Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Shounen Ana Karakteri

En Sevdiğiniz Shounen Ana Karakteri

• Kullanılan toplam oy
    230
Ben zaten hiçbir zaman, derin bir karakter, mükemmel işlemiş falan demedim. Luffy'den iyi dedim sadece :ehe:

Luffy için şeyi diyeyim mesela, serinin başından beri karakterinde neredeyse hiç değişim yok, olaylardan pek etkilenmiyor, çizgi film karakteri gibi bir bölüm olan şey bir dahaki bölümde hiç olmamış gibi davranıyor. Pedro öldükten sonra gülerek yemek sofrasına oturuyor mesela Karakterde iyiler hep iyidir gibi bir mantık çok fazla göze batıyor. Yapacağı söyleyeceği pek çok şey, önceden tahmin edilebiliyor. Arabasta ve Arlong arc hariç bir istisnası da olmadı bunun.

Ha Luffy'e has bir şey değil bunlar. One Piece karakterlerinin çoğu böyle bence. Lucci mesela. Adamın bir karakteri yok. Karaktersiz bir kötü anlamında söylemiyorum. Gerçekten karakteri yok. Akainu aynı şekilde, Teach aynı şekilde. Franky aynı şekilde. Vesaire..
Şimdi anlaşıldı derdin. Yapacak bir şey yok, One Piece'in konsepti böyle. :D Bir bölüm önce Pedro'ya ağlayan Carrot, bir bölüm sonra duygularını kapatıp hiçbir şey olmamış gibi davranabiliyor mesela. Ama bu durum, o karakterleri sığ yapmaz bence. Evet, Op belki bu bahsettiğin konuda zayıf kalabiliyor yalnız bu karakterlerde olup da diğer serilerde olmayan şeyler çok daha fazla. OP karakterlerinin bizlere hissettirdiği şeyleri diğer hiçbir seride hissedemedim. Bu da OP karakterlerini daha derin olarak görmek için yetiyor bana. Zaten öyle hissetmesem favori mangam olmazdı OP.

Naruto ve Bleach izlemedim, izleyeceğimi de düşünmüyorum. Light, yaşı itibariyle shounen olabilir ve ben Light'ı derin bir karakter bulmadım. Ryugu ve L o serinin derin karakterleri, K karizma kasıyordu.
HxH demişsin, o çok shounen gelmiyor bana yan karakterleri itibariyle. HxH bağım, One Piece kadar kuvvetli değil. Brook'u hiçbir HxH yan karakterine değişmem mesela.
Garip gelecek bir şey yok, duygusal bağ meselesi bu işler. Gönül bu....:D

Ben tam tersi düşünüyorum. Luffy kibirli biriydi eskiden, KK olacak kişinin tayfasındasın gibi söylemleri vardı. Bu kadar saf salak değildi. Bu sivri yönünün azalması konusunda hak verebilirim. Yoksa hala macera, özgürlük peşinde bana göre. Ace olayından sonra güç konusunda hassaslaştı sadece ve zulüm, adaletsizlik görünce el atıyor çocuk.
O birini meclis dışı bırakırız, sorun yok.:D
Kibri konusunda katılıyorum diyebilirim sanırım. En azından Sabody arcta kutsal yumruklayıp amiral getirmesi falan örnek olabilir :D Ya da ne bileyim 3 amiral karşına çıkmak falan. Ama işte kişiliği olmuş artık o tarz durumlara ses edemiyorsun :D

Macera ve bencillik kısmında sanırım Raylinin teklifi sonrası verdiği cevap hoştu. İyi çocuktur ama işte ben zaten göynümü kaptırdığım için başkasına şey edemiyorum maalesef :)

Kibri konusunda katılıyorum diyebilirim sanırım. En azından Sabody arcta kutsal yumruklayıp amiral getirmesi falan örnek olabilir :D Ya da ne bileyim 3 amiral karşına çıkmak falan. Ama işte kişiliği olmuş artık o tarz durumlara ses edemiyorsun :D

Macera ve bencillik kısmında sanırım Raylinin teklifi sonrası verdiği cevap hoştu. İyi çocuktur ama işte ben zaten göynümü kaptırdığım için başkasına şey edemiyorum maalesef :)
Kimde gönlün kardeş, merak ettim. İzlemediysem başlayacağım seriye. :D

Öncelikle teessüf ederim. Brook serideki en dolu, en derin karakterlerden biridir benim gözümde.:hıh:

Lise ergeni bir überzeka ve planları, bana pek gerçekçi gelmiyor açıkçası. DN da K'nin yaşadığı şey başlı başına ilginçti, karakteri değil benim için.
Örümcekleri ben çok severim, Hisoka'yı da ama verdikleri gaz 2 saatlik. Ben haftalık yorumla değil, karakterlerin alt metninin, motivasyonlarının çok doldurulmaması ile ilgili bir sorun yaşıyorum HXH'da.
Adam serinin başında 17 yaşında falan, sonra zaman atamaları ile 25-26 civarına geliyor. Shonen'lere göre hiç yoktan iyidir. :ehe:Benim derdim pek planları falan değil ama, olaylara one piece karakterleri gibi yüzeysel tepkiler vermemesi.

O son dediğin cümle bence hunter x hunter'ın en büyük eksiklerinden biridir. Mangakası bunu yapabilmiş ve düzenli olarak roman değil, manga çıkarsa seri Naruto bile olabilirdi belki.

Şimdi anlaşıldı derdin. Yapacak bir şey yok, One Piece'in konsepti böyle. :D Bir bölüm önce Pedro'ya ağlayan Carrot, bir bölüm sonra duygularını kapatıp hiçbir şey olmamış gibi davranabiliyor mesela. Ama bu durum, o karakterleri sığ yapmaz bence. Evet, Op belki bu bahsettiğin konuda zayıf kalabiliyor yalnız bu karakterlerde olup da diğer serilerde olmayan şeyler çok daha fazla. OP karakterlerinin bizlere hissettirdiği şeyleri diğer hiçbir seride hissedemedim. Bu da OP karakterlerini daha derin olarak görmek için yetiyor bana. Zaten öyle hissetmesem favori mangam olmazdı OP.
Bilmiyorum da One Piece karakterleri hiçbir zaman bana Naruto karakterlerinin hissettiklerini hissettirmedi mesela. One Piece benim de favori mangamdır ama bunun sebebi benim için evreninin, hikayesinin, güç işleyişinin falan daha iyi olması diyebilirim.

Benim için Gintoki tabii ki :/ Çilekli süt içişini sevdiğim, ölü balık gözlü adam :D
O beyaz üçgen kahkülü var ya, o alnını açasım geliyor, konsantre olamıyorum. :(
Gintokidir bence. Ama sen Shaman King'e başla. :D
Mangasını okumamı salık verirsen, başlayayım, animeye çok vakit ayıramam.
Adam serinin başında 17 yaşında falan, sonra zaman atamaları ile 25-26 civarına geliyor. Shonen'lere göre hiç yoktan iyidir. :ehe:Benim derdim pek planları falan değil ama, olaylara one piece karakterleri gibi yüzeysel tepkiler vermemesi.

O son dediğin cümle bence hunter x hunter'ın en büyük eksiklerinden biridir. Mangakası bunu yapabilmiş ve düzenli olarak roman değil, manga çıkarsa seri Naruto bile olabilirdi belki.
Ben de tam tersi, çok klasik ve abartı tepkiler verdiğini düşünüyorum. Yürüsün gitsin, poğhlu Yagami.
Naruto bilmem ve aşırı önyargılıyım. Böyle kalsın HxH daha iyi. :D

O beyaz üçgen kahkülü var ya, o alnını açasım geliyor, konsantre olamıyorum. :(
Üşengeç işte adam hatta permasını o da sevmiyor :D İsteği düz saçlara sahip olmaktı. Gerçi shounen olarak sınırlamamak lazım çok daha fazlası :/

Kusura bakma be çiköftem senin üzerinden pazarlama yaptım resmen :D

Mangasını diyordum zaten. Animesi o kadar da iyi değil. Viz manga çevirisi ile şuradan okuyabilirsin:
https://mangalife.us/manga/Shaman-King

İndirerek okumayı tercih ediyorsan onun linkini de paylaşabilirim.
Çok sağolasın Kuroroğcum, internetten takip ederim zaten. Başlıyorum en kısa zamanda. :)
Üşengeç işte adam hatta permasını o da sevmiyor :D İsteği düz saçlara sahip olmaktı. Gerçi shounen olarak sınırlamamak lazım çok daha fazlası :/

Kusura bakma be çiköftem senin üzerinden pazarlama yaptım resmen :D
Japonya'nın Leyla ile Mecnun'u falan diyollardı. Başlayayım dedim, başlayamadım. Ama o saçların alt metni varsa, izleyebilirim bak. :D
Yapılacaksa, Gintama üzerinden sen prim yap Rochecim. Aybediyon. :cool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık