Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Enel'in Seviyesi

Enel'in Seviyesi ?

• Yonkou'ların 2.kaptanı

Kullanılan: 60 20.5%
  • Amiral

Kullanılan: 68 23.2%
  • Shichibukai

Kullanılan: 104 35.5%
  • Koramiral

Kullanılan: 22 7.5%
  • Bi'şey olmaz bundan

Kullanılan: 39 13.3%

• Kullanılan toplam oy
    293
Kişiliği, meyvesi, karakter tasarımı ve bu özelliklerin birbiriyle uyumu olsun çok beğendiğim ve çok sevdiğim bir karakter.

Ama bunların bir arada bulunmasıyla karakterin eksi yanları da ortaya çıkıyor. Buda güç konusunda, logia olması ve hayatında hiç dayak yememiş olmasının verdiği güvenle kendini yakın dövüşte hiç geliştirmemiş. Bir de meyvesinin kısılmış olduğu gerçeği var.

Yine de akıl edip manthrası ve meyvesini harmanlayıp muhteşem bir gözlem hakisi elde etmiş.

Meyvesini kullanmak konusunda mükemmel bir yeteneğe sahip, bence meyvesini uyandırmış Doflamingo ve Katakuri ve belki de çoğu korsanın vasat olarak düşünüp yemeye tenezzül etmeyeceği lastik meyvesiyle G2 ve G4 gibi teknikleri bulan Luffy' den sonra meyvesini en iyi kullanan karakter.

Gayet zeki de birisi ama egosu kafasını kullanmasını engelliyor, herkese üstten bakmayı ve düşmanlarını küçümsemeyi bırakması lazım.

Bir eksiği de zırhlandırma hakisi, o da yakın dövüşe hiç girmediği için geliştirme gereği görmemiş, zaten böyle bir şey olduğundan da bihaberdir.
Yakın dövüş ise One Piece için her şey demek, Kizaru bile yakın dövüş biliyor Işık Logiası olduğu halde, tekmesini meyvesi ile güçlendirmeyi akıl etmiş, o yüzden amiral seviyesine çıkmayı başarmış.

Diyeceğim o ki amiral seviyesi olabilecek potansiyele sahip, Rayleigh gibi bir adamdan, iyi bir yakın dövüş/haki eğitimi alsa ya da mavi deniz de 4-5 yıl tecrübe edinmiş olsa ortalığı yıkardı.

Şuanki seviyesi de biraz karışık, haki bilmeyen ve Luffy gibi meyvesi avantajlı olmayan herkesi yenebilir, büyük ihtimal koramiral üstüdür ama Smoker' a yenilir diye düşünüyorum. Amirallerle aşık atamaz, Yonkou sağ kolu da fazla gelir.
Shichibukai seviyesi de çok geniş bir kavram, güçten çok korsanlar arasındaki prestiji ele alınarak bu ünvanın verildiği belli gibi, bir yanda Buggy bir yanda Mihawk var; bunlar aynı klasmanın adamı değiller normalde.

O yüzden isim vererek seviyesini belirtmek daha açıklayıcı olur.
Crocodile ve CC arası bir seviyededir.

ben koramiral dedim. Ama yetenekli koramirallerden olur. Yani gelişime açık olduğundan birisi yetiştirirse amiralliğe yükselebilir. Ama skypia enel koramiralden fazlası değil.

Shichibukai'lik bir seviye değil gözümde, çok daha değişkenlik gösteren bir durum. Moria da, Mihawk da, Law da Shichibukai yani. Belli olmaz pek. Denk gelmemesi gereken belki de tek kişiye denk gelmesi şanssızlığı ve meyvesinin ağır buglı olması dışında kendisini bir daha görürsek amiral ayarında görürüz diye düşünüyorum. Ya da Marco seviyesinde falan. Harcandı adam. :(

Skypia'da ise seviyesi yine çok düşük değil ama bir amiral denemez, çok uzak hatta.

Enel gözümde crocodile neyse o daha fazlası değil açıkcası. Birinin zaafı su diğerinin plastik,zaaflarından yararlanan luffy bunları aynı şekilde yendi nerdeyse. Oda bize eski bölümlerde en baba adamlara bile haki kullandırmaması beni buna itti. Yoksa shicki olan biri hakiye de sahiptir diyebiliriz(buggy dışında). Örnek olarak benim gözümde alabasta da ki smoker ile ace aynı, ikisi de birbirine hiç bir şey yapamıyorlar dı, ben aceyi değerlendirirken smokerdan yüksek de görmüyorum açıkcası ama adam WB'nin 2.komutanı :D şimdi bu adamın seviyesini neye göre yorumlayalım enel de o hesap vallaha ben bu adama ne desem boş, şimdi tekrar karşımıza çıksa full haki bassa herkez önceden niye basmadı der ama bu hepsi için geçerli o zaman wb'nin komutanlarının hiç birinde hakinin olmadığını varsayarak değerlendirmemiz lazım ki imkanı yok böyle bir şeyin. Demem o ki enel bir daha karşımıza çıktığında her türlü haki görebiliriz. Seviyesi tahmin edilemez diye nitelendiriyorum açıkcası eneli.

Kibir olarak Crocodile'dan çok daha fazlası, dikkatsizlik konusundada Crocodile'a 1000 basar. Wiper bile adamı yakalayıp tankladı dikkatsizliğine. Eğer Enel'in kalbini şoklama diye bir yeteneği olmasaydı orada direk ölmüştü. Meyvesi ve kullanımı üst düzeydi kesinlikle, ama dayanıklılığı '' 0 '' bir karakter gözümde. Ödüllerin çok düşük olduğu bir zaman diliminde en az 500 milyon kafa değeri biçilmiş birisiydi Oda tarafından. Ama bu 2 yıl sonra çok çok seviye atlayacağı anlamına gelmiyor.

Ben 2 yıl önceki karakterlerin Lucci dışında aşırı güçlendiğini sanmıyorum. Lucci'nin aşırı güçlenmeside meyvesinden ve çok çalışmasından olacaktır. Çünkü water seven'da '' Ne kadar çalışırsam o kadar güçlenirim, zoanlar bunun için uygun bir yetenek '' demişti. Lucci'ninde böyle bir artısı var işte. Enel'de bunun olacağını sanmıyorum ben. Crocodile içinde aynı şey geçerli gözümde, ikiside eski göründüğü seviyelerinde olacaktır, en fazla tekniklerini daha efektif kullanıyorlardır o kadar. Aynı seviyede kaldıkları için çöp seviyesinde oldukları düşünülmesin, yanlış anlaşılmasın yani, ben 2 yıl önce gösterilen hallerini bile yeni dünyada orta seviye bir eleman olarak görüyorum açıkçası.

enelin şu anda yeni dünyaya gelmesi durumunda bir amiral seviyesinde geleceğini düşünüyorum. meyve olarak gerçekten über bir meyve, aynı zamanda bu meyveyi çok efektif olarak kullanabiliyor, adam oturduğu yerden kilometrelerce ötedeki bir adaya devasa yıldırımlar gönderiyor, meyvesiyle bu kadar uzak bir alana etki edebilen bir karakter henüz görmedik.
k. hakiye gelince adam mantrasıyla '' oo büyüyecek.'' , '' şimdi yumruk atar gibi yapıp tekme atacak'' ve benzeri şekilde geleceği kısa süreli de olsa görebiliyor, bir katakuri olmasa da bence yabana atılacak gibi değil. bunun haricinde yine k.haki ile meyvesini muhteşem kombinleyebiliyor, yine aynı şekilde kilometrelerce ötedeki her şeyden haberi olabiliyor. Üstüne üstlük yaşayan canlıların sayısını dahi söyleyebiliyor. seride gösterilen zirve k.hakilerden birine sahip. Bence bu meyve ve k.hakisine b.haki de eklerse ki iki senede karakterlerde ne oranda değişimler olduğunu da gördük. enelin öğrenmemesi için hiçbir sebep görmüyorum. eğer seriye dönerse yeni dünyada deprem etkisi yapacaktır.

enelin şu anda yeni dünyaya gelmesi durumunda bir amiral seviyesinde geleceğini düşünüyorum. meyve olarak gerçekten über bir meyve, aynı zamanda bu meyveyi çok efektif olarak kullanabiliyor, adam oturduğu yerden kilometrelerce ötedeki bir adaya devasa yıldırımlar gönderiyor, meyvesiyle bu kadar uzak bir alana etki edebilen bir karakter henüz görmedik.
k. hakiye gelince adam mantrasıyla '' oo büyüyecek.'' , '' şimdi yumruk atar gibi yapıp tekme atacak'' ve benzeri şekilde geleceği kısa süreli de olsa görebiliyor, bir katakuri olmasa da bence yabana atılacak gibi değil. bunun haricinde yine k.haki ile meyvesini muhteşem kombinleyebiliyor, yine aynı şekilde kilometrelerce ötedeki her şeyden haberi olabiliyor. Üstüne üstlük yaşayan canlıların sayısını dahi söyleyebiliyor. seride gösterilen zirve k.hakilerden birine sahip. Bence bu meyve ve k.hakisine b.haki de eklerse ki iki senede karakterlerde ne oranda değişimler olduğunu da gördük. enelin öğrenmemesi için hiçbir sebep görmüyorum. eğer seriye dönerse yeni dünyada deprem etkisi yapacaktır.
Yok artık. Meyvenin neresi über? Usopp'u bile öldüremiyor. Çarptığı kimse ölmüyor. Daha g2siz amatör luffyden dayağı yiyip oturdu. Eneli severim ama bir daha geri gelmemesi gerektiğini düşünüyorum. g4 falan çıktıktan sonra geri gelip gene luffy'e kafa tutabilecek seviyede çizilecekse çok saçma olur. Senin elektriğin skypia usopp'u öldürmüyordu be kardeşim dedirtecek sahneler ortaya çıkmasın lütfen.

Yok artık. Meyvenin neresi über? Usopp'u bile öldüremiyor. Çarptığı kimse ölmüyor. Daha g2siz amatör luffyden dayağı yiyip oturdu. Eneli severim ama bir daha geri gelmemesi gerektiğini düşünüyorum. g4 falan çıktıktan sonra geri gelip gene luffy'e kafa tutabilecek seviyede çizilecekse çok saçma olur. Senin elektriğin skypia usopp'u öldürmüyordu be kardeşim dedirtecek sahneler ortaya çıkmasın lütfen.
Gaza gelip amiral seçmiştim :) ama şu cümle koramirale çekmeye yetti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık