Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Soulsborne Oyun

En Sevdiğiniz?

• Kullanılan toplam oy
    51
Uzun olmuş biraz. Yatmadan önce manitayla konuşmayıp sana yazıyorum keke kıymetini bil .d

Eldenin açık dünyası kolaydı chill modda takılıyorsun ama olması gereken de buydu bence. Açık dünyada takılırken zorlasalar fazla yorardı ama ana mekanlar son haritalar ve oyun başı hariç kolay maalesef. Ds3 te gelişim evet gelişim yavaşlıyordu ama bosslardansa harita zorluyordu beni. O dlc nin çok kanser dizaynı vardı. Elden de bu kadar gıcık olduğum bir haligtree haritası vardı.

Ben moonveili alana kadar elden zorluyordu sonra moonveile geçince baya kolaylaştı. Oyunu kıran bazı kılıçlar var. Mesela kapitalde hala nagakiba kullanıyor olsam şövalyeler üzerdi xd Karlı harita ve sonrasındaki haritalar hariç uzun bir süre baya basitleşmişti. O haritalar da son haritalar zaten. Mohg gibi bazı bosslar istisna olmuştu ama bosslarda yardım almamakta önemli. Can süngüre baktım daha godfreyle ilk kapışmasında mimic + ordaki ruhu kullanıp 3v1 giriyordu hsksjskjs bildiğin savaşmadan geçti. Oyun mimic gibi şeyleri kullanıp bossları anında geçmene izin veriyor da bence son çare olarak kullanılmalı. En azından biraz tek denemek lazım çünkü boss un tüm zorluğunu anında yok ediyorsun saçma sapan bir şey oluyor. Sokaktaki boş beleş dayıyı oturtup oynatsan mimicle birkaç denemede bossları geçer .d

Bosslarla direkt 1v1 giriyorsan ve karakterini aşırı derece de overpower yapmadıysan en zor boss lar bu oyunda keke. Genel olarak sana saldırı zamanı bırakmayacak kadar agresifler ve saldırılarını aşırı fazla bekletip atıyorlar. Tam saldırı geldiğini sanıp dodge attığında dodgen bitince saldırıyorlar hdjshkss

Zaten en zor souls bossları listelerini artık hep ER işgal ediliyor 1. de hep malenia oluyor .d Tabi bazı buildler bazı bosslara karşı güçlü kalıyor o tarz bir şeyde bunlara bile zorlanmayabilirsin.

Böyle saçma zor gelen bir ds3 te midir bossu aklıma geliyor. O da daha çok sinir bozuculuğuyla aklımda kaldı.

İlk oynayışta birde sekiro zorlamıştı. 2. runı en basit olan sekirodur ama ilk runında alışana kadar da en zoru o. Tam oyunu öğrendim derken son boss ağzına vuruyor. Oyunu tekrardan öğretip diplomayla mezun ediyor .d hala daha en sevdiğim boss ishindir.

Ds1 ve 2 nin bossları basit ama haritaları çok kanserdir bak örnek atayım kafayı yersin burda. Oku yiyince zaten uçurup düşürüyorlar

ER'de çok fazla kırık build ve eşya var la. Erken denebilecek bir noktadan sonra haritadaki en güçlü varlık sen oluyorsun. Tabi bu guideları takip ettiğinde gerçekleşiyor:d
O yüzden ikinci tur kesinlikle mimicsiz ve rpli oynanmalı.
O güçlü olma hissini ds3te bir tek final dövüşünde hissettim. Onda da dlcleri bitirip gitmenin verdiği bir overpowerlık vardı.

ER'de çok fazla kırık build ve eşya var la. Erken denebilecek bir noktadan sonra haritadaki en güçlü varlık sen oluyorsun. Tabi bu guideları takip ettiğinde gerçekleşiyor:d
O yüzden ikinci tur kesinlikle mimicsiz ve rpli oynanmalı.
O güçlü olma hissini ds3te bir tek final dövüşünde hissettim. Onda da dlcleri bitirip gitmenin verdiği bir overpowerlık vardı.
Ashes of warların bazıları oyunu kırıyor. Ds3 teki karakterini değil kendini geliştirmen gerekiyor mantığı en çok sekiroda var. Yarım bıraktığın aklımda kalmışta bitirmediysen dene. Başlarda ne kadar kanser etse de bir eşik noktası var ordan sonra basitleşiyor. Ds1 ve 2 ye bulaşma sevmezsin sen.

Ashes of warların bazıları oyunu kırıyor. Ds3 teki karakterini değil kendini geliştirmen gerekiyor mantığı en çok sekiroda var. Yarım bıraktığın aklımda kalmışta bitirmediysen dene. Başlarda ne kadar kanser etse de bir eşik noktası var ordan sonra basitleşiyor. Ds1 ve 2 ye bulaşma sevmezsin sen.
Ateşli owl kesip başka bir haritaya gitmiştim. Ruh çeken peştolar vardı. Nedense sıkılmıştım sonrasına devam etmemiştim.

Dark Souls 3 ve Sekiro oynadım sadece ama bu ikisi arasında karar vermek bile zor şimdi. Dark Souls'un atmosferi, boss tasarımları çok güzel. Sekiro'nun ise gameplay kısmını çok beğendim. Elden Ring oynamadım henüz.
Elden Ring oyun içerisinde 55 saat geçirdim ancak sıkmaya başladı artık. Başta keşif falan derken gayet eğlenceliydi ama bir tık abartmış bunlar. Abartmışlar derken yani bir yerin kilidini açmak için (yakınlarda bile olsa) gereken anahtarın yerini en azından söylemeli oyun sana. Bu söylemedikleri kısım abartma oluyor. Şimdi bunu bulmak için ben neden ekstra saatlerimi harcamak zorundayım boş boş gezinip ? Yani youtube üzerinden konumuna bakmasam 4-5 saat bile harcasam bulamazdım ben bunu. Başlarda keyifli olsa bile tad vermemeye başladı. Evet internet üzerinden bakınca pek keyifli olmuyor tabi ama öteki türlü de her şeyi kendim bulmak için 200 saat harcayamam ben bu oyuna. Keşif sevsen bile herkese hitap etmeyen türde oyun olmuş bu. Youtube üzerinden hızlıca ana görev üzerinden yürürüp oyunu bitirmeye çalışacam şimdi. Daha fazla uğraşmak istemiyorum.

Özetle fikrim değişmedi genel olarak Sekiro daha çok keyifliydi benim için.

Elden ring > Dark souls 3 > Sekiro > Blood born > Dark souls 1 > Dark souls 2

Bence ilk 3 çok yakın birbirine. Dark souls 2 ise net olarak sonuncu. Ds 1 hantal bir oyun ama dikine ve griftli harita yapısı çok hoşuma gidiyor.

Demon soulsun henüz çok başındayım o yüzden onu listeye koymadım daha. Bakalım nerden dalacak listeye.

An itibari ile demon soulsu da bitirdim ve tüm listeyi tamamladım.

oyun görsel olarak harika. Elden ringden çok daha iyi gözüküyor. Mekanları da çok güzel tasarlanmış. Kaplamalar falan gerçekten göz alıcı bazen durup duvara bakası geliyor insanın. Evet şimdiye kadar hiç oynanış övmedim. Çünkü oynanış leş.

Öncelikle oyundaki bosslar kolay. Yarısından fazlasını paternini bilmeden kör girdim ve tek seferde kestim. Sorun şu; bossa gitmek çok zor. Oyunda bonfire diye bişi yok. Var ama şöyle, boss kesince o odada ya da az ilerde çıkıyor be sonraki bossa kadar bir daha hiç yok. Bosstan bossa görüyorsunuz. Bir yerden sonra gerçek bir amelelik oluyor. Bosslar da kabız. Zorlandığım 2 boss oldu. Biri bazı hareketlerinde tek atıyordu. Diğeri de bir köprüde savaşıyorsunuz ve bossun olayı sizi aşağı atmak üzerine tasarlanmış.

Oyun hiç beginner friendly değil. Hatta bunun en zıttı. Oyunun başı oyunun en zor yeri. Özet geçeyim. Önününde devasa bir kale kapısıyla başlıyorsunuz boss arkasında ve kapı kapalı. Başlayıp sola dönüyorsunuz yolda sizi yakmaya çalışan kaya yuvarlayan falan bir sürü mob var onların arasından dolanıp o devasa kale kapısının sol kulesine çıkmaya çalışıyorsunuz baya genişten alarak. Orası da 6-7 katlı falan. Sonra o kuleye ulaşıp bi de aşağı iniyorsunuz kısa yol açıcaksınız. Ama adı kısa yol çünkü orası da uzun sadece diğerinden daha kısa. O katları tekrar çıkıp gene mobların arasından dolanıp kapının diğer tarafına gidiceksiniz. Tam oraya gelince bakıyorsun kalenin tepesinde bir sürü mob sizi bekliyor ama tabi ki o kadar değil. Adım atar atmaz ejder tüm yolu yakıyor. Zamanlamal falan lazım. Ve buradaki en büyük sorun şu. Moblar size çok vuruyor. Kesersiniz 13 ruh falan veriyorlar küfür gibi, he zaten bunlar da işinize yaramıyor çünkü o kapıyı açıp ilk bossu kesmeden level alamıyorsunuz. Ve pot da yok. Çiçek farmlaman lazım, o da ilk moblardan düşmüyor. Satın alabileceğiniz adam kapının tepesinee 150 ruha satıyor 13 ruh öldüre öldüre alabiliyorsan alıyorsun skdkdkdk gerçek bir sabır imtihanı. Be bundan sonraki boss da böyle yolda intihan ediyor adamı.

oyunda buna benzer o kadar çok kabız level desing var ki… yazarken bile aklıma 2-3 tane daha geldi.

neyse sonuç olarak oyunu ds2 nin üstüne koyabiliyorum maks. Ds2 bitirmeye bile katlanamamıştım bunu en azından bitirdim.

yani

Elden ring > Dark souls 3 > Sekiro > Blood born > Dark souls 1 > Demon souls > Dark souls 2

Elden Ring açık dünya olmasaydı en iyisi derdim ama açık dünya oluşu mahvetmiş oyunu. O yüzden Bb diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık