Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Enel Geri Dönecek mi?

1 dönücek
2 elbaf ve ya çok büyük olmayan ismi duyulmamış bir adada çıkacak
3 ilk luffi yle dövüşür yenilir ama
son savaşta müttefik olur
4 ilk agresif bir şekilde luffi ye saldırır, son savaşta havalı bir şekilde girer luffi e yardım eder geri aya gider :D

Dönsünde yeni dünyada prospero şeker kamışıyla tokatlasın :(
1.Döner
2.Elbaf
3.Shanks teklicek tövbe ettirecek.Kırık gururuyla başbaşa kalacak.Diz çöküp yalvarcak.
4.Saldırmayı dener,pişman olur.

Bana biraz ilginç gelen şeyler buldum da buraya karalayayım.

Hiram Maxim diye bir abimiz var. Enel'in gemisinin isminin bu abiden geldiği düşünülüyor. Ama biraz daha fazlası olabilir çünkü bu abimizin 3 özelliği var.

1-Bronşit hastasıdır. / Enel ise uzayda bile nefes alabilir
2-Sağır olmuştur. /Enel ise duyma hissi meyvesi ile mantrasını birleştirdiğinde çok uzak mesafelere kadar gidebilir.
3-Ateisttir. /Enel ise Tanrı'nın kendisi olduğuna inanıyor.

Açıkçası Oda'nın etkisi akıyor buradan. Kendisinin Kano Kuni veya Croco ile yolları kesişebilir diyorum.

Bana biraz ilginç gelen şeyler buldum da buraya karalayayım.

Hiram Maxim diye bir abimiz var. Enel'in gemisinin isminin bu abiden geldiği düşünülüyor. Ama biraz daha fazlası olabilir çünkü bu abimizin 3 özelliği var.

1-Bronşit hastasıdır. / Enel ise uzayda bile nefes alabilir
2-Sağır olmuştur. /Enel ise duyma hissi meyvesi ile mantrasını birleştirdiğinde çok uzak mesafelere kadar gidebilir.
3-Ateisttir. /Enel ise Tanrı'nın kendisi olduğuna inanıyor.

Açıkçası Oda'nın etkisi akıyor buradan. Kendisinin Kano Kuni veya Croco ile yolları kesişebilir diyorum.
Güzel saptamalar. Ben de şöyle bir bakayım dedim Hiram Maxim kimmiş diye de, ilk makineli tüfeği tanıtan kişiymiş abimiz.

Bir de şey diyor,

"köşeyi dönmenin tek yolunun aptal Avrupalıların birbirini daha hızlı öldürebilmesini sağlayacak bir silahtan geçtiğini öğrenen Maxim, epeyce para ve ün sahibi olmuştur."

Bu da sanki Antik Silah ile bağdaştırılabilir. Bir çığır açmış herif, Toplumsal anlamda bir yıkıma yol açacak belki de. Herif silahı toplumlara pazarlamış. Savaşların başlamasını sağlamış belki de bir nevi. Aha al sana antik silah işte. Maxim. Neden olmasın ki? :D

Güzel saptamalar. Ben de şöyle bir bakayım dedim Hiram Maxim kimmiş diye de, ilk makineli tüfeği tanıtan kişiymiş abimiz.

Bir de şey diyor,

"köşeyi dönmenin tek yolunun aptal Avrupalıların birbirini daha hızlı öldürebilmesini sağlayacak bir silahtan geçtiğini öğrenen Maxim, epeyce para ve ün sahibi olmuştur."

Bu da sanki Antik Silah ile bağdaştırılabilir. Bir çığır açmış herif, Toplumsal anlamda bir yıkıma yol açacak belki de. Herif silahı toplumlara pazarlamış. Savaşların başlamasını sağlamış belki de bir nevi. Aha al sana antik silah işte. Maxim. Neden olmasın ki? :D
Maxim neydi? Maxim iyilikti, dostluktu, sevgiydi, emekti Maxim. 32 yerinden patlatıp uzay boşluğuna attılar Maxim'i.

Maxim Oda'nın bir sembolüydü bence. Elbette Enel'in elde ettiği uzay teknolojisi ve ordusu ile onarabilir ve geliştirebilir onu. Hatta yepyeni ve daha iyisi bile yapılabilir. Maxim bir çoğunun aksine silah içermeyen ve savunmasız bir gemiydi. Ancak Enel ile gücü birleştiğinde potansiyeli ortaya çıkıyordu. Enel'in bir ordusu var ve onları kullanacaksa, uzayda automata'ların uçabilmeleri veya gemiden savaşmaları gerekiyor. Bu bağlamda belki dizayn edilmiş geminin adı Hira Maxim olabilir.

Hiram, asil tanrı soyu ve yok edici anlamlarını içerirken, Hira ise Japon imparatorluk donanmasına ait 11 parçadan oluşan hücumbotlardan birinin adıdır. Çin savaşında kullanılmışlardır. Tam odanın anlam sentezleyip yapıştırması gibi isim.

Ayrıca Hiram Maxim, Çin de din ve inançlarla, teknoloji ve bilimin gelişmeyeceğini savunup düşüncelerini yaymıştır.
Hira ise Çin savaşında kullanılmıştır.

Bundan dolayı Enel'in yolu Kano Kuni ile kesişebilir demiştim. Tabi Hiram Maxim bir isim bulma oyunundan öteye de gitmeyebilir.
Sonuçta Enel bir elektrik şirketinin ismi yani meyve yönü, Enel Hakk ise Tanrı benim demektir ki buda kişiliğidir.

Bende Luffy'nin onun yanına gideceğini düşünüyorum, dünyaya inerek dengeleri bozar. Tabii değiştiyse, aklı başında biri olduysa gelebilirde.

Bu arada Enel meyvesini nereden bulmuş merak ediyorum, aynı şekilde Urouge. Demek ki oralarda bile var şeytan meyvesi

Enel wanoya gelir
BB bunu öldürür.
Meyveyi burgess yer
sanji burgess tan çalar
Sanji kami olur.
Son

Bu seri amaçlara ve hayallere hiç olmadığı kadar fazlaca önem verilen bir seri. Enelin hayali uzaya gitmekti ve gitti. Bu saaten sonra hikaye kadim ırklara kadar derinlesmeyecekse gelmesinin bir anlamı yok. Yank gelip be yapacak ki?

Kapak hikayelerine bakılırsa bir şeyler keşfetti ve kesinlikle dönecek.
Viking tarzı bir adada karşımıza Thor gibi çıkar. O ada büyük ihtimal Elbaf olur.
40 yaşındaki adamlarin çaylak sayıldığı ve her geçen gün güçlendiği seride Enel elbette ki büyük bir güç toplayıp seriye damgasını vuracaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık