Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi
En son elantrisi okudum. Yakinda da gentilmen piç serisinin ilk kitabina baslayacagim. Adini unuttum.

1 - Aforizma içerikli kitap ve ilk parçası Anna şiiri, çok severim. Tarık Tufan - Bir Adam Girdi Şehre Koşarak

2- Bir diğer aforizmalar kitabı. Tarık Tufan-Hayal Meyal

3 - Tadımlık ama güzel bir şiir kitabı: Cemal Süreya - Üvercinka

Beyaz Zambaklar Ülkesinde
(Atatürk'ün Askeri Okulların Müfredatına Konulmasını Emrettiği Kitap)

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçe'ye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitap haline geldi.

Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan iş adamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiya’yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir.

Bana göre her kesimden insan bu kitabı okumalı ve kendine çeki düzen verebilmeli. Bu sayede toplum ilerleyebilir, aydınlanır. Herkesin örnek alabileceği şeyler var bu kitapta.

"Bizler gelişmiş ülkelere göre iki, üç hatta on kat fazla çalışmalıyız. Önce onlara yetişmeli, daha sonra da onları geçmeliyiz. Bir gün mutlaka bu ülkeleri geçeceğiz. Sadece şehirli nüfusun eğitimiyle sınırlı kalmayacağız. Köylerde bir tek ilkokul ve perişan haldeki kütüphanelerle yetinmeyeceğiz. Her bir köylünün, balıkçının evini bilginin ışığıyla aydınlatacağız. Küçük çocukları terbiye ederek,güçlü, gelişmiş ve gururlu bir yeni nesil yetiştireceğiz."

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık