Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Sevdiğiniz Serinin, En Sevmediğiniz Yönü?

Naruto hiç bir zaman OP kadar küçük yaşlara hitap etmedi. İlk bölümlerden beri her zaman ölüm, kan ve gözyaşı oldu.

Hayır nereye OP'den daha küçük yaşlara hitap ediyor? Erkeklerin erkek memesi ucu görünce gözlerinin parladığı seri One Piece. :hhh:
Bence de One Piece daha küçük yaşlara hitap eden bir seri ama fanlar arasında bu konu tartışılıyor.

Seriyi akatsuki ölümlerine kadar çok severdim. Dengeli ilerliyordu yine bir nebze. Dediğin doğru zaten, fesatlık yapayım dedim. :D

Yani :D

Ya OP de de Nami ve Brook'un geçmişi var şimdi düşündüm de. Ace var bir de ama onu yaşayan Luffy kardeşini öldüren iki adamdan bahsedilirken pamuk şeker yiyerek gülünce anlamı kalmıyor.

Son düzenleme:
Naruto serisi ve tabi ki Sakura, gıcık olmayan kimse yoktur herhalde şu kıza. Bir de Filler bölümler var. Keşke filler bölümleri seriyle alakalı yapsalarmış. Hashirama ve Tobirama, Hatake Sokumo, 1.2.3. Ninja Savaşları, Uzumaki tarihi, Uzumaki Mito gibi olaylar işlenmedi. Tobirama vs Madara savaşını görseydik iyiydi. Tam birbirlerine dalacakken sahne başka bir yere kaydı sonrası malum.

One Piece serisinde de çok absürd karakterler var. Ciddi bir olayın içinde bile ciddiyetsiz tavırlar hoş değil, çizim kalitesi güzelleşse de çok absürd karakter var, Naruto daha küçük yaşlara hitap ediyormuş gibi ama One Piece'ye oranla çok daha olgun bir seri. Meyve güçleri arasındaki dengesiz güç dağılımı. Usopp'un burnu bir de.
Dostum kesinlikle Boruto izlemeli ve okumalısın. Sakura olgunlaşmış ve düzgün bir hanım haline gelmiş, seversin bu halini. Filler yok denecek kadar az. Henüz girmediler ama tüm tarihi de baştan sona açıklayacaklar gibi duruyor. Aradığın her şey Boruto da mevcut.

Dostum kesinlikle Boruto izlemeli ve okumalısın. Sakura olgunlaşmış ve düzgün bir hanım haline gelmiş, seversin bu halini. Filler yok denecek kadar az. Henüz girmediler ama tüm tarihi de baştan sona açıklayacaklar gibi duruyor. Aradığın her şey Boruto da mevcut.
Boruto'ya başlamam için serinin öncelikle mangadaki bölümlere ulaşması lazım. Momoshiki ve Kinshiki ile olan savaşları efsaneydi. Onun dışında izlemedim.

Madde madde benim için önem sırasına göre kötü yanlarını sıraladım.
1-) Her arc bir sürü ağlak karakter olması, aşırı duygu sömürüsü yapılması.
2-) Arcların gereksiz derecede uzun olması.
3-) Sürekli seriye yeni gizemler katması ve hiç birini açıklamaması.
4-) Dövüşlerin gösterilmemesi.
5-) Gösterilen dövüşlerin de çoğu berbat.
6-) Karakter tiplemelerinin çocukça olması (Oda'nın çizimlerini / çizim tarzını çok beğeniyorum, sorun karakter tasarımlarında), karizma karakter eksikliği. Kadınların oyuncak gibi çizilmesi ve birbirine benzemesi.
Bunun hakkında uzun yazacağım çünkü seriye öfkeliyim :D
1-) Yalancı bir seri olması. Çok çalışarak her şeyi başarabilirsin mesajını veren seri sonradan Neji'yi haklı çıkardı. Naruto karakteri kyuubi'den, anne-babasından, reankarnasyon olmasına kadar başından beri seçilmiş olan kişiydi.
2-) Son savaşa dair her şey. Seri Pain arc dan sonra bitmeliydi. O kısmı tamamen yok sayıyorum.
3-) Sasuke. Sırf fan servise olsun diye seriyi Naruto vs Sasuke ile bitirdi. Bunun için Sasuke 1000 kez karar değiştirdi, özellikle en son devrim gerekli diye tribe girmesi kadar gereksiz bir hareket yoktu. Kötü bir Kurapika ve Killua çakmasından ibaret bir karakter.
4-) Naruto. Sasuke 1000 kez Naruto ve Sakura'yı öldürmeye çalıştı, köye ihanet etti vs. Ve Naruto'nun hala Sasuke de Sasuke diye ağlaması animeyi izlerken beni deli ediyordu. Sürekli yalnızım yalnızım demesi ama flashback lerde gördüğümüz kadarıyla zaten çocukluğundan beri arkadaşları olması.
5-) Naruto ve Sasuke arasındaki ilişki. İkisi hiç de öyle kardeş yada arkadaş gibi değildi. Seri başladı, iki rekabet edip birbirlerinden nefret ettiler. Sonra Sasuke köyü terk etti ve Naruto, Sasuke benim kardeşim gibi diye yıllarca ağladı. İnanılmaz sinir bozucuydu. Kurapika ve Gon arasındaki ilişkinin çeyreği etmez.
6-) Sakura. Sürekli Naruto ve Sasuke'den yardım dilemesi filan değil sorun. Zayıf olduğunu fark etmesine rağmen tüm seri boyunca ne bir jutsu öğrenmeye çalıştı, ne güçlenmek için antrenman yaptı. Gerçi aynısı Naruto için de geçerli.
7-) İtachi karakterinin berbat yazılmış bir karakter olması. İlk başta kötü olması için yazıldığına, sonradan mangakanın fikir değiştirdiğine eminim. Eğer gerçekten de Sasuke'deki potansiyeli gördüğü için onu sağ bırakmış olsa, ve gücünü test edebilmek için Sasuke'yi bekleyen bir psikopat olarak kalsa mükemmel bir karakter olurdu.
8- ) Yan karakterlerin zaman atlamasından sonra silinmesi. O kadar güzel karakterin kullanılmaması ve hiç üzerinde düşünülmemiş olması. Mesela Tenten karakteri zaman atlamasından sonra hala shuriken fırlatmaktan başka hiç bir şey yapamıyordu. Ben bile iki dakika düşünüp Tenten için çok güçlü teknikler hayal edebiliyorum. Mangakanın bunları düşünmesi gerekirdi.
9-) Flashback ler. Aynı şeyi 100 milyon defa görmemize gerek yoktu, belli bir yerden sonra tamamen sardırarak izliyordum. Bu durum mangada nasıl bilmiyorum ama animedeki gibiyse birinci sıraya yazabilirim.

Dragon ball dakı her bolum degısen guc dengesı kadar sınır bıse yoktur net. Bi oluyo adamlar dıgerını goremıyo ertesı bolumde yenmek gorememesıne ragmen rastgele bı teknık kullanıyo. Ozellıkle evrenler arası turnuva resmen gokunun binde bır gucune sahıp olana kame sennın bıle neredeyse goku ıle aynı guc sevıyesıne cıkacakmıs ucunda farketmıs vazgecmısler.

Naruto;
Her şeyin mirasa ve genetiğe bağlanması. Tüm gücün ve çakranın tek kişiden gelmesi.

Uchiha ile ilgili her şey ve ardı ardına gelen retconlar.

Sonlara doğru aşırı hızlanması. Çok kısa sürdü Kaguya çıktıktan sonra her şey.

One Piece;
Mangakası, mangakası ve mangakası. Gözünü para hırsı bürümüş mangakası.

Çok, çok, çok, çok ama çok uzatıyor. Ulan olmuş 950+ sayı hala doldurma bölüm veriyorsun. Haki ne? Bilinmiyor. Meyve ne? Bilinmiyor. Hiç bir şeyi anlattığın yok nasıl 900 sayı olabiliyor?

Özellikle aradan sonra tamamen düz karakterler, duygular, tepkiler. Saçma sapan dümdüz kişilikler. Eğlencesine çizdiği grotesk tasarımlar.

Bleach;
Hızlı bitirildi sadece.

Feng Shen Ji;
Sevmediğim yönü yok. Mük-kemmel!

One Punch Man;
Mükemmel.

Toriko;
Çok aşırı hızlı bitti. Krallara hiç odaklanılamadı. Ayrıca Jirou.

Son düzenleme:

Üye silindi 1004

Tokyo Ghoul

Sevdiğim yanlar

Kusursuz görsel dil. Edebi ve psikolojik altyapı.

Güç dengesinin olmaması. En güçlü karakter bile bir anlık hatasından ya da ayağının kaymasından ölebiliyor. Güç değil senaryo daha ağır basıyor.

Fazla işkenceci karakterlerine karşı mangaka. Çat diye öldürüyor, işkence yaptırıyor ya da akla gelmeyecek şeyler yapıyor. En olmadı delirtiyor.

Sevmediğim yanlar

Sonu serinin kendisi kadar sert değil. Fakat mangakayı anlıyorum. Hiç yumuşamayan ve hep daha sertleşen bir seriyi, soft sonla bitirmek makul bir kontrast.

naruto; Naruto,Sasuke,Sakura,talk no jutsu, painden sonrası
Op;”Bu arc bitsin de dış dünya görek”dedirten arklar
Bleach;Güç dengesi, gaza gelen ichigo,evreni anlatmakta yetersiz.
Hxh;yorknewden sonrası
fma; final
D,gray man; mangaksnın bileği
Vagabond; asla bitmeyecek olması
Gintama; otsunun olması
3 gatsu no lion; yeni sezon gelsin artık
Fate zero: fate evreninde geçmesi, bu evrene fazla bile.
World trigger; bu hikaye artık ilerlesin, büyük ihtimalle asla ilerlemeyecek

Son düzenleme:
Hxh en sevdiğim seri. Sevmediğim noktası ise çok fazla konuşma oluyordu. Serinin mantığı güzeldi baya hoş işleniyordu ama bazen haydi artık aksiyona girin demeden duramıyordum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık