Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En Güçlü Birinci Komutan

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    121
Çok da yanlış bir söylem sayılmaz. Amiral mi çıkacak bu sağ kolların içinden? Aşağı yukarı alayı aynı seviyede işte. Şu arc'ta Kata değil de King olsa değişecek miydi sonuç? Hayır. Bu sefer de Luffy'ye b.haki p-up'ı gelecekti ve King de yere serilecekti. Burada mesele Luffy değil. Salla Luffy'yi. Diğer karakterleri görmeden kesin hüküm vermek saçma diyorum sadece.

Yanlış anlaşılmasın, konuya gereksiz demiyorum ben. Fikir beyan edilebilir, şu sağ kol diğerlerinden daha güçlüdür falan denilebilir ama dışarıdan son derece komik görünen argümanlarla kesinmiş gibi sunulması falan çok saçma duruyor.
Katılıyorum Raiden bu yorumuna.

Seri sonunu görüyorum , Teach Shanks'ı alacak Shiryu Mihawk'ı alacak .
Seri sonunu görüyorum ama işte nasıl olacak diye izliyorum. E.oda'nın sırrını bozdum , dünyanın en gizemli 3 sırrını bilen ve youtubede anlatan yutubırlar gibiim.
Uuu ofansif skdfahklsadfh güldüm ama :D

Shiryuu bir potansiyel.Luffy'nin en azından korsan olarak son rakibi Karasakal olacak ve Shiryuu'da Zoro'nun final rakibi.Beckman tarafına geliyoruz yaptığı tek ve muhtemelen son şey Kizaru'ya silah doğrulttu.Silah ? Kizaru'ya? S-İ-L-A-H.hem de Kizaru'ya ?
Tiçin 2 arc sonra düşmeyeceğini garantisi var mı sende? Yada Shiryunun en güçlü adamı olduğuna falan? Herkesta kalıplamış ''tiç son boss olacak'' takıntısı var niyeyse.

Ben 2. iddiaya bile Kata yenecek diye girmedim, Kata yenilmez berabere olur falan dedim.
Kurgu bir eseri eleştirmek için ne yapmak lazım? Ondan daha bir hikaye yazmak falan mı? Toriko manganın sonunda saçmaladı demiyor musun sen?(Ki ben de bir nebze katılıyorum buna) Mangakadan daha iyi mi bileceksin derim ben de. Mangakadan daha iyi mi bileceksin hayatımda gördüğüm en saçma argüman.
Toriko saçmaladı çünkü bitirilmesi için daha fazla yayın hakkı verilmedi adama. Oldu bittiye getirildi olay. Oda'ya yaz ne kadar yazabilirsen diye bir süre verilmiş. Yani bir nevi Toriko'nun Mangaka'sı için elinde olmayan sebeplerden dolayı diye savunabilirsin olayı. OP için adam Katakuri'nin düşeceğinin sinyalini ta 20 bölüm öncesinden verdirdi. Biz neden savunduk olayı bu kadar? Luffy indirecek diye. Çünkü Mangaka az çok ip ucunu veriyor sana seride. Bunu göre göre aynı yorumları yapmaya devam ediyonuz.Sonrasında ise eleştiri amaçlı değil sırf yanıldığınızı örtbas etme amaçlı saçmaladı diye atağa kalkıyonuz. Eee bunun da belirli bir sebebi var. Yanıldığını kabul edememek.

Benim bir iddiam yok ki nerden çıkardın bunu :/ Hiç fikrim olmayan şeyin üzerine neden iddiaya gireyim ki
Serinin yazarı George R.R.Martin olsaydı ben de bir ters köşe beklerdim final dövüşü için.Ama E.Oda'dan böyle bir hareket beklemiyorum.O yüzden benim açımdan şu kısım net Shanks'ın ölümü Teach'in,Beckman'ın ölümü Shiryuu'nun elinden olacak.Bir tarafta bilmem kaçıncı bölümden beri yatırım yaptığı Karasakal diğer tarafta ilk bölümden beri gösterip işlemediği bir Shanks var.

Luffy kendisinden güçlü biriyle karşılaşınca hemen onu aşarak yenemez öyle kolay kolay. 1 dövüşte kata'yı geçmedi ki zaten. Defalarca yeniden başladılar. Son dövüşlerinde artık ikisinin de hali yoktu. Anca o zaman ikisi de devrildi.

Luffy başka sağ kolla dövüşse senaryo gereği yenerdi bi şekilde. Ya araya başkası girerdi ya da marco'nun ananas yeme vakti gelirdi. Belki marco kairesokiyle kelepçelenip ağır darbe alırdı. 6-7 saatte luffy hakisini geliştirip marco'nun karşısına yeniden çıkar ve kazanırdı.

Sonra burda "luffy katakuriyi de mi yenecekti? Adam geleceği görüyor tek dövüşte luffy onu nasıl aşsın?" derdik.
_________

Bir daha bi sağ kol arc boss'u olarak kullanılmaz bence. Luffy uzun zamandır sadece gücünün kesinlikle yetmeyeceği düşmanlarla eşleşip evrenin yardımıyla anca kazanıyor. Benim gözümde luffy hala katakuri seviyesi değil ama yine de sağ kollar şuan arc boss'u olacak kadar güçlü değiller luffy'den. Gelecekte luffy bi sağ kolla dövüşürse blueno veya cracker gibi arc boss'undan önceki düşman olur. Bu yüzden kata'nın ilk düşman sağ kol olmasının en güçsüzleri olduğu anlamına geldiğini sanmıyorum.

İlla orda bi mesaj arayacaksak isteyen katakurinin en güçlü sağ kol olduğu anlamını da çıkarır. Luffy'nin sonraki baş düşmanı ya shogun ya da kaido olacak. Luffy sağ kolların en güçlüsünü yenmeden yonkou'ya bulaşamaz da diyebiliriz.
Hadi bunu geçtim luffy'nin ilk yendiği yonkou büyük ihtimalle kaido olacak. Bu kaido en güçsüzleridir mi demek oluyor? İlk yenilen yonkou en güçlüsü olacaksa ilk yenilen sağ kol neden en güçsüzü olsun?

Kata'nın ilk düşen sağ kol olmasından anlam çıkarılmaya çalışılması saçma yani. Gelecekte shiliew'la dövüşen olacaksa bu görev zoro'nun olur zaten.
_________

Marco'nun olduğu gruba luffy'nin liderlik yapması, luffy kaido'yla dövüşürken sağ kolun ve shogun'un başkasına kalması saçma olacaktı. Kata'yı yendiği için o kadar saçma olmaz artık.
Kata en güçsüz sağ kolsa ve luffy hala ondan bile net üstün değilse bişey değişmedi demektir.luffy'nin şuan marco'dan net güçsüz olması saçma olur bence.

Belki kata gerçekten en güçsüzleridir. Luffy marco'ya liderlik yapacaksa kesinlikle ondan güçlü olmalı veya ona eşit olmalı demiyorum yani. Ama katakuri bazılarınızın iddaa ettiği kadar ezik olsa ve marcoyla arasında fark olsa o zaman luffy'nin lider olması saçma olur.

Son düzenleme:
Hemen nefesi mi tükeniyor? Adam üstüne 1.5 saat daha dövüştü. Toplasan Doflamingo Dressrosa'da en fazla 1 saat dövüştü.:D Bu adam kendine o yarayı açtıktan sonra 1.5 saat daha dövüşüyor. Kendini onarmadan ya da iyileştirmeden. Dayanıklık olarak ise Luffy zaten Dof'tan da ötede Katakuri'den de. Hatta çoğu kişiden de.

2 ve 3. paragraflar biraz sallamasyon olmuş. Big Mom Smothie ve Katakuri'yi en son görmesi üzerinden çok zaman geçmiş. En son 4 Tatlı Komutan ne zaman bir araya geldi hatırlamıyor bile kadın.:D Katakuri ve Smothie adada değildiler anlayacağın.

İnanılmaz darbe dediğim Filin hortumu he? :D Katakuri yeseydi ölecekti yani. Haterlık çığır açmak buna deniyor. Diğer taraftan adam 5 saniye sonrasını görüyor. O saldırıyı yiyecek kadar kafasız da biri değil.

Amiral'lere dalmış.:D Daldı da ne oldu. Ömrü billah yemediği dayağı yedi. Adamlar gazetede öldü diye haber yapmışlar.:D Yok Emre sen Katakuri yorumlama. Daha doğrusu Dof karşısında öne koyulan bir adamı yorumlama.

Luffy'nin de 3 Amiral karşısına çıkıp dayak yediği için övüldüğünü görürüz inşallah.
Ne kadar dövüştüğünü bilmiyorum ama yaradan sonra o kadar da uzun dövüşmedi.Ha dövüşse ne olur sağ kol dediğin luffy hiç teklemeden dövüşüyor aynı yara olmasına rağmen.Şimdi luffy özel bla bla deme luffy sağ kol diye kendi ağzınla diyorsun.Kata kandil simiti gibi kırılgan bir adamdı dövüşlere hiç girmemiş darbeleri aldıktan sonra uzun süreli dövüş devam ettiremiyor.Ayrıca luffynin boyutuna bakarsan mızrağın açtığı yara daha büyük onun bedenine oranla.Kata dağ gibi adam mızrak aynı mızrak onun yara ölçeği daha küçük kalıyor bedenine oranla.O paragraflar sallamasyon değildi shanks tayfası bariz daha güçlü mekan önlemlerini umursamıyor adamlar tuzak bile kurmamış göçebe gibiler güvenliğin kendisi biziz diyorlar.Zayıf olanlar evini sağlamlaştırır ve mekanından çıkmazlar.Zunishayı çok küçümsüyorsun kaido olmasa en güçlü yaratık.Dağ boyutundan büyük hortumla vuruyor jack çok iyi dayandı.Kata yese diye varsayıyoruz zaten dayanıklılık açısından.amirallere dalıp sağ kalıyor gemi batırıyor luffynin eski cahil cesaretiyle karıştırma savaş durumu olmasa luffyi hedef alır öldürürlerdi jack ise kendi gücüne güveniyor ve sağ kalıyor onu hesef almalarına rağmen.

Ne kadar dövüştüğünü bilmiyorum ama yaradan sonra o kadar da uzun dövüşmedi.Ha dövüşse ne olur sağ kol dediğin luffy hiç teklemeden dövüşüyor aynı yara olmasına rağmen.Şimdi luffy özel bla bla deme luffy sağ kol diye kendi ağzınla diyorsun.Kata kandil simiti gibi kırılgan bir adamdı dövüşlere hiç girmemiş darbeleri aldıktan sonra uzun süreli dövüş devam ettiremiyor.Ayrıca luffynin boyutuna bakarsan mızrağın açtığı yara daha büyük onun bedenine oranla.Kata dağ gibi adam mızrak aynı mızrak onun yara ölçeği daha küçük kalıyor bedenine oranla.O paragraflar sallamasyon değildi shanks tayfası bariz daha güçlü mekan önlemlerini umursamıyor adamlar tuzak bile kurmamış göçebe gibiler güvenliğin kendisi biziz diyorlar.Zayıf olanlar evini sağlamlaştırır ve mekanından çıkmazlar.Zunishayı çok küçümsüyorsun kaido olmasa en güçlü yaratık.Dağ boyutundan büyük hortumla vuruyor jack çok iyi dayandı.Kata yese diye varsayıyoruz zaten dayanıklılık açısından.amirallere dalıp sağ kalıyor gemi batırıyor luffynin eski cahil cesaretiyle karıştırma savaş durumu olmasa luffyi hedef alır öldürürlerdi jack ise kendi gücüne güveniyor ve sağ kalıyor onu hesef almalarına rağmen.
Ben söylüyorum sana 1.5 saat daha dövüştü yaradan sonra. Luffy de neredeyse sınırına gelmişti. Ayrıca Luffy tabiki özel bir adam. Luffy genel anlamda özellikleriyle sağ kol gücünde. Ama diyorum ya dövüşlerde koz olan gücü var iradesi ve dayanıklılığı. Öküz gibi dayak yiyor adam.:D

Zunisha Kaido olmasa en güçlü yaratık. Şimdi sen hesap yaptın galiba. Zunisha tayfası olsa Yonkou'luğa oynarda diyeceksin. Arkadaş nerden geliyor bu haberler size anlamıyorum.:D Ne olduğu belirsiz olaylar üzerinden varsayımlarla yorum yapıyorsun Emre.:S

Jack'in nasıl yenildiğini görmedin Amiral'lere. Amiral'lere daldı ve sağ çıktı diye övüyonuz. Sana 3 Amiral'in karşısına çıkıp da sağ çıkan adamdan örnek veriyoruz. O farklı diyorsun Jack'in nasıl o durumda kurtulduğunu görmüşsün gibi. Adam öyle bir dayak yemiş ki Gazetede öldü diye haber yapıyorlar. Jack'in denize düşüp ölmediğini gördük. Bu adam Denizdeyken Amiral'lere saldırıyor. Belki de Fujitora çok fazla güç uyguladı ve adam Denize düştü de kurtuldu. Yani belirsiz şeylerden yağ çıkarıp ekmeğe sürüyonuz ne diyim.:D

Katakuri o hortumu yese ölürdü diyorsun. Belirsiz.:S Dayanağı olmayan şeyler.

Tanıtımda Katakuri’nin tanıtımında niye Cracker açıklaması var? 60 sayfa konuşulmuş 1 kişi görmemiş mi bunu :(

Jack’in sağ kol olduğu tam olarak nerede geçiyor acaba?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık