Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Logia

Logialar'ın En Kudretlisi Hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    62
Teach'in en güçlü olması, benim kişisel fikrim zaten. Garp genç halinde Chinjao gibi bir adamı yenmek için eğitim yapmak zorunda kalıyorsa, yaşlı bedeni ile gücünün zirvesinde olan Teach'i yenemez bana göre.

Sakazuki de meyve kullanmayacaksa, onu da yener. Çünkü o adam daha portakalda vitaminken, Teach, Roger ve tayfasına karşı savaşıyormuş.

Teach'in Shanks'ı öldüreceğini en başından beri söyleyenlerden biri benim. "Meyvesiz halinde de yenebilir mi?" diye soruyorsan, ona da "Evet" derim. Zamanında Shanks'a yarayı vermiş, Shanks o kadar zamana rağmen acısını unutamamış. Üstelik Teach'in Yami Yami no Mi'ye sahip olduğunu bilmezken, Beyazsakal'a "Onunla ben ilgilenirim" demişti. Koskoca Yonko Shanks, meyvesiz olduğunu düşündüğü bir adamla bizzat kapışmanın hesaplarını yapıyor.

Ayrıca hesaba katmadığın bir diğer nokta, Teach'in insan olmaması.
Sakazuki 56 yaşında Teach 41 kim portakalda vitamin oluyor ?

Sakazuki 56 yaşında Teach 41 kim portakalda vitamin oluyor ?
Sakazuki 55 yaşında. 22 yıl önce bu 33 yaşındaydı ve Kor-Amiraldi. Meyvesine sahip miydi, o da belli değil. 26 sene önce Teach 14 yaşındaydı ve Beyazsakal'ın en güçlü üç adamından biriydi. Belki o laf biraz ağır kaçmış olabilir, "İkisi de tecrübe sahibiydi" demek daha doğru olur. Şimdiki konumları bile, aralarındaki farkı gösteriyor.

Rakip olabilecek seviye birini göremiyorum maalesef, fiziksel güç bağlamında.:( Başkalarının düşünceleri farklı olabilir. O yüzden o beyanımı kişisel düşüncem olduğu yönünde değiştiriyorum. Sonuçta herkesi memnun edebilecek bir olgunun olabilmesi yaşadığımız dünya için geçerli değil.

Karasakal'ın elinde geçen 2 yıllık süre zarfında gelişime açık dünyanın en güçlüleri diye nitelendirilen 2 meyve vardı. Bir insanın meyvesi üzerinde gelişimi onlarca yıl sürdüğü dikkate alındığında bu adamın aradan geçen süre zarfında tüm dikkatini mevye hakimiyetine verdiğini söylemenin hatalı bir tespit olduğunu sanmıyorum. O yüzden fiziksel gelişim sağlamışsa bile bu durum fazla dikkate alınmaması gerekir.Aradan geçen sürede onun yaşadığı fiziksel gelişim süreci Garp'ın kendi seviyesinde yaşadığı düşüşün gölgesinde kalan bir durum. Bana göre kesin olan birşey var ki Teach fiziksel güç bağlamında Garp'a yaklaşmış yahut onu geçmişse bunu sağlayan şey Teach'in gelişimi değil Garp'ın gerilemesidir. Beyazsakal'ın 68/70/72 yaşlarındaki güç seviyesinde ani bir azalma olmadığını dikkata aldığımızda şahsen bu olayın mümkün olduğunu sanmıyorum. Garp, Beyazsakal gibi adamları geçmek isteyenlerin öncelikle yapması gereken şey belli bir seviyeye ulaştıktan sonra bu kişileri haklayabilme ihtimali olabilecek silahlar, güçler, ittifaklar edinmesi gerekir en önemli unsur ise bu adamların en zayıf anlarını kollamaktan geçiyor. Kişisel düşüncem Garp'ın 2 yıl önceki güç seviyesinde en fazla 1 puanlık düşüş yaşadığı yönünde. Tüm hayatı boyunca çalışmış bir adamın 2 yılda aşırı bir güç kaybı yaşaması olağan bir durum olmaması gerek. Güç artışı belli bir yaşa kadar kademeli olarak nasıl artıyorsa gerileme de o şekilde ceyeran eden bir durum olmalı. Ayrıca Garp'ın hiçbir zaman antrenmanını aksatmadığını,kondisyonunu her zaman en üst seviyede tuttuğunu biliyoruz. Emekli olduğu dönemde bile genç nesli eğitmek için hâlâ denizcilerin içinde görev alması buna güzel bir örnek.

En başta dediğim gibi, Teach şayet Garp'ı geçmişse bunun tek sebebi Garp'ın yaşadığı gerilemedir ki bunun olduğunu hiç sanmıyorum.
2 yıl önce Sengoku:

2 yıl sonra Sengoku:

Bu adam emekli oldu sadece. Garp ise en değerli emanetini ve torunu olarak gördüğü Ace'i gözlerinin önünde kaybetti. Görevinden emekli oldu, yine de eğitmen olarak kaldı. Rayleigh bile "Genç olsam, Kuma'yı da durdururdum" derken, yaşlılığın bir etmen olmadığını neden kabul etmediğini anlamıyorum. Beyazsakal, yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşıyordu ve Marineford Savaşı'na ölümüne katılmıştı. Ona denk gördüğün Garp ile de hiç karşılaşmadı üstelik. Gorosei, Teach'i durdurabilecek kişiler arasında Yonkolar'ı sayıyor. Marco için "belki" diyor. Teach'e rakip gördüğü kişiler, dünyanın en güçlü korsanları. Yani Garp'ın denk olduğu Beyazsakal'ın seviyesinde adamlar.

Bizim bacaksızı saymazsak seride kapasite olarak potansiyeli en fazla olan ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren tek kişinin Teach olduğunu söylemem sanırım garipsenecek bir algı yaratmaz. Onun haricinde gelişim, kapasite ve kaderin? yardımı diye nitelenen etkenlerden en fazla faydalanan kişiler yine bu ikiliden ibaret. Geri kalan karekterler gelişim bazında daima arka planda kalan kişilerden ibaret olacaktır. Senin söylediğin üzere, shounen mantığını esas alırsak seride iyiliği temsil eden kişi olarak Luffy'i parmakla gösterirsek karanlığı, kötülüğü temsil eden kişi figüründe de Marshall D. Teach'i göstermeliyiz. Onun haricinde serideki tüm karekterler güç olarak hiçbir zaman bunlara yetişimeyecektir(mevcut karekterlerin gelişimi olarak). Bu da senin sözünü ettiğin dış kulvardan atak yaparak gelen karekterlerin etkinliğinin pekte fazla olmadığını gösteriyor. Yeni tanıtılan karekterleri ele aldığımızda da kapasite olarak en fazla amiral seviyesinde olduklarını söyleyebiliriz. Üstelik bu seviyede adamların seriye dahil olma sürecine bakarsak seride kısmen de oluşan bir güç açığı vardı. Mangakanın seriye bu karekterleri dahil etmesi insiyatif değil zorunluluktu. Ayrıca dahil olan bu karekterlerin serinin ilerleyen süreçlerinde etkili roller üstleneceğini söylemek mümkün. Bunun haricinde seriye dahil olabilecek yada daha doğru bir ifadeyle dahil olacak karekterlerin en fazla amiral seviyesinde olabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü seri bu seviyeden daha fazlasını kaldıramayacak bir aşamaya gelmiş durumda. Tartıştığımız seri Dragon Ball gibi mevcut villian eksikliğini uzaydan yaptığı transferlerle gideren bir yapıda değil. Bu yüzden ihtimaller karinesine dayanarak kesin bir yargıya varmamamı söyleyen beyanına katılmıyorum.

Beyazsakal'ın Gura Gura no Mi meyvesini Roger döneminden sonra yediğini söylediğin beyanına ise verebilecek bir cevabım yok. Çünkü o adamın meyveyi ne zaman yediğini bilmiyoruz. Ama aynı şekilde ben de Beyazsakal'ın meyveyi gençlik yıllarında yani Roger ile savaştığı dönemde yediğini düşünüyorum. Yine aynı şekilde senin de bu söylemime karşı söyleyebileceğin, karşı çıkabileceğin bir olgunun olmaması gerek çünkü bende olmayan veri eksikliği aynı şekilde senin için de geçerli.

Roger dönemi sonrası Beyazsakal'ın "En Güçlü Adam" ilan edilmesi ile ilgili benim düşüncem Garp'ın bu unvanı dengi olduğu adama bilelek verdiği yönünde. Zira Garp'ın unvanları sevmeyen, unvanı olanları da kaale almaya bir insan olduğunu biliyoruz. Denizciler tarafından "Kahraman" korsanlar tarafından "Şeytan" ilan edilmesi olgusu bu iki tarafın kendi insiyatiflari sonucu. Eğer Beyazsakal Roger'ın ölümünden sonra dünyanın en güçlü meyvesini yemişse bu durum ölümüne kadar eşit güçte olduğu adamdan 1 hatta 3 adım öne geçtiği anlamına geliyor ki bu durum serinin en önemli unsuruyla otamatikmen çelişiyor. Serinin ana karekteri de dahil olmak üzere tüm korsanların ana misyonu "Kral" diye nitelendirilen kişinin gücüne erişmek. Roger döneminin en önemli karekterlerinden biri olan Chinjao bunu açık bir şekilde beyan etti. Korsanlığın zirvesinin Roger olduğunu kral olunmak isteniyorsa "Roger" olmak gerektiğini aksi halde tüm çabaların beyhude olduğunu aleni şekilde söyledi.

Benim düşüncelerim de bu yönde. :)
Sana bir soru sormak istiyorum .
Mihawk , Shanks ile eşit vs atabilir mi ?

Edit ; Çok açıklama yapma sadece yanıtını merak ettim :T

2 yıl öncede zaten asağı yukarı herkez hemfikir.mesela teach acei yendi,ama teachin kolay yenmedigide bariz.wb,garp gibi adamların seviyesi kk seviyesi.öyleki wb, acee uykusunda tek atabiliyor,teachi ise ölüme 5 dakika sonrası için randevusu oldugu halde, kendisine yalvartabiliyor.tek bisentoda yıkıp altına aldı,teach ise sadece ama meyve gücün çalışmaz dedi. :)

teachin gücünün sökmiyecegi adamlar,zaten meyveye ihtiyac duymayan canavarlar.wbde bunu gösterdi mangaka bisento yeter dedi,shanks oyardı teachi 2 yıl önce,garpın vurması luffye benzemez,onda kan revan içinde kalan adam,ne kadar dayanır garpa ? amiraller bile teachi ezerlerdi 2 yıl önce.

ama 2 yıl sonra artık teachi shicbukai olarak degil,yonko olarak düşünücez.bakın adam direk en tepedeki 3lüye eşitlendi.

ha teach en güçlümüdür.tartısılır,bana kalsa ben kaidoudan süpriz bekliyorum.

ama su anki durumda bilinen su; 4 birbirine denk korsan var vede bunlar dünyanın en güçlüleri.wb için mangaka acıkladı en güçlü bu dedi.ama su an böyle birini daha görmedik.yani yonkoları eşit kabul etmek daha makul.

birde akainu vs teach mevzusu,teach 2 yıl öncede topukladı,hem shanks hem akainuyla dövüsmek istemedi.su andada o ikisini kesin yener diyemem.çünkü akainu depremi uzvu gibi kullanan ve bunu silahla kombine eden dünyanın en güçlüsüne bile kafa tuttu.onu teachten gücsüz kılıcak tek sey yami yaminin avantajıdır.ama shankste teachin hiç bir artısı yok.wbde deprem varken ve de 3 tip haki shanks ona yine denk gösterildi,sahip oldugu yami yami shankse karsı anlamsız oldugu içinde,bence su an teachin hala savasmaktan kacıncagı bir adamdır shanks.

mantık kurunca depremi gecirmeyen busoshoku bariyeri,magmayı tutan kılıc, karanlıgın etkisinide gecirmez.sonucta oda meyve gücü.

yani söyle söylüyorum,eger kaidouda böyle 3 tip haki sahibi bir canavarsa, teachin kklik yolunda önünde duruyorlar bence shanks ile birlikte.yani aralarındaki güc farkı bence roger-garp gibidir.

o yüzdende bir denge var,linlinin şeker aldıgı adaya teach cöreklenmezse, linlin teache kış demez.kaidonun silah ürettigi fabrikaya dalan olmazsa oda ses cıkarmaz,shanks mihawka bile parti yaptıran adam,kimse sevdiklerine dokunmazsa adam sinirlenmiyor bile.

yani yonkolar arasında ama bu sundan dolayı,hadi hurra, diye bir sey yok.kaidonun smile meyveleri var,silah fabrikaları var,linlinin şekerleri var,shanksın nakamaları var,teachte öyle görünüyorki güclü meyve kullanıcılarının peşinde.

su an anahtar luffy.çünkü bu dengeyi alt üst edicek.eger e.oda para kazanmak istiyorsada,yonkoları shanks haric birer birer indirticekki hikaye uzasın :D

Sengoku'nun o zamanlar saçlarının boyalı olduğunu benim sana söylememe gerek yoktur sanırım. Zira o yaşta bir adamın saçlarının tamamiyle siyah olması aynı şekilde bir insanın saçlarının 2 yılda tamamiyle beyazlaşması olası bir durum değil.

Sanırım kendimi tam ifade edemedim. Ben orada 2 yıllık süre zarfında Garp'tan anormal bir güç azalması beklenmemesi gerektiğini söylemeye çalışmıştım. Bir insan nasıl kademeli bir şekilde güç artışı yaşıyorsa aynı şekilde kademeli bir şekilde güç azalması yaşamalı. Senin de belirttiğin üzere Gorosei, Marco'yu Teach'e rakip olarak görüyor ama görüyoruz ki aynı Marco savaşta Garp tarafından tek bir hamleyle üstelik en güçlü yumruğu olduğu bilinmeyen bir hamleyle yerle bir ediliyor. Garp'tan gelebilecek ikinci bir yumruk sonrası hayatta kalıp kalamayacağı ise meçhul. Bu bile zirvedeki adamların seviyesini açık bir şekilde belirtecek bir husus.

Beyazsakal'ın yaşam destek ünitesinde yaşaması onun yaşlığından değil hastalıklarından kaynaklanıyordu. 2 yıl sonra gördüğümüz Garp ve Sengoku'da böyle bir rahatsızlık yoktu. Eğer böyle bir dezavantaja maruz kalmışlarsa zaten bu konuyu tartışmanın anlamı kalmıyor.
Bu söylediğin kesinleşmiş bir bilgi mi? Eğer kesinse, o zaman Zephyr'de saçını mora boyuyor demektir.

Gorosei Garp'ın varlığını unutmuş sanırım.

Yaşlı olduğu için hasta olamaz yani? Adam alkolikmiş, yaşı ilerleyince de bu bir dezavantaja dönüşmüş.

Daha önce de belirttim Mihawk'in Shank yahut diğer Yonkouların seviyesinde olduğunu sanmıyorum. Onun amiral üstü bir seviyede olduğunu tahmin ediyorum. Serinin en önemli ikinci karekterinin hedeflediği kişinin bir amiral seviyesinde bile olmadığı düşüncesi bana çok saçma geliyor.

Boş zamanlarımda bu tür tartışmalara girmeyi seviyorum.:) Şevkimi kırma benim. :/
Tartışma açmadım . :T
Mihawk hakkında düşüncelerini öğrenmek istedim . Bu tür hobilerim var. :/

Eğer sadece kesin olan olguları doğru kabul edersek geriye doğru diye kabul edebileceğimiz pek bir şey kalmıyor. Üstelik yazdıklarım benim kişisel düşüncelerimden ibaret. Doğru olup olmadığına karar vermek sizin insiyatifinize kalmış. Konu hakkındaki düşüncelerimi söyleyebilmem kafi.

Kurabiyeler bir tehdit oluşturmuyorsa Garp'ta hastalık yaratma kapasitesine sahip bir dış etken yok bildiğim kadarıyla.:D Ama dediğim gibi şayet Karasakal Garp seviyesine ulaşmışsa (ki sanmıyorum) bunun tek sebebi Garp'taki gerilemedir. Zirvedeki 3 adamdan biri olan adamın seviyesine ulaşmak Karasakal gibi meyve fetişi olan adamın harcı değil.

74

58

49

27 yıl önceki Garp. Bu adam şimi 70 yaşında desen, en genç Amiral Kuzan'dan 6 yaş küçük ve saçları ağarmaya başlamış.

Yaşı bilinmeyen ve en aşağı 50 yaşında olan adamlar da var, ama onları almadım. Bunların hepsi mi saçını boyuyor? Cidden mantıklı bularak söylediğin için, karşılığında bir şey demeyeceğim.

Tamam, öyle olsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık