Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Son Hangi Kitabı Okudunuz?

• Konbuyu başlatan Reversi
  • Başlangıç tarihi

Onagh

Laura Lippman - Histeri

Bu aralar ben mi olumsuz bir havadayım bilmiyorum ama hayatımda okuduğum en saçma kitap. Ne zaman aldığımı bile hatırlamıyorum ama belli ki Washington Post'un "Muhteşem bir hayal gücü... Yaratıcılığın zirvesinde bir yazardan dört dörtlük bir eser..." diye tanımlamasına kanmışım. 400 sayfalık kitabın sonuna kadar konuya ne zaman girecekler diye sabırla bekledim ama kitapta gerçekte bir konu bile yok. 22 yıllık hayatımın son 12 yılı aralıksız okuyarak geçmiştir. Çok sarmayan kitapları da okumuşumdur ama bu kadar gereksiz bir kitaba ilk kez rastlıyorum. Daha fazla bahsederek haketmediği payeyi vermek istemiyorum. Tavsiye etmiyorum.

En son Mercan Adası ve Sineklerin Tanrısı'nı tekrardan bitirdim.İki kitabın birbirine benzer ve farklı yönlerini ard arda okuyunca daha iyi farkediyorsun.Mercan Adasında adada mahsur kalanlar Britanya İmparatorluğunun küçük bir versiyonunu inşa edişini okurken Sineklerin Tanrısında küçük çoçukların mahsur kaldıkları adayı totaliter rejimler ile kıyaslanabilecek derecede distopik bir cehenneme çevirdiğini görüyorsun.

Üye silindi 1004

Her yıl tekrardan okuduğum Zamanımızın Bir Kahramanı'nı okudum. Gerçi son üç yıldır sadece kendisini tekrardan okuyorum. Başka da kitap okumuyorum.

Kitabın tanıtımında yazarın İskandinav mitolojisi alanında doktora yaptığı falan yazıyordu ama yayınevinden mi çevirmenden mi bilemedim çok kötü bir kitaptı, isimler, olaylar vs sürekli değişiyordu.

Sonrasında Gılgameş Destanının sesli kitabını dinledim. Gılgameş'in bir tiran olduğunu görüyordum her yerde ama okuduğum bir destanında bir fenalığını görmedim. Ne olur ne olmaz diye bir başka kitabı da dinledim gene benzer şeyler deniyordu. Adamın günahını mı alıyorlar, yoksa ben mi yanlış destanları şeettim anlamadım.
Şimdi de Muhteşem Gatsby'yi dinliyorum. Hiçbir şey anlamadım. Bu kitabın nesi övülüyor bu kadar.
Tabletlerde zalimken adam olduğu yazılıyor. Doğru yani o kısım. Roman falan mı okudun? Okuduğun kitap kime ait?

Şu var roman olarak.

Tabletlerde zalimken adam olduğu yazılıyor. Doğru yani o kısım. Roman falan mı okudun? Okuduğun kitap kime ait?

Şu var roman olarak.
Okuduğum buydu;

Dinlediğim kitap kimindi bilmiyorum. Açıklamada yazar ya da yayınevi ismi vermemişler. Linki de bu.

Okuduğum buydu;

Dinlediğim kitap kimindi bilmiyorum. Açıklamada yazar ya da yayınevi ismi vermemişler. Linki de bu.
Aynı kitabı atmışız :D İkinci kitabı bilmiyorum. Zaten 2 saatlik sesli kitap mı olur ya :D Demek ki kısa bir kitap.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık