Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Sevdiğiniz Çocukluk Oyunları

En Sevdikleriniz?

• Kullanılan toplam oy
    20
Dönem dönem değişirdi oyunların popülaritesi.

Saklambaçın ekstrem versiyonu tayfun
Plastik borudan küllah üfleme
Mors - cilli
Taso ve digimon
Futbolcu kartları vs

Ama bütün bu oyunların tepesinde hepsinden büyük olan hepsine hükmeden bütün ilgiyi anında üstüne çeken tek bir oyun var. O da kavga çıkma ihtimali %150 olan mahalle maçları. Ötesi yok. Futbolla büyüdük

Mahallede çoğunlukla sabahtan gece olana kadar top oynardık, bazen misket ve Yugioh kartlarıyla oynadığımız da olurdu. Orta okul zamanlarında hayal meyal asker diye bir oyun oynadığımızı hatırlıyorum, 10 kişi bir kişinin etrafında çember oluşturup çöp kutusundan başlayıp sınıf kapısına koşana kadar tekme tokat dalardık. Bunun şiddet dozu çok fazlaydı ama. Bir keresinde dayak yemeyim diye hızlıca koşarken bacağımı sıranın demiri kesmişti, şarıl şarıl kan aktığını hatırlıyorum, çocuk halimle iyi dayanmışım. En son çocuklardan biri yediği dayak sonucu bayılınca yasaklandı tabii bu oyun. Kızlarla voleybol oynayan içten pazarlıklı şerefsizlerden biri olmadığım için mutluyum. :D

Bakugan toplarını ve Yugioh kartlarını da unutmayalım lütfen...

Az Exodia kartlarını toplamadık zamanında.

uzun eşek cok stresli bi oyundu baska bi çocuğun makatına enseni daya başkası sana dayasın ondan sonra ayı gibi olan çocukların atlamak için hazırlandığını gör falan filan … hiç sevmezdim

Ekleme yapalım.
Dokuztaş(benim favorim)

Belirli bir mesafeden iki grup, bir çemberin içindeki sırayla üst üste dizili olan 9 tane taşı topla devirmeye çalışır. Deviren kişinin grubu kaçar ve devirdikleri taşları tekrar dizmeye çalışırken, diğer grup da topla diğer grubu vurup elemeye çalışır.

Çivili futbol.

seksek oynardim ben. uzun essek oynarken beni yastik yaparlardı en fazla zayif ve gucsuz oldugum icin sevmezdim onu hic. belki saklambac derim seksek disi. genel olarak cok oyun oynamazdim hem pc basinda hem disarida fln.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık