Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Yalnız bu bilimkurgu klasikleri İthakinin yaptığı en iyi iş olabilir galiba, yıllarca çevirisi beklenen efsane kitaplar, çevirisi eskiyen kitaplar ve farklı ülkelerden yazarlar güzel kapak tasarımlarıyla çıkıyor. Ben de Kaplan! Kaplan! ile Yıkıma Giden Adam'ı aldım, boşluk bulursam okumaya başlayacağım.

Ulusların Düşüşü (Why Nations Fail)

Tam Adı: Ulusların Düşüşü: Güç, Zenginlik ve Yoksulluğun Kökenleri (Why Nations Fail: The Origins of Power, Prosperity, and Poverty)

Yazarlar: Daron Acemoğlu, James A. Robinson

Çevirmen: Faruk Rasim Velioğlu

Yayınevi: Doğan Kitap

Orijinal İlk Yayınlanma Tarihi: 20 Mart 2012

Baskı Sayısı: 20 - Mart 2017

Sayfa Sayısı: 496

Tanıtım:
“Tarih, kaderden ibaret değildir!”

Ulusların Düşüşü, tarih boyunca ulusların, özellikle de birbirine benzeyen ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasında neden büyük farklılıklar olduğuna dair bir tartışma yürütüyor. Yazarlar kısaca “Neden bazı ülkeler zenginken bazıları yoksuldur?” şeklinde bir soru ortaya atıp, köleci toplumlar, feodalizm, sömürgecilik, kapitalizm ve sosyalizm uygulamaları arasında
ilginç ve çok öğretici bir yolculuğa çıkıyorlar.

Sömürgeler, koloniler, devrimler ve kurtuluş hareketlerinin gölgesi, günümüze nasıl düşüyor…

Sanayi Devrimi, neden Moldovya’da değil de İngiltere’de başladı…

Kara Ölüm denilen Veba, kralları, lordları, serfleri nasıl etkiledi…

Toplumların elitleri ile en alttakiler arasında değişen ve değişmeyen ilişki biçimleri hangileridir…

Ulusların Düşüşü, dünyaya bakışınızı ve kavrayışınızı değiştirecek. (kitapyurdu.com)

Okumam biraz uzun sürdü ama sonunda bitirdim. Epey güzel kitapmış. Bilgilendirici ve aydınlatıcı. Siyasete ve tarihe ilginiz varsa öneririm.

Doktor Moreau'nun Adası

Bazı yerlerde aşırı sıkıldım, uykuluyken okudum onun için de olabilir. Ortalama bir kitaptı.

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler ve yalnızca diğer yarımız o sesi duyar. En son okuduğum kitap bu olmalı.Kitaplarla aram pek iyi değildi askere gidene kadar ancak askerde vakit çok olduğundan elime ne geçerse okumuştum ve bu kitap gerçekten etkileyiciydi.

Başarılı ve ünlü bir avukat olan babası tam da Julia'nın fakülteden mezun olduğu günün ertesi sabahı ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Birkaç yıl sonra ise annesi şans eseri bulmacanın bir parçasını bulacaktır - Mi Mi adlı gizemli bir kadına 40 yıl önce yazılmış ama gönderilmemiş bir mektup.

Babasının geçmişindeki gizemi çözme isteğiyle Julia kariyerini ve önünde onu bekleyen hayatı bir kenara koyar ve Mi Mi'nin bir zamanlar yaşamış olduğu yere gider. Yolculuğu onu doğunun esrarengiz bir bölgesine, küçük bir dağ kasabasına götürür. Orada babasını tanıyan ve kendisi hakkında da inanılmaz şekilde bilgi sahibi olan bir adamla karşılaşır. Merakına teslim olarak onunla her öğleden sonrası buluşup ondan babasının gençliği hakkında şaşırtıcı hikayeler dinler - çocukken kör olmuş, manastırda yetiştirilmiş ve hepsinden öte oralı bir kıza delice bir tutku beslemiştir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık