Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En İyi Tasarlanmış Karakterler

Güzel konu aslında ama unutuldu galiba pek yorum yok, e banada hortlatmak düşer.

Karakter gelişimi, geçmişi, davranışları , davranışlarının tutarlılığı ve kişiliği bunları göze alırsak ''en iyi 'tasarlanmış'' ilk 3 karakter bunlardır:

3-Mugen

2-Gintoki Sakata

1-Yoshida Shouyou/Utsuro

Son düzenleme:
Eren Jaeger

Kendisini ilk gördüğüm anda sevmedim, hala sevmiyorum. İlk sezonlarda kendisini oldukça sıradan, sıkıcı bir ana karakter olarak görürdüm... Ta ki bir kırılma anına kadar, şu an animenin yeni sezonunu güncel bir şekilde izleyenlerde o kırılma anını fark etmiştir. Kendisiyle ilgili yazacak şey çok, ben kısaca kendi açımdan neden iyi tasarlanmış, neden diğer ana karakterden farklı açıklamaya çalışacağım.

O kırılma anından sonra, mangada geçmişe dönük okumalar yaptığımda, aslında Eren'in her zaman ilgi çekici bir karakter olduğunun farkı vardım. Daha popüler Shonen ana karakterleri olan Naruto ve Luffy gibi özel bir aileden gelmiyor, seçilmiş kişi değil, kader tarafından sürüklenmiyor. Shanks ve Jiraiya gibi kişiler tarafından etkilenmedi, tüm seçimleri, eylemlerini kendi hür iradesiyle almıştır. Doğduğu andan beri böyledir.

Hatta kendi amacı için insanları yönlendiren, manipüle eden kendisidir.

Tabi, Eren'i diğer karakterlerden farklı, daha kompleks yapan unsurlar bunlar değil. Kendisinin en değer verdiği şey olan ''özgürlük'' için yapacaklarının sınırı olmaması. Küçük yaşta insan tacirlerini öldürmekten tutun da, büyüdüğünde dünya nüfusunun tamamını yok etmeye kadar giden birisi. Sırf dış dünya kendisinin hayal ettiği, özgürce dolaşacağı bir yer olmadığı için masum insanları bile öldürmekten çekinmeyen bir ruh hastasıdır kendisi...

Yukarıda yazdığım Eren'in doğduğu andan beri böyle olma kısmı önemli. Isayama'nın Eren üzerinden anlatmak istediğini direkt onun sözlerinden alıntılıyorum; ''Örneğin, Furuya Minoru’nun Himeanole'sini okuduğumda; toplumun, sosyal normlar altında, hikayedeki seri katili affedilemez bulacağını biliyordum. Ancak hayatını ve arka planını hesaba kattığımda hala merak ediyordum, ''eğer bu onun doğasıysa, onu kim suçlayabilir ki?'' Hatta ''katil olarak doğmamış olmam bir tesadüf mü'' diye bile düşündüm. '' Peki biz okuyucu olarak cidden Eren'in yaşadıklarını ve doğasını ele alırsak onu suçlayabilir miyiz? Eren 'in katil olması, soykırım yapan küçük bir Hitler olması gerçekten onun mu suçudur?

Son düzenleme:
Luffy der geçerim.
1- Karakter tanıtıldığı günden beri kendini koruyor.
2- En az özelliğe sahip olup bunun üzerinden devam ediyor.
3- yetenekleri normalde gördüğümüz şeyler çok özel bir şeyi yok.
4- Ailesi inanılmaz olmasına rağmen bu konuda göze çarpan ailesi olmasa olmayacaktı diyeceğimiz birşey elde edememiştir.
5- Genelde savaşlara olması gerektiği gibi yenilerek başlıyor ve kendi hırsı ile geçiyor.
6- Diğer anime karakterlerine göre kendisinin ruh halleri gerçekten etkileyici oluyor. Örneğin, kızdığında, güldüğünde, üzüldüğünde...
7- Korsan olmasına rağmen şuana kadar gördüğüm en iyi kahramanlardan biridir.
8- Karakterin hem görünüşü,hem kişiliği hemde ifade ettiği değerler her daim basit tutulmuştur.
9- one piece luffy yerine başka bir ana karaktere sahip olsaydı ve seri yine böyle yavaş işlenseydi 500. Bölümü göreceğine bile emin olamazdım.
- Daha fazla yazmak isterdim fakat zamanım yok o yüzden şimdilik böyle dursun.

Trafalgar Law One Piece animesindeki en tarz karakter olabilir bence. Özellikle debut bölümlerindeki 2000'ler sokak modası ve biraz hiphop tarzı karışımı, çene sakalı, uzun favorileri falan aşırı cool. Time skip sonrası tarzı da gayet şık. Toei animation'un Law'ın çıktığı sahnelerde çizimlerde aşırı özen gösterildiği aşikar. Onun dışında aynı özeni sadece kadın karakterlerde görüyorum ama erkek olarak en çok üzerinde uğraşılan karakter Law bence.

One Piece dışında Monogatari serilerinden Senjougahara'nın çizimlerini çok hoş ve zarif buluyorum.

Başka aklıma gelirse editlerim.

Oscar François de Jarjeyes, Jeanne Valois de la Motte (Versaillas no Bara)
Balsa Yonsa (Seirei no Moribito)
Eva Heinemann (Monster)
Ichihara Yuuko (xxxHolic)
Matsumae Ohana (Hanasaku Iroha)
Tsukishima Aoba (Cross Game)
Eugénie Danglars, Haydée Tebelin (Gankutsuou)
Taeko Okajima (Omoide Poroporo)
Mine Fujiko (Lupin)
İyi düşünülmüş seçimler cidden, tasarım dediğimiz şey sadece dış görünüş değil tabii. Burada özellikle Mine Fujiko'yu göreceğimi asla düşünmezdim. Şimdiye kadar izlediğim 228 bölüm içerisinde Fujiko'nun güzelliğini geçici olarak kaybettiği bir senaryo işlenmesini çok isterdim ama olmadı. Saf bencillik, açgözlülük ve ikiyüzlülük.😄 Özenle seçip paylaşayım bir ara ben de.

Madao: Tasarımıyla, seslendirmeniyle, seri içerisindeki yeriyle ve ostuyla beraber acayip bir işçilik.
Onizuka: Lisede izlemiş olsaydım şuan öğretmenlik yapıyor olurdum.
Sakuragi: El-Amin ile beraber basketbola karşı olan ön yargımı kırmıştı. Gerçi hala izlemekten keyif aldığım bir spor değil:d
Luffy'i de buraya yazabilirdim fakat artık yazmak gerçekten içimden gelmiyor.....

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık