Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Denizci (Eski/Yeni)

En sevdiğiniz denizci kim?

• Kullanılan toplam oy
    352
@NALAKA @Daredewill
Rosinante'ye hain diyorsunuz. Ama kendi babasını öldüren, kendisi için gözünü kırpmadan ölüme gidebilecek olan fedakar bir adamını (Bellamy) rezil eden, büyük katliamlar için smile üretip yonkou'ya silah satan, sevilen bir kralı kendi halkını katletmesi için zorlayan, binlerce kişiyi oyuncağa çevirip onların ve yakınlarının hayatlarını mahveden ne idüğü belirsiz (korsan mı, tenryubito mu, hükümet köpeği mi belli değil) birinin fanlarısınız. Bu işte bir tezatlık yok mu :confused:
Kötü adam seviyoruz, daha doğrusu kaliteli kötü seviyoruz. Kötü birine karşı yapılan eylemler ihanet sayılmıyor mu?

İzin verirsen bazı şeylere değinelim. Sevilen bir kral demişsin ama ülke aslında donquixote ailesinin ama onlar Marijoese gidince boş kalıyor. İyi bir kral ülkesini korur ve o kadar saf olmaz. Şimdiye kadar ülke iyi idare etmiş.

Belamy ise ayrı bir konu, Dofy onu aileye bir türlü almadı. Fırsatlar verdi, bundan Belamy bile şikayet etmedi. Dofy onu kandırmadı, kullandı ama bunu açıktan yaptı. Yetişkin insanların tercihleri yapacak bir şey yok.

Çocuk Dofy ise bambaşka bir konu, onun kişiliğini bilen anne babası, kafasına göre terk etmeden önce bazı şeyleri hesaplaması gerekirdi. Dof'un annesi öldü, babasını ve kardeşini çarmıha gerdiler, Dofy h. Haki saldı da öyle kurtuldular. Kardeşi ile kendisi çöplükten yemek yedi. Kardeşi ve kendini kurtarmanın yolunu öyle buldu ve gereğini yaptı.

Aşağıdaki gibi kabul ediyoruz.
Dof zaten pislik birisi. Kabul ediyorlardır sanırım.
Kaliteli bir pislik ama.

Kötü adam seviyoruz, daha doğrusu kaliteli kötü seviyoruz. Kötü birine karşı yapılan eylemler ihanet sayılmıyor mu?
İyi laf cambazısın ha :D Kötü birine karşı yapılan eylem ihanet olabilir, ama kötü birinin yapması muhtemel olan katliamı engelleme çabası ihanet değildir. Şimdi de ben sana laf cambazı gibi görünüyorumdur :) ama benim düşüncem bu şekilde.

İzin verirsen bazı şeylere değinelim. Sevilen bir kral demişsin ama ülke aslında donquixote ailesinin ama onlar Marijoese gidince boş kalıyor. İyi bir kral ülkesini korur ve o kadar saf olmaz. Şimdiye kadar ülke iyi idare etmiş.

Belamy ise ayrı bir konu, Dofy onu aileye bir türlü almadı. Fırsatlar verdi, bundan Belamy bile şikayet etmedi. Dofy onu kandırmadı, kullandı ama bunu açıktan yaptı. Yetişkin insanların tercihleri yapacak bir şey yok.

Çocuk Dofy ise bambaşka bir konu, onun kişiliğini bilen anne babası, kafasına göre terk etmeden önce bazı şeyleri hesaplaması gerekirdi. Dof'un annesi öldü, babasını ve kardeşini çarmıha gerdiler, Dofy h. Haki saldı da öyle kurtuldular. Kardeşi ile kendisi çöplükten yemek yedi. Kardeşi ve kendini kurtarmanın yolunu öyle buldu ve gereğini yaptı.
Doflamingo'nun ülkenin sahibi olması mevzusu tartışılır ama öyle bile olsa yaptığı katliam ve çıkardığı fitne fesat hiçbir şekilde meşru sayılamaz.

Bellamy'ye Doflamingo gibi davranmak için vicdansız olmak yetmez, baya bir gaddar da olmak lazım.

Babasını öldürmeden de pekala kendini kurtarabilirdi. Terk ederdi en basitinden.

Bu pislikte hiçbir kalite göremiyorum ben. Veya senin kalite anlayışını kavrayamadım.

Ayrıca Rosinante'nin yaptığına hainlik desek bile Doflamingo'nun yaptıklarının yanında devede kulak kalmıyor mu?

İyi laf cambazısın ha :D Kötü birine karşı yapılan eylem ihanet olabilir, ama kötü birinin yapması muhtemel olan katliamı engelleme çabası ihanet değildir. Şimdi de ben sana laf cambazı gibi görünüyorumdur :) ama benim düşüncem bu şekilde.

Doflamingo'nun ülkenin sahibi olması mevzusu tartışılır ama öyle bile olsa yaptığı katliam ve çıkardığı fitne fesat hiçbir şekilde meşru sayılamaz.

Bellamy'ye Doflamingo gibi davranmak için vicdansız olmak yetmez, baya bir gaddar da olmak lazım.

Babasını öldürmeden de pekala kendini kurtarabilirdi. Terk ederdi en basitinden.

Bu pislikte hiçbir kalite göremiyorum ben. Veya senin kalite anlayışını kavrayamadım.

Ayrıca Rosinante'nin yaptığına hainlik desek bile Doflamingo'nun yaptıklarının yanında devede kulak kalmıyor mu?
Ailene veya sana güvenen birine ihanet etmek, ihanettir ya. Teach hain mi? Duygusal yaklaşmazsan, hepsi korsan özünde bunlar kötü o zaman ihanet sayılmaz dersin. Dof'un kardeşi olmasa onun yanına aileye giremezdi. Çok sıkı bağları var, bu yüzden ihanet diyorum. Abin hırsız olabilir kötü olabilir ama mahallede dayak yediğin zaman seni o korumuştur. O abiyi satarsan ihanet etmiş olursun. Denizci olmak istiyorsa gidip başka yerde görev yapabilirdi. Garp misal Lufy'yi idam etse ne dersin?

Yaptığı katliamları savunan kim, Dof zaten acımasız biri, köle ticareti yapıyor. Köle evinin sahibi oydu. Yer altı dünyasının jokerinin iyi olmasını veya ahlaki değerleri olmasını beklemiyorsun herhalde?

6 yaşında çocuğun çok spesifik düşünmesini bekleme, babasını öldürünce kutsalların yanına kabul edileceğini düşündü. Acımasız psikopat olarak da düşünmeden yaptı. Babası karşı bile koymadı, o da çaresiz olduğunu biliyor. Babası harbi vasıfsız hiç düşünmeden ailesinin sonunu getirdi.

Dofy'nin kalitesini tartışmam, şu serinin kaliteli kötü karakterleri dediğin zaman başı çekenlerden geliyor. Söylediği özlü sözler bile yeter. Senin kaliteli kötüden anlayışın nedir merak ettim? Bana bu seriden ve başka şeylerden örnek verebilir misin? Sanırım kötü sevmiyorsun.

Roci eğer hainse bunu kabul ediyorsan sıkıntı yok. Dof'un yaptığı kötülüklerin yanında milyonda 1 olsa bile onu aklamaz. Dof milleti oyuncak etti, ama ülkede mutlak otorite sağladı, bunu kan dökmeden yaptı. O oyuncakları yine kendisi için ve halkı için köle olarak kullandı. yıllarca cüceleri sömürdü. Rosa'nın kişi başı düşen geliri, dünya standartlarının çok üstündedir. Adasını güvenli bölge yaptı. Şimdi Riku ile savaşıp alsaydı Shichi olarak biliyorsun bunu yapabilirdi. Riku'nun yanındakileri katledecekti, nefret tohumlarını ekecekti. Wano'nun durumunu görüyoruz, zorla alıp öyle de yapabilirdi, sular zehirli bir lokma ekmek bulamayan halk. Sence hangisi iyi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık