Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
Doğrusunu söylemek gerekirse kitaptan çok az şey anladımAma şu da var ki Sherlcok holmes ve Hercule Poirot gibi iki deve ilham kaynağı olması gayet anlaşılır.Çünkü Poirot ve Holmes'ün olayları çözüm teknikleri Dupin'e benziyor. Lakin paragraflar çok uzun ve bu sebeple kitabın ikinci hikayesinden hiç bişey anlamadım :( Ve Poirot ve Holmes'e öncülük etmiş olmasına rağmen Sherlock Holmes ve Hercule Poirot çok daha iyi karakter ver seriler bence :)

eyelips

mitoloji seviyorsanız asla kaçırmayın derim bu seriyi bu kadar geç okuduğuma çok pişmanım hatta son kitap okadar sardı ki 1 günde sömürdüm bitirdim kitabı

Yarısı boştu ama Raistlin'li kısımlar için okumaya değerdi
Zaten varsa yoksa Raistlin ve Tas.
Tabii bir de Fizban ama kendisi pek gözükmüyor
Tek bir sözle öldürebilirim. Düşmanlarımın ortasına alev topu fırlatabilirim. Sadece temaslarıyla yok edebilen bir bölük iskelet askere komuta ediyorum. Hizmetinde olduklarımı korumak için buzdan bir duvar yükseltebilirim. Görünmez olanlar benim gözlerime görünür. sıradan büyü benim varlığım karşısında ufalanır."
"Ama bir usta karşısında da eğilmeyi bilirim.

Son düzenleme:

Devrimlere alakalı, kavram bilginiz, Karl Marx hakkında biraz bilgili olmak lazım ve kuramsal bilginiz de olmalı.

Kitabı beğendim dili ağdalı olsa da kafa yorduğun da yazarın üzerinde yoğunlaştığı Fransız, Rus ve Çin devrimlerinin karşılaştırmalı bir şekilde yorumlanışı ve sorgulanışını ele alıyor. Bunu Türk devrimine karşılaştırmasını da ele alabiliriz, ben günümüzün çıkış yollarından birini bu eserle bulabiliriz gibi hissediyorum.

Çok güzel bir anlatımı vardı bu kitabın. Nefisti fakat biraz buruktu benim için.
Herneyse, bir süreliğine kitap okumaya nokta koyuyorum.

Beklenmedik bir anda karşıma çıkınca okumadan edemedim ve oldukça hoşuma gitti. Tim Burton'dan beklenildiği gibi.

Basit ve yalın bir anlatımı var ama ben akıl oyunlarının çok zekice kurgulanmasını isterdim. Beni aman aman şaşırtmadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık