Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü İmparator

En Güçlü Yonkou Kim?

• Kullanılan toplam oy
    615
Ben o evrende en güçlünün ödül üzerinden değerlendirildiğini düşünüyorum. Çünkü kutucukda yazan şeyler sonrasında yalanlanabiliyor.

Bu demek değil ki Wb en güçlü değildi. Benim demek istediğim Wb'nin en güçlü olmasını kutucukla kanıtlanamaz. Nasıl kanıtlanır? Herkesin ağzına bakarsın. Garp "Drnizin kralı" der. Sengoku "en güçlü adamı." der Mihawk buna benzer şeyler söyler. Shiki Roger öldü tek sen varsın der. Buggy onu anar. Bunlar en azından zirve halinin en güçlü olduğunun kanıtıdır. Mf halini tartışmayacağım yeri burası değil.

Gelelim ödül kısmına. Wb en fazla ödüle sahipti en güçlü deniyordu. Kaido yaşayan ve en fazla ödüle sahip olan ona en güçlü deniyor. (Dragon'u da dışarıda tutuyorum zira ödülünde Robin gibi güç dışı faktörler etkili.)

Wb en güçlü olsa da insanların değerlendirme kriteri ödülmüş gibi gözüküyor. Bellamy Luffy'nin ödülüne inanmıyor, sahte Luffy ortaya çıkınca ödülü küçümseniyor ve bu eziğin mi adamı olduk deniyor. Hükümet Teach'i 100 milyon ve üstü ödüle sahip birini yenip kendilerine getirebilecek biri olması şartı gerçekleştiğinde onu shichibukai yapıyor.

Demek ki biz okuyucular olarak farklı farklı kriterlerle yorumlasak da One Piece evreninin insanı ödüle bakıyor en çok. Oda ödülleri absürt bir hale getirse de okuyucu gözünde, bu böyle.

Bu durumda Kaido en güçlü dense de Wb'nin aksine o en güçlü olmayabilir. Çünkü bana göre ödülde etkili olan şeylerden birisi de süre. Ne kadar korsan olduğun. Bu yüzden Teach yonko olarak anılıyor ama ödülü 2 milyar küsur. Shanks'ın 6 yıldır yonko unvanı olduğunu öğrendiğimiz vakit aynı bölümde ödülünün 4 milyar küsur olduğunu görüyoruz.

Big Mom ve Kaido'nun Shanks ve Teach önemsiz küçük velet olarak gemilerde yancı olduğu vakitlerde dahi kaptan olduğunu göz önüne alırsak bence Shanks ve Teach'in ödülü az değil aksine muazzam derecede fazla. Shanks 6 yıldır imparator. Teach 1 yıldır öyle üstelik öncesinde adı bile duyulmamıştı.

Ödüller faaliyet gösterdikçe artıyor. Zira Brannew onlara başarılı olmaları halinde Roger'ı ve Wb'yi dahi geçme ihtimali veriyor.

Bu demek ki Shanks'ın ve Teach'in geçme ihtimali var. Ve benim görüşüm kesinlikle geçecekleri yönünde.

Bir sebep daha. Kaido en güçlü görülüyor. Ama mangaka onu ilk düşecek imparator olarak seçti. Luffy onu başkalarıyla yenecek. Peki nasıl onu geçtiğini kanıtlayacak? Luffy'nin onları geçip Roger-Wb düzeyine geleceği benim için tartışmasız. Kinemon en son bunu doğruladı. Newgate ve Roger'a atfedilen denizin zirvesinde duracak kişinin Luffy olacağını söyledi. Jinbe ben kk olacak adamın tayfasına gireceksem yonko bozuntularından korkmam diyerek daha da bir net konuştu.

Ben bunlar ışığında şunu düşünüyorum; Kaido en güçlü değil. Shanks en güçlü. Shanks ödülünü arttırarak Kaido ve Big Mom'ı geçecek. İnsanlar onu tarihin en yüksek üçüncü ödülüne sahip ve devrinin en güçlüsü olan korsanı ilan edecek. Ödülü Wb'ye yakın olacak. Bu sırada Teach de bir power up alacak ya da hiç power up almadan artık benim parlama vaktim geldi diyerek Shanks'a saldıracak.

Shanks çok klişe tahmin ama boşuna klişe değil. Ortada çok sebep var. Op'da klişelerin gerçekleştiği de olur. Ki bence bu durumda Shanks vs Teach'in gerçekleşmemesi mangakanın "Herkes bunu bekliyor ben yapmayayım." diye zorlamasından başka bir şey değildir.

Sebeplerine gelelim:

1- Teach ile Shanks'ın bir mazisi var. Mf'de dendiği gibi Teach için erkendi.
2-Shanks Rocks'un evladı olabilir. Xebec'i kendisine örnek alan adamla oğlu arasındaki vs hoş olur. Bu sebepten çok pastanın kreması gibi oldu gerçi.
3- Shanks hükümetle ilişiği olan birisi. Kötü biri olmadığımdan eminim. Nasıl ki Nami ya da Robin aslında melekti ana karakterin rol modelinin de hükümet yanlısı olacak hali yok. Bununla beraber Shanks Teach'in de Xebec'in hayalini gerçekleştirmesini istemez çünkü bunun ejderlerden farklı bir yanı olmaz. Teach'in devrimcilere saldırma sebebi de bununla alakalı olabilir zira şu an durduk yere saldırmış oluyor. Teach ise bunu yapacak adam değil. Hazır devrim komutanlarının hepsi orada değilken oraya saldırıp devrimcileri bitirmek istemiş olabilir çünkü devrimciler de Teach gibi ejderleri hedefliyor ama bir ipte 2 cambaz oynamaz. Teach ilk önce ejderleri yense dahi devrimciler bu sefer onu hedef alacak.

Bunlardan dolayı Shanks Teach'e bir engeldir.
4- Teach Luffy'nin son rakibi olabilir. Olmasa dahi kesin olarak son korsan rakibi bence. Bu halde Teach'in kendisini kanıtlaması gerek. Şu ana kadar yaptıkları iyi. Oradan oraya koşuyor gibi görünüyor. Ama son ama esaslı bir vuruş yapmalı ki bunun için Shanks'tan daha iyisi olamaz. Big Mom o etkiyi bırakmaz çünkü Big Mom'ın bizim için ve hikaye için anlamı Shanks kadar büyük değil. Ya da Big Mom yokken bölgesine dalsa dahi bu Luffy öncesi son yapacağı şey olamaz. Cılız kalır.
5-Luffy elbet Teach ile karşılaşır ama bu Op'un daha önceki hikaye anlatım biçimine bakarak asla "Hadi şimdi de sıra Teach'te." diyerek olmaz. Kaido'ya zaten dalacaktı ama mangaka illa araya başka sebep koyacağım diye samurayları ve Wano'ya yapılan zulmü hikayeye kattı. Ace sebebiyle kini baki ama ya Shanks'ı da ondan alırsa? İşte çok büyük bir düşman.
6-Teach meyve kullanan herkese karşı avantaja sahip. Tabii bu Kaido'yu, Big Mom'ı ya da Akainu'yu tamamen işe yaramaz bir çöp haline getirmez ama büyük avantajdır. Shanks için bu söz konusu değil. Shanks'ı yenmek Teach için bir güç gösterisi fırsatı da sunar. Hem bir yonkoyu yeniyorsun hem de meyvenin bir özelliği ona karşı işe yaramıyor.

Teach Shanks'ı yenerek ödülde Newgate'i geçecek gücü ona denk olsa dahi amacı daha tehlikeli. Luffy ise onu yenerek ve hazineyi bularak Roger'a denk ya da fazla ödüle sahip olacak. Kayıp tarihi öğrenip ejderlere karşı durduğunda ise aldığı ödül çok ama çok daha fazla olacaktır çünkü bu sefer Roger'ın, Oden'in ve Wb'nin beklediği insan olduğunu kanıtlamış olacak ve onların yapmadığı ya da yapmaya ömrünün yetmedişi şeyi yapmaya yeltenmiş olacak.

Uzun oldu. En güçlü yonko kimdir sorusundan kopmuş gibi gelebilirim size ama öyle değil bence. :)

Sıralamam:

1-Luffy'nin karşısı çıkacak olan Teach.
2-Teach'e yenildiği esnadaki Shanks
3-Kaido
4-Big Mom

Mf Oyaji>all
Prime Oyaji>all

Denklemi düzeltelim. İşte bilinenler:

Prime Oyaji>Oden>Kaido

BM>Kaido

Jinbei+Robin> Bm

Mf Oyaji> All straw hats

O halde:

Prime oyaji> Mf Oyaji> Bm> Kaido

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık