh, Zoro vs.) Sürekli sword-wielder karakterleri (diğerlerinin sırtına basarak) yüceltmeye çalışman burada pek yemiyor gibi. Sen iyisi mi Afro Samurai, Sword Art Online falan takip et. Kılıç dövüşü bu seride her ne kadar önemli olsa da hiçbir zaman senin arzuladığın gibi ana karakterle denk olmayacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kaku 2200
Jyabura 2180

Ama farkın bir farklı yanı Kaku'nun ek olarak kılıç kullanması. Yani Kaku'nun saf fiziki gücü 20 fark ediyor. Burdan hesap edin.

Kaku Jyabura'dan milim farkla güçlü değil. Kılıç işin içine girince o fark açılıyor.

Lucci ise net bir şekilde güçlü hepsinden. Ben inanıyorum ki Lucci tek başına diğer üyeleri alır savaşta.

Son düzenleme:
Seriye yeniden başladım ve şans eseri water 7 arcı yeni bitirdiğim için de olaylar parça parça değil bir bütün ve tamamiyle hala aklımda. Tek tek bu sayfaya kadar herkesin yorumunu okudum bir çok arkadaşımız sadece kendi yorumlarını kendi akıllarında kurdukları güç dengesi ile amaçsızca savunmaya çalışmış. One piece ilerisi soru işaretleri ile dolu olsada yayınlanan bölümler hep çok detaylı ve net anlatılan bir seri. Oda hiç bir detayı boşuna bizlerle paylaşmıyor burada herkes doriki (fiziksel güç) seviyeleri ile tanıtıldı biz her ne kadar kıyaslamaya çalışsakta bu değişmez bir gerçek. Kaku ya kılıç avantaj sağlaması gibi bir durum söz konusu bile değil çünkü kılıç sonrası gücünde bariz bir değişim olmadı aksine bacaklarını savurması kılıç savurmasından daha çok hasar veren saldırılardı. Bir diğer konu ise karakterlerin 6 stil deki başarı seviyeleri Fukuro Kazı da diğer stillere göre öndeydi, jabranın kendi en iyi stili tekkai, Kaku rankyaku ve Lucci shigan. Dolayısı ile jabranın da savunmasına kimse güçsüz dememeli çünkü adam kendi söyledi hareket bile ederken tekkai kullanabilen tek cp9 üyesi olduğunu bu durumda savunması en güçlü Kaku değil Jabradır (bu ikili içinde). Zoronun Lucciyi alabileceğini savunan atkadaşlar ise hayal dünyanıza hayran kaldım. Zoroyu bende severim ama maalesef Lucci yi göremeden muhtemelen çoktan ölmüş olurdu.diğer yorumlarada verilecek cevaplar var fakat uzun yazmaktan çabuk sıkıldığımdan burada kesiyorm .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık